(upravil BV 1. 4. 2011 11:14)

Re: Eagle a rozlitá zem

"Zdvojenie"-ide to s malou fintou..Otvoriť len schému, zrušiť spätnú anotáciu s doskou, príkazy CUT-PASTE, zkopíruje to zvolenú časť s novým číslami súčiastok.Uložiť schému, otvoriť len DPS, zrušiť anotáciu so schémou, znovu príkazy CUT-PASTE na presne rovnakú časť dosky, ako bolo zvolené v schéme. Zdvojí vybratú časť aj s už navrhnutými spojmi, čísla duplikovaných súčiastok by mali by rovnaké ako v už zduplikovanej schéme. Uložiť DPS. Otvoriť znovu celý projekt (schému+DPS) a spustiť kontrolu (ERC). Schéma a DPS by mali byť zhodné a všetko OK.

Re: Eagle a rozlitá zem

Ja to delam jednoduse smile Vyexportuju si desku jako bitmapu a ve photoshopu si obrazec nakopiruju kolikrat chci. Jen pak nemam k dispozici vektorova data pro profesionalni vyrobu (gerber apod.), ale ja si desky delam sam, takze to nikam neposilam a bitmapa z PS mi staci.

Re: Eagle a rozlitá zem

Nakonec jsem to udělal jednoduše.Spustil schema i desku,schema jsem zavřel a desku uložil pod novým názvem,takže k němu nebylo schéma a program dovolil kopírování celého obrazce.Nicméně to zkusím i tak jak psal BV.
Poprosil bych ještě o jedno doporučení ohledně zemnění:
Nakreslil jsem si novou desku aktivní vyhýbky,původní verze má jisté nedostatky a jeden z následků je slyšitelný šum z výškové sekce.A přemýšlím právě nad způsobem zemnění.Rozlívání jsem zvolil z toho důvodu,že desce předchází dispree a tam je zemnění provedeno rozlitou zemí na vrchní straně.Je správný postup provést stejný způsob zemnění,nebo je to jedno?Jak provést propoj zemnění mezi jednotlivými deskami?Nejjednodušší by asi bylo překreslit Dispree na desku k vyhybce a mít to "All in One"...

Re: Eagle a rozlitá zem

Fintu od BV používám a už mi hodně pomohla. Někdy mi ale blbnou názvy a musim ledasco přejmenovat. Problémy mi snad dělá, když používám značky jako napájení ^, gnd...