Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Vnitřní usporádání zesilovače + ventilátory

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Vnitřní usporádání zesilovače + ventilátory

Zdravím,
potřeboval bych poradit s vnitřním uspořádáním v krabici modushop rack 5U. Vnitřní rozměry 430x400x210mm (šxhxv).
Do krabice půjde stereo zesilovač o výkonu okolo 2x2kW, 2 trafa 2,6kVA. Samozřejmě všechny ostatní věci jako ochrany, 2x zdroj s celkem 36 kondenzátory 5600uf/100V, 2 ventilátory, vstupní obvody od Aldaxu (PrePA), 2 chladiče 190x75x330mm a softstarty.

Pro ilustraci dávám tento obrázek jak bych si to zhruba představoval.
http://s4.postimg.cc/x0hjhs5h5/3212_zes.jpg

K obrázku: Kondy budou umístěné jinak, chybí tam ještě dost věcí smile.
Takže tedy... Jak nejlépe a zároveň dostupným způsobem uchytit toroidy tak aby opravdu drželi. Velikost toroidů 205x105mm.
Napadlo mne třeba uchytit toroidy L profilem přímo k přednímu panelu ale takový L profil jaký bych potřeboval nikdo standartně nevyrábí.

Prosím pouze konstruktivní odpovědi. smile Budu rád za každou radu.

A další otázka: Potřeboval bych poradit nějaké ventilátory o velikosti cca 140x140mm s co nejvyššími otáčkami (chci maximalizovat průtok vzduchu).

Web

Re: Vnitřní usporádání zesilovače + ventilátory

ot. až budeš brát ty nippony z Ecomu, dej vědět, kolem 10 - 20 kusů bych taky sebral smile

abych nebyl tolik ot. , radši bych udělal 2 zesilovače s 2* 1kW a ty bych následně zmůstkoval, člověče mysli také na svoje zdraví, tvá záda Ti poděkují ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Vnitřní usporádání zesilovače + ventilátory

Je pro něj připraven extra rack smile počítám s tím že to bude kolem 60kg...

Web

Re: Vnitřní usporádání zesilovače + ventilátory

vláčet dobrovolně víc jak pytel cementu ?  MASOCHYSTO ! yikes

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Vnitřní usporádání zesilovače + ventilátory

Ono jde spiš o to co nejlépe využít místo. Tak jako tak to bude umístěné v jednom racku a výhoda toho že můžu umístit trafa svisle mi ušetří 1U místa oproti řešení 2x 3U krabice a nakonec i pár kilo... Běžně tahám 120kg rack se zesilovači (samozřejmě jsme na to dva) a někdo to odtahat musí smile
Pokud se podívám na zesilovač např. od Crestu s podobným výkonem, vlastnosti včetně váhy a výkonu mají stejné až na energetickou náročnost a cenu.

Ty nippony... Je to běh na dlouhou trať, bude trvat zhruba půl roku než to sestrojím, zatím mám objednané jedno trafo a nevím kdy budu objednávat ty kondy, každopádně jich budu brát 36 kusů, tak se můžou ozvat i ostatní kdo by měl zájem (bude to okolo srpna).

Web

Re: Vnitřní usporádání zesilovače + ventilátory

..hm, už nějakou dobu jsem skeptický ke stavbám výkonových zesilovačů pro PA v klasickém provedení s toroidy roll
Taky mám rack se zesilovači vážící přes 100kg, ikdyž na kolečkách, sám jej nikam do schodů či do auta nevynesu lol
Marná sláva, cesta řešení PA vede přes digitální zesilovače s pulzními apod. zdroji tongue

Re: Vnitřní usporádání zesilovače + ventilátory

No... Ano, samozřejmě za stejnou cenu bych mohl mít digitál PKN se stejným výkonem, ovšem nedělám si moc velké iluze s délkou životnosti hlavně zdrojových kondů značky YAGEO na 85°C namačkaných na chladičích které taky nebudou zrovna studené. smile
Stavět zesilovač nemá cenu, ale vzhledem k tomu že je to vlastně za rozumnou cenu neprodejné, tak musí vydržet co nejdéle. A pak bych to chtěl použít jako ročníkovou práci smile

Web

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Vnitřní usporádání zesilovače + ventilátory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£