Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 68]

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

To jo no, ale vlastně je to jedno. WinISD zobrazuje výchylku celkovou p-p, takže to těch 100W bez subsoniku dává. Stejně tak ARN 226 při své výchylce 6,4 mm dává 25W

Web

(upravil Martin 17. 4. 2007 23:04)

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Kdyby tak ta 312 měla silnější pohon, něco kolem 20Tm a neměla cívku na papíře, byl by to jistě excelentí basák. Ten vývoj, máte pravdu. Měla by něco udělat/předělat. No, tak cívku na papíře nemá, BL by asi taky nedosáhla.... Ok, dejme tomu lehčí a pevnější membrána by se šikla wink

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

312-ka má ovšem cívku 2" na hliníku. Rovněž tak má hliníkový litý koš. Nevýhoda, kterou vidím a která se diskutuje, je měkká papírová membrána a pak absence vetranyho magnetu. Při tom pohonu, který to má, to asi ani jinak nejde, pak by šla citlivost a asi i cena do háje. S těmi závěsy (teoreticky neznicitelne), mít to lepší membránu by to byl asi opravdu dobrej  12" hifi basák. V dobře navržným BP ale není výchylka vysoká a to zřejmě přispoěje k celkově pevnějšímu projevu. Pohon kolem 20Tm to je hodnota, ktere dosahuji jen profiky, to se u gumaku urcenych pro tenhle segment asi ani nedela.

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Halen, ty brďo, fakt to nechceš dát do projektů.Jen to pošli antoniovi.Uvidime.Nebo popř kdybys mohl třeba podrobnosti poslat na mail? Mě se náhodou doma jedna 312-00/8 válí.Ale nemám čas ani odvahu do vlastního návrhu. TVM nevim že vůbec prosperuje s tou svou stálou nabídkou repro. Žádné novinky, zlepšení, nejvíc sem ne nasmál jak tam prodávají aktivní reprobednu s ARV078. Valmez mi nevadí, naopak, ale tohle je LOLkovina. Tak co Halen už ses rozhodl?

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Halen: Říkaš, že jsi to natřel bitumenem, kde se dá sehnat? Já to u nás (ve Frýdku-Místku) nikde nesehnal.

A co tak použít gumoasfalt?

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Barva se jmenuje HB body 930 a je to bitumenovej gumoasfalt na spodky aut. Na sub padlo kilo apul, kilo stoji 140,- Projekt nebudu posilat, uz jsem se rozhodl. V porovnani s jinymi hi-end projekty to je jak od chudyho pribuznyho (a to doslova).

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Finančně možná, ale zvukově těžko wink

Web

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Neděláš dobře když si myslíš, že tvůj projekt na BP sub s ARN312 se mezi hájend nehodí. Toho hájendu je tady dle mého názoru jen několik málo procent a právě tvůj způsob BP s ARN se mi velmi zamlouvá. Ostatně by jsi se možná divil kolik lidí by si to chtělo postavit!!!!. Tady je to o DIY a ne o hájendu, tak ten projekt naval, sim, sim. wink

Web

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Halen:chcem si postavit sub a predtým som uplne vylučil 312-ku ale po tvojom projekte som ho dal mezdi kandidatov, nemožem sa teraz rozhodnut ........bud taky dobrý a hod ho sem...please

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Halene, podle mého názoru je to práce pěkná, myslím, že nedát tento výtvor do projektů by byla škoda. Pomůžeš a inspiruješ tím ostatní. Například já, když jsem viděl poprvé ty tvoje satelity, co máš k tomu subu, tak jsem se pustil do stavby podobných a už jsem se stavbou neváhal.

Web

(upravil Halen 19. 4. 2007 18:49)

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Nu dobre, prekecali jste me. Projekt poslu, az bude ve finale. To znamena i s povrchovkou. Co se tejka subwooferu, nastinil jsem hned v prvnim prispevku funkcni spocitany bandpass na ARN312-00/8. Navrh vychazi z programu BassBox6 PRO, ostatni subwoofery vcetne soucasneho jsem stavel take podle navrhu z tohoto programu a funguji vytecne. Jsem ochoten spocitat ozvucnice a natrubky i pro jine reproduktory. Jeste na upresneni - program WinISD pri nastaveni, jake ma BassBox spocita stejne krivky, objemy komor, jen natrubky navrhuje trochu delsi. Jeste upresneni impedance basaku, jak tady nekolikrat padlo - nehraje roli, podstatnejsi jsou ostatni TS parametry. Subik mam s ARN-kem, ktere jsem koupil od Kritika tady z fora - ma kos AR312, membranu za 8604, konektory z ARA, je 4-ohmovy - v podstate originalni kus reproduktoru.
Jen ted mam trosku vic prace v jinym smeru a na bedynky neni tolik casu. Domecek musi byt vcas dodelan a 95% financi plyne, hadejte kam.
http://img250.imageshack.us/img250/7803/domecekkj4.th.jpg

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Ted se mi namnozily maily s zadostmi o navrhy BP. Je potreba si uvedomit, ze i pro BP je zapotrebi repro s urcitymi parametry. EPB (Fs/Qes) minimalne 60, optimalne kolem 70. Slusna vychylka membrany a nizke Fs je tez vyhoda. Isobariky ze dvou repro zatizitelnost v BP moc nezvysi, porad je tam limitace, pokud ma repro male XMax a navic klesne citlivost na polovinu. Pokud ma repro nizke EBP, priklad reproduktor s rezonanci 34Hz/Qes 0,8 (typicky ARN6618) tak to uz je malo, takovy repron se hodi uz jen do closed bedynky. Takze nez mi budete posilat zadosti o navrhy, vydelte Fs/Qes a pokud nevyjde aspon 60, nema cenu s timto repro BP navrhovat. Pokud vyjde 90+ , tak to je uz spis do BP/6th a s temi nemam prakticke zkusenosti, i kdyz programu BassBox6 PRO verim v navrzich i techto ozvucnic.

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Halen: nechce sa ti počitat BP na 312-ku ale pre 4-ohmovu verziu?

(upravil Halen 22. 4. 2007 14:20)

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

LEAX: upresni, jestli chces sirsi charku s nizkym dolnim kmitoctem za cenu nizsi citlivosti, nebo vyssi dolni kmitocet a vyssi citlivost. U BP se da kouzlit s charkou daleko vic, nez u jinych typu ozvucnic. Moznosti ladeni
1) sirsi pasmo prenosu(+), nizsi citlivost(-), nizky spodni kmitocet(+), velka ozvucnice(-)
2) uzsi pasmo prenosu(-), vyssi citlivost(+), nizky spodni kmitocet(+), velka ozvucnice(-)
3) sirsi pasmo prenosu(+), nizsi citlivost(-), vyssi spodni kmitocet(-), mensi ozvucnice(+)
4) uzsi pasmo prenosu(-), vyssi citlivost(+), vyssi spodni kmitocet(-), mensi ozvucnice(+)
5) aby bylo vse (+) je idealni nedosazitelny stav

(upravil LEAX 22. 4. 2007 16:37)

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

neviem presne čo je to širšie a uzšie pásmo prenosu, neviem aký je mezdi tým rozdiel ....ale pozdáva sa mi 1) a 2)......tebe by to ako vyhovovalo??

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

no co asi? Ake siroke pasmo bude reprodukovane subakom. Uzke je napr. 30-50Hz a siroke je napr 40-120Hz

(upravil Halen 22. 4. 2007 17:35)

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

K ARN312-00/4 - hodi se mene, nez 8Ohm verze. Vsimnete si podstatneho rozdilu v Mms - 8Ohm verze ma 57g, 4Ohm pouze 47,5g - 4Ohm verze by teoreticky mela mit vyssi citlivost, nez 8Ohm verze o zhruba 2dB.

K pasmu prenosu
Rekneme sirsi pasmo prenosu 35-130Hz (95Hz aktivni rozsah), na citlivosti vetsinou dolu -5 az -6dB proti citlivosti repro. Uzsi pasmo, rekneme 35-115Hz (80Hz aktivni rozsah), citlivost priblizne -2 az -3dB oproti citlivosti repro. Pokud se jde vyrazneji dolu pod hranici 35Hz, je zapotrebi skutecne reproduktor s hodne nizkym Fs, nebo obetovat jeste vic citlivosti.  Tolik k pouziti ARN312 v BP.

Hruby nastin pro 312-00/4
Closed 50 litru, Vented 35 litru, Fb=62Hz, natrubek "Dexon" zaobleny 98x100mm, rozsah (-3dB) 34-113Hz, citlivost ~ 88dB/1W/1m
Zatizitelnost:  do 35Hz(35W), 40Hz(50W), s postupnym narustem pro plnou zatizitelnost k 45-110Hz(100W).
GD: 14ms:35Hz, 45-55Hz:8ms, +60Hz: 6ms.
Tlumeni jen mirne. Nizka hodnota GD napovi, ze by impulzni chovani BP nemelo byt o moc horsi nez closed bedny, cili vyznavaci dobreho slapaku by nemeli byt ochuzeni.

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Supr, jdem střílet bandpassy od oka smile Se pak nedivte, že na to nadávám lol

(upravil Halen 22. 4. 2007 17:36)

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Franku, nestrilim to od oka, uz par kousku jich slape. smile A slapou dobre.

Re: Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

A měřils to nějak? Třebas to naladění BR.

Příspěvky [21 až 40 z 68]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer s ARN312-00/8 (Bandpass)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£