Téma: Marantz SR 4200

Zdravím.

Měl bych takovej dotaz - mám možnost koupit tenhle zesilovač (Marantz SR 4200) za 5000 Kč. V dobrém stavu a od člověka, kterého znám a vím, že za tím není žádná habaďůra. Jen mi vrtá hlavou, jestli je to natolik dobrý zesilovač - 5tis. není zas tolik a Marantz má dobré renomé, takže pravděpodobně investuji, ale raději bych slyšel ještě nějaké další názory - jak to hraje, jestli to někdo slyšel na vlastní uši, nebo nějaké postřehy ohledně téhle značky, modelu. Za případné odpovědi děkuji...

Re: Marantz SR 4200

Tak zaprvé je to receiver a ne zesilovač,zadruhé IMHO je to šrot. Za 5k ani více nelze čekat. Za třetí,kdyby to mělo alespoň jedno HDMI....

Můj názor: Je to deset let starej křáp,za kterej někdo chce 5k,přitom novej stál kolem 10ti.

Re: Marantz SR 4200

Neměl bych to jako domácí kino, ale spíš na hraní v pokoji, takže mě spíš zajímá zvuková stránka, než-li možnosti propojení atd... Ale určitě díky za odpověď, budu víc přemýšlet... A ještě otázka - dá se vůbec něco, dobře hrajícího, do těch pěti tisíc sehnat? Net sem proštrachal celkem důkladně, ale nijak mě nic neoslovilo... Sem zatim student a peníze se mi vždycky rozplyznou do mnoha věcí poměrně rychle, takže nemůžu zatim vysolit za zes. 20k smile

Re: Marantz SR 4200

No a na jakém repro by to mělo hrát? Jestli chceš "jenom" stereo tak určitě nemá smysl kupovat receiver. Být ve tvé situaci volím jeden z těch dvou, protože prolézat inzeráty a na blind něco kupovat je děsná pakárna.

http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1736
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1608

(upravil DJ_Rix 29. 3. 2011 20:37)

Re: Marantz SR 4200

Hele,ujasni si nejdřív co vlastně chceš:). Chceš tedy stereo zes na poslech muziky,nebo DK na sledování filmů a poslech muziky? Za 5k už se dá koupit podle mě slušnej stereo zes,ale jak jsem se nedávno sám přesvědčil,slušnej receiver na DK je cenou poněkud jinde.....

EDIT:Jo tak Fox mě už přeběhl

Re: Marantz SR 4200

Repra jsou zatím ve fázi vývoje - čmuchám a sháním, kde se dá smile. Mělo by to být jen na stereo poslech - doma buď čistě na poslech, nebo na odposlech při mixování.

Z čehož a výše uvedených příspěvků plyne, že teď budu koukat jen na zesy smile. Díky za Váš čas a plodný rady...

Re: Marantz SR 4200

Podobných vláken je tady několik, použij tlačítko Hledat.. určitě jen stereo zesák, podívej se na NAD

Web

Re: Marantz SR 4200

Tlačítko "Hledám" používám celkem často, abych právě předešel zbytečným otázkám smile. Každopádně díky za rady, nějak se s tím teď už poperu.

Re: Marantz SR 4200

A dopadne to hádám špatně, třeba budeš mít na poprvé štěstí. Jo a hlavně nekupuj Technics, nic jsem o nich neslyšel dobrého, jeden funční se mi tu dokonce válí.

Ale jestli chceš válí se mi tu krásné třípásmové sloupy s BR a technics A700mk3. Ne že by to hrálo hnusně, ale ano, hraje to hnusně. Repra chceš stavět nebo taky hledáš rozumy na koupi?

(upravil Kreuz 29. 3. 2011 22:55)

Re: Marantz SR 4200

Tak zatim tu hraju na sestavu z minulýho tisíciletí, a ani si na nic nemůžu stěžovat. Jen bych se chtěl posunout kousíček dál, protože budu kupovat ještě nějaký fidlátka na mixování atd...

Zesik samozřejmě nebudu kupovat na slepo - aukro a podobně, to podle mě není moc dobrá cesta (jak sem se mohl už nejednou dočíst tady na fóru), ale spíš přes nějaký známý, nebo tady přes audioweb, kde, jak myslím, se dají pořídit věci celkem s nějakou zárukou. Bedny bych asi prubnul přes aukro - zrovna včera mi tam utekly tyhle: http://aukro.cz/reproduktory-magnat-mot … 81346.html - na moje pokojový využití snad dostačující, jelikož akustika nebude asi nejlepší. V současný době mám vyhlídnutý další, tak uvidím, jak to dopadne...

Ale samozřejmě, pokud máte nějaký rady ohledně beden na srdci, nebudu se bránit ničemu. Např. značky, kterým se dá věřit atd... Něco jsem samozřejmě pochytil a dočetl se, ale informací není nikdy dost...

O stavbě beden jsem už také přemýšlel, ale s mým zázemím a časovou dotací by z roho asi nevzešlo nic dobrého a byly to jen utopené peníze, které mohu využít úplně jinak a asi i líp...

Re: Marantz SR 4200

Bedny ti poradím Pioneer, něco z řady HPM a nebo CS-E. Má to jen jeden háček, jsou staré víc než třicet let, nicméně pokud mají měniče v pořádku a vyměníš jim kondíky odmění se ti za to neskutečně dobrým zvukem. A asi je ti jasné že tesle, potažmo TVM je lepší se vyhnout obloukem, neslyšel jsem od nich nic dobrého.

Re: Marantz SR 4200

... zapátral bych u toho SR 4200, zda je Made in Japan, či Made in China, zrekapituloval, jak nahlas a v jaké místnosti se budu oddávat poslechu, jakou potřebuji výkonovou rezervu, zda vůbec budu mít čas, klid, a náladu poslouchat detaily, a podle toho bych investoval. Na usínání, či pro někoho jako podkres, vystačí jakýkoli slušný použitý tuner za 900,-- až 1400,-- (SONY 90. léta, Marantz z přelomu tisíciletí), bohatě dvoupásmové bedny Tesla s kalotou, a při stlačení ceny do 2800,-- Kč to snad může nebýt nešťastný prodělek (do první havárie, neboť servis až běda drahý). Při štěstí půjde sehnat nějaký zesilovač od Marantzů, který půjde přepnout do A třídy. Jenže - máte na ten FM příjem dobrou anténu,  oddělení antény od nepořádku toulajícího se po koaxech a zemích, atd., atd.? Jelikož však s největší pravděpodobností byl tento SR 4200 vyroben v Číně, já osobně bych jej nechtěl ani zadarmo (dobrá, do garáže snad). Na pěkné poslouchání bez nároku na dynamiku - Transiwatt 077 Pionýr nebo TW 600 CD, s upravenými vstupy i TW 44 Junior + tuner SONY + 2p reproboxy Tesla a bude to libé. Pokud však je třeba dynamika, základem je zesilovač min. 2x110 W, zdařilá třípásma s min. 10" bas. repro, dostatečně velká místnost, atd. a to se dostáváme na docela jinou cenu za sestavu. Ápropos, Marantz nemůže mít tak docela neposkrvněné renomé, jelikož také již uklouzl po spotřebním kluzišti a prodává "čínské srágory". Že v minulosti přišel i s kvalitou, to jest pravda, ale ta není běžně k mání za oněch 5 tis. Kč. Při trpělivosti a štěstí však ano. K tomu budou třeba i nějaké znalosti. Takže pročítat, pátrat, informovat se, mít trpělivost. A pozor - to byl jen jeden z mnoha názorů.

Re: Marantz SR 4200

Tak, prostor na domácí poslech není nijak velký - cca 16,5m2, a nijak to doma s hlasitostí nepřeháním. Ale je pravda, že čas od času jedeme na nějakou akci a tam to většinou jede všechno na doraz, takže v rámci dlohodobější existence beden(domácích) už koukám po nějakejch PA bednách a vhodném koncáku, který by dodal potřebnou šťávu.

O Tesle jsem zatím nepřemýšlel - zatím jedu doma na stařičké, ale zachovalé bedny RFT B9271 - třípásmo, a nezní to vůbec špatně, ale nějaký ten posun už to chce smile.

Dál se chystám na koupi kontroleru, který má celkem fajn zvukovku, takže i to by mohlo ten poslech (při mixování) posunout mnohem dál...

Re: Marantz SR 4200

... na domácích 16,5 m2 Vás dál posune spíše poctivý HiFi zesilovač; PA systém těžko! Nepíšete, jaký zesilovač a zdroje zvuku nyní používáte. Tudíž zde nikdo neumíme odhadnout, jaká je Vaše poslechová zkušenost, a jaká změna by pro Vás byla opravdu poslechovým přínosem. Cestu ke změně jste již pojmenoval sám, "...budu víc přemýšlet...". Vašim protichůdným požadavkům "...hraní v pokoji..." a "...jedeme na akci..." by nejvíce slušela autokorekce a studovat zdroje.
Když odpověď převelice zjednoduším - na určitých akcích se dá vystačit se zesilovačem 2x110 W. Tudíž univerzálnější pro Vás bude z kategorie HiFi tuner+zesilovač, popř. podle peněženky tuner+předzesilovač+koncový zesilovač. Zdravím.

Re: Marantz SR 4200

Asi jsme se úplně nepochopili - na mých 16,5m2 bych měl rád malé regálovky v rozích pokoje a na akce bych zakoupil pár PA reproduktorů. Vím, že spojit kvalitní poslech doma s hlasitým poslechem na akcích je téměř nemožné, nebo velmi drahé, ale nepraktické.

V pokoji jedu prozatím techniku minulého tisíciletí, jak jsem zmínil výše. Konkrétně se jedná o třípásmová repra RFT B9271 a zesilovač Tesla AZS - 218. Není to nic moc, ale sám se divím, jaké kvality je to schopno dosáhnout.

Dále často chodím tatíkovi na sestavu: Xavian Suona + receiver Denon + tuner Denon - konkrétni modely si bohužel nepamatuji.

A čas od času necháme průběh inspiraci u kamaráda na sloupových Dynaudiích. Toť mé poslechové zkušenosti.