Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 66]

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

Gavin Milarrr: zesilovač nezkurvim, takovej krypl nejsem, a věřim si na 100%. Dole jsou nějaký obrovský kondiky... Řekni prosim jak mám ten výstupák dát pryč, jestli myslíš trafem tu obří cívku, tak tu nevim jak dát pryč, ale stačí napsat, já už si s tim poradim smile

(upravil Kovas 11. 5. 2011 14:11)

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

Tady to smrdí výjezdem hasičů, nebo nedejbože zachránky. Jseš si jistý, že nejsi kripl? Máš alespoň schéma a osazovák? Vyznáš se ve schématech? Umíš číst značky a říct si, co každá ta součástka přesně dělá? Pokud zazní alespoň jedno ne, nedoporučuji se do toho pouštět. Nabiješ si hubu.
KOukám, že jsi ani neřešil jestli ty odformované nebo poškozené kondy napájecí pecku vydrží, když jsi to jen tak vrazil do sitě. Ten zes sice není bůhvíco, ale zas aby ho nějaký magor odpálil jen proto, že potřebuje na čem pouštět dýzu, na to je ho škoda.

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

Ona to nejspíš bude jen něčí provokace...

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

Tak by mě zajímalo, k čemu ten zesák opravdu je... Provokace to fakt neni... Stejně to neprodám za víc jak 600.. A za 600 si fakt nekoupim zesík na 100w na 220v, všude je ranec zesáků na 400w, ale na 12v... A to mě sere... Takže když už mám tohle, tak to využiju... Prostě předělám tu hvězdici na jinej konektor, seženu si samce pětikolík a už to jede smile.

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

Kluku, ty musíš bejt snad úplně blbej a slepej

sinclair napsal:

...člověk ti napíše, že je to zesilovač hlavně pro hlásné účely a on k tomu hned chce připojovat čtyřohmovej basovej reprák, kterej k tomu notabene připojit nejde a ještě shání redukci z třiapůlky stereo ma DIN mono.....přitom máš vzadu napsaný na panelu impedance, který se k tomu smějí připojovat a 4 Ohm mezi nimi není.... jestli sis nevšim, tak ten zesák je mono a nevalné kvality.

Takže bych to shrnul tak, že bylo řečeno vše potřebné a dál bych to neřešil. Tím žádám i ostatní aby se zdrželi dalších rad, které jsou dotyčnému k ničemu. Notabene když se bude hrabat do el. zařízení bez znalostí a nutné kvalifikace, tak jde přinejmenším o úraz a škodu na majetku.

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

Tak ho prodávám no...

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

A co jsem psal jako druhej příspěvek asi??? smile smile

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

Tak se omlouvám, že rozjíždím starý téma, no byl sem debil... Už toho alespoň vím o hodně víc, než tenkrát. Zesík se prodat nepodařilo... Tak mě napadlo, že bych se pomalu pustil do menší přestavby. Už to není tak hrrr, takže tomu můžu dát čas... No, chtěl jsem vyřešit ten výstupák... Jak tak koukám tak to hodně sníží váhu, což by se i hodilo big_smile... Potom ty korekce, pak předělat toho "ježka" a nějak se pokusit o to, aby ten zes hrál alespoň něco málo nad hranicí neúnosnýho zvuku big_smile... Schéma ještě dohledám, pokud někdo má prosím o link. Předem Děkuji...

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

Schovej si ho do skříně a nech ho tam pár let, sorry ale akorát to domrvíš i když se to zdá jednoduché. Je to jakobych si chtěl vyměnit motor v autě i když se v autech vůbec nevyznám. Kup si nějakou stavebnici s LM3886 nebo jestli chceš mohu ti poslat něco na hraní z mé dobré vůle ale do toho se určitě nepouštěj.

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

Viděl jsem to předělávané od člověka, který tomu vcelku rozuměl a stejně to nebylo na nic. Rada od divnypocit je fakt dobrá. Na nových věcech se také něco naučíš a LM 3886 zvukově předčí to, co leze z té staré Tesly o dvě třídy, to, co slušnějšího dnes prodávají z Číny o třídu, budeš mít fakt radost.
A zesik 2 x 55 W se ti vejde do rozměru 21 x 20 x 6 cm i se zbytečně velkým 200W toroidem (což jsem před lety zrobil).

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

máš doma aspoň pájku a nějaký obyč multimetr?

(upravil Yeayer 27. 8. 2011 14:50)

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

divnypocit: jojo, mám transformátorovou i mikropájku... Zjtra letim pro cín, došel... Multimetr mám taky...
EDIT: no, na hraní, tak kdyby jsi poslal, byl bych rád smile podle toho, co myslíš... Rezistorů, tranzistorů a kondíků mám sice použitých, ale tři p*****... Pak ještě pár švábu, asi dva stabilíky na 5V/1A... Chladičů taky ranec... Repráky, no, tak momentálně jenom dva suby, jeden středobas a asi tři vejškáče. Jinak nářadí mám všechno potřebné...

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

Tak tu obludu schovej do skříně a pokud si seženeš trafo 2x18v až 2x23v tak ti pošlu jeden hotový modul s LM3886 + dvě neosazené desky a LMka + chladič. Mi je to už na nic a pokud se na tom něco naučíš tak ti to dám. Součástky na ty moduly stojí pár kaček a budeš mít jak podrobný osazovací plán tak jeden již osazený modul pro kontrolu. Pokud si chceš hrát tak je to idealní a já to aspoň nehodím do koše.

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

divnypocit: tak díky moc smile

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

dej mi tu někde adresu jak půjdu kolem pošty tak ti to tam hodím, je mi to líto vyhodit a já už to nepoužiju.

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

S upravami AZK052 mam nekdy potize i ja a to se hrabu v zesilovacich tricet let. Vyradit vystupak neni az tak slozita vec, vaha zesilovace klesne o cca 6kg, ale ty ostatni upravy co se zvuku tyce, to je trochu jine kafe. S jednou AZK052 jsem mel pri predelavkach takove potize, ze uz mi z toho malem jebalo a to jsem vcelku dobre vybavenej merakama.
Bez jakehokoli meraku, nebo jen s multimetrem z OBI se do podobnych veci vubec nepoustejte, protoze jakmile se to blbou instalaci novych modernich operaku rozkmita, sebere to s sebou i koncovy stupen. KDcka jakehokoli druhu se dneska dost blbe shaneji, nebo jde o nejake preznacene pajcy, takze to radsi nepokouset. Vyrazenim vystupaku se zvuk zesilovače tak jako tak dost zlepsi, pro nekoho muze byt nevyhoda to, ze zesilovac je schopen dat plny vykon /okolo 130W/ jen do impedance 4 ohmy, na druhou stranu muze byt vyhodou, ze zesilovač po male uprave proudovych  ochran je schopen pracovat i do impedance 2 ohmy a odevzdat okolo 180W, to muze byt vyhoda pro subbasove dvoucivkove reproduktory s civkami zapojenymi paralelne.
Co se tyce korekci a zesilovacich stupnu, to radsi fakt nechat na pokoji, je to o drzku. Mimo jine to vyzaduje servisni dokumentaci s obrazkem plosnaku, kterou kazdy nema a bez ni to delat je jako s cernou paskou pres oci zkouset spravovat auto.

Web

(upravil Yeayer 27. 8. 2011 19:45)

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

divnypocit: a jak dti dám peníze za poštovné? yikes
sinclair: tak mám teda mám vykuchat ten výstupák? Co pak s ním, vyhodit nebo nechat? Zatim jenom vyndám výstupák a pak letí do sklepa big_smile

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

divnypocit: no, tak adresu jsem ti zsalal na mejl, ale jak ti teda zaplatim to poštovný?!!! Dyť to neni zas tak levný...

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

Tak jsem to AZKčko proměřil a na tý hvězdici neni ani 100V, ani 100W, jediný co funguje je napájecí trafo, ten VU metr a vstupy. Jinak zbytek zkoušet radši nejdu. Co s tim? Vyhodit?

Re: Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

Jakpak jsi zjistil, že tam není ani 100V a ani 100W? Zvláště na to, jak jsi měřil ten výkon, jsem zvědav smile

Příspěvky [21 až 40 z 66]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jak zapojit Tesla zesilovač AZK 052

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£