Téma: Napájanie STK4050

Dobrý deň,vedel by mi niekto z Vás poradiť,aké mám použiť napätie pre STK 4050V pre 4 ohmovú záťaž? Zosilovač využívam asi 5 rokov bez problémov na 8 ohmové boxy s napájaním zdroja +-69V (merané na kondíkoch),teraz som si postavil reprobedne 300W na záťať 4 ohm,mám trafo 600VA sekundár dáva 82 volt s vyvedeným stredom,po usmernení a vyfiltrovaní je napätie +- 56 až 57 volt (podla sieť.napätia).Môžem takéto nap.napätie použiť pri 4R žáťaži s tým,že neodpálkujem IO?,za rady vopred ďakujem

Re: Napájanie STK4050

http://www.classiccmp.org/rtellason/chi … k4050v.pdf

stačí?

Re: Napájanie STK4050

Nabuduce skus www.alldatasheet.com. Najdes tam skoro vsetko. wink

Re: Napájanie STK4050

Ahojte,alldatashed toho IO mám,len chcem vedieť či nebude IO pri 4 ohm neako preťažovaný pri +-57V,alebo má byť napájanie ešte nižšie?

Re: Napájanie STK4050

Ak ide o original SANYO STK, tak si dovolim odvazne tvrdit, ze pri dostatocnom chladeni nemusi dojst k vyraznemu pretazeniu koncovych tranzistorov, s tym napatim ako uvadzas. Problem vsak moze nastat pri zatazi pod 4 Ohmy alebo pri pripadnom skrate, kedze samotne STK neobsahuje nadprudovu ochranu (ta sa vsak da dorobit).

Re: Napájanie STK4050

Tie IO som kupoval niekedy v roku 2003,jeden ma vyšiel na 830 Sk,teraz ma tak napadlo takéto napätie sa používa aj u STK4048 do 4R,niekde v Amaru som sa dočítal napájanie +-55V -max.60V a tiež do výkonu 200W na záťaž 4 ohm.Tak skúsim vymeniť to trafo,dík

Re: Napájanie STK4050

STK4050 bude vzhledem ke svému výkonu /200W-4ohm/ potřebovat ss napájecí napětí asi 55-57V.

Web

Re: Napájanie STK4050

Zdravím,trafo vymenené STK-čko do 4 ohm v pohode šlape,dík