Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » receiver Technics SA-DA10

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 29 z 29]

(upravil Fox_25 5. 4. 2011 14:25)

Re: receiver Technics SA-DA10

Kritik

Někde popisoval kazzatel co znamená jejich zkratka mos class AA.

Tady to podobně popisuje kubrt, třetí od konce.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … p;start=30

mongol
Mám technics A700 mk3, je to stereo hnus který přehraje AZS 222 s prstem v nose. Pro nezkušeného člověka v bazaru je to volavka, vzhledově je to krasavec. Ale ať se jedná o AVR kde to jde snad i prominout tak u jejich sterea to není moc pěkné, fakt to hraje na zblití.

Re: receiver Technics SA-DA10

Pro nezkušeného člověka v bazaru je průser všecko, záleží pouze na štěstí, nejsem příznivec značky, mám jiné oblíbence, ale předem říkat že starý technics nehraje, to se mi nelíbí

Re: receiver Technics SA-DA10

nu já zatím žádný DPA neslyšel,kor na svých bednách,takže porovnávat nemůžu a ani nechci...jen taková poznámka,DA-10 mi zní lépe než DX850

Re: receiver Technics SA-DA10

A není náhodou to zázračný AA tohle: úryvek z Dudka

Mnohem lepší účinnost mají zesilovače pracující ve třídě B, popř. třídě AB. Nevýhodou je ovšem vznik přechodového zkreslení, jehož eliminace je velmi těžko řešitelným problémem. S elegantním řešením, které spojilo výhody třídy A (přechodové zkreslení) a třídy B (účinnost), přišla před asi patnácti lety firma Treshold. Jejich koncepci nazývanou třída A+ nebo také Stasis převzaly po zakoupení licence (asi velmi drahé) i firmy Technics a Nakamichi. Princip zapojení (viz obr. 1) je v podstatě velmi jednoduchý. V zesilovači jsou dva zdroje napájecího napětí. Velkým napětím je napájen napěťový zesilovač prvního stupně a výkonový zesilovač druhého stupně. Malým napětím je napájen proudový zesilovač (výstupní obvody) prvního stupně. Zdroj malého napětí nemá uzemněný střed, který je místo toho zapojen na výstup druhého výkonového zesilovače. Zesilovač proudu pracuje ve třídě A, nemá proto přechodové zkreslení, ale protože je napájen jen malým napětím, je ztrátový výkon malý. Střed zdroje malého napětí je soufázově se vstupním signálem "posouván" výstupem druhého výkonového zesilovače, který pracuje ve třídě B. Jinými slovy, zdroje malého a velkého napětí jsou vlastně zapojeny do série, takže výstupní napětí prvního zesilovače je stejné jako výstupní napětí zesilovače druhého a není limitováno malým napájecím napětím proudového zesilovače. Podmínkou je ovšem zcela přesná fázová charakteristika obou zesilovačů. Výsledkem je jen nepatrně zhoršená účinnost oproti třídě B, nevýhodou je větší složitost zapojení a větší (vlastně dvojnásobné) náklady. Většímu rozšíření (kromě ekonom. důvodů) pravděpodobně zabránila licenční politika autorské firmy.

Re: receiver Technics SA-DA10

A není to třeba u těch Technicsů tí, že máte blbé bedny? Některé modely opravdu hrály blbě, ale technici většinou přišli na to, čím to je - malé kondenzátory ve filtraci a blbé operáky v signálové cestě. Přístroje řady Class AA hrály bez výjimky velice dobře.

Web

Re: receiver Technics SA-DA10

Já měl kdysi před asi 15ti lety nejaky AVR technics ,typ uz vubec netusim, mel jen dolby prologic. No nejak to hralo. Pak v me i okolni nevedomosti jsem dostal darem novou stavebnici s EZK s velmi oblibenym budicem TDA7250 a TIP142/147 na konci. Nez me to asi 3x behem dvou tydnu shorelo, pak uz jsem to neopravoval, stacil jsem to zvukove porovnat s tim technicsem. A vysledek? Markantni rozdil ve zvuku k dobru TDA7250 big_smile.
Pak prisel na radu opet Technics SA-AX7, zde musim napsat zvuk super, aspon teda na svou kategorii. Ovsem neporovnaval jsem to s zadnym DPA ci stereo zesikem, v te dobe jsem nic jineho nemel. Mel jsem ho ke spokojenosti hezkych par let.

Re: receiver Technics SA-DA10

Já jsem měl starou potvoru SA-GX130D+SL-PG390 /vzala si to při rozvodu manželka/, nafutroval jsem do toho 2x tak větší kýble, vyházel M5218L a podobný sračky za originály Onkyo NJM4580DD a začalo to hrát úplně jinak i s tím hybridem. Ten hybrid není vlastně nic jiného, než diskrétní konec poskládaný z čipů na společné podložce, stejně jako Sanya STK....takže stručně řečeno čím ho nakrmíte, tak bude hrát. Vf citlivost to mělo fantastickou, snad 0,5uV na s/š 20dB a na bezšumové stereo tomu stačilo 15uV. Takové mašiny už se dneska nedělají, proto jsem si nechal tu starou Aiwu AX-7800E, protože na vf má ještě lepší vlastnosti, kromě toho vypínatelný loudness, přepínatelné kritické kmitočty korekcí, výstupy na dvoje bedny a podobný vychytávky. Je to "plečka" snad z roku 1978, ale už tehdy to mělo dualjfetový vstup konce a operák tam není ani jeden, všecko je řešeno diskrétně tranzistory a diodami. Ani jsem se nenamáhal to připojovat do STA, prostě jsem zarazil do konektoru 2m drátu a všecko, co potřebuju mi tu hraje stereo. Má to jenom jedinou chybu a to nedostatek vstupů, má to jen Tape, Aux a Phono, což jsem vyřešil vhodným propojením ostatních komponentů optikou a koaxem.
Staré Technicsy hrály dobře a ještě líp s jejich bednami, kurvit to začali někdy po roce 1987 a dál. Mimo padesátitisícové mašiny, které fakt hrály, ale které si tehdy málokdo mohl dovolit, to byla taková lepší spotřebka, která ale měla tu výhodu, že se nesrala jako ta dnešní. SL-PG390 jede bývalce dodnes a bere i CDR a CD-RW, moje SL-PG470A taktéž a přitom jsou to všechno staré plečky.

Web

Re: receiver Technics SA-DA10

Sinclair..jak jsem psal,nemohu porovnávat,na svých bednách jsem třebas DPA ještě neměl..ale dycky mi SA-DA 10 zněla dobře..bedny z repro TVM,takové větší subwoofery(celkem 4 x ARN 312 (8 ohm)), plus dvě klasiky třípasmové(2 x ARN 312 (4 ohm) , 2 x ARP 150 (4 ohm) a 2 x ARV 104 (4 ohm))

Re: receiver Technics SA-DA10

jojo, SL-PG 370 jsem kupoval funglovou v r.1994,jede dodnes a bez opravy..a pořídil jsem SL-PG590,jede taky v poho,pálená a i rychle pálená céda bez problému...jen ta SA-DA10 mě štve

Příspěvky [21 až 29 z 29]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » receiver Technics SA-DA10

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£