Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SONY TA-F170

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: SONY TA-F170

Zdravím... chrastí mi a občas vypadne kanál při přepínání vstupů... v zesilovači je to řešeno ovladač - pásek - přepínač a to tak nahovno že se do přepínače intenzivně práší. Takže mám v plánu tento mechanizmus úplně zahodit a nahradit ho otočným přepínačem a k desce vstupů napíchnout plochým kabelem. Například tímto : http://www.gme.cz/cz/p-ds2-p631-075.html . Co mi vrtá hlavou je proč konstruktéři v SONY vymysleli tento způsob s kovovým páskem. A tudíž jestli bude má úprava mít zásadní vliv na kvalitu zvuku. Tím že bude přepínač asi 6 cm od desky a spojen plochým žilovým kabelem jestli nebudou kanály nějak zásadně ovlivňovány. Ono totiž posuvné přepínače na tolik poloh jsou celkem těžko k sehnání.

Re: SONY TA-F170

Není spíš někde na tištáku studeňák? Viděls schéma toho zesilovače resp. posuvného přepínače? Pak si odpovíš sám..

Web

Re: SONY TA-F170

Jasný viděl... špekuloval sem nad tím asi 20 minut... je fakt že sem to nepřepájkovával... zkusím tedy nejprve to... ale stále si myslím že krpa bude v tom přepínači... ta deska je v tom zesíku na výšku a kolmo k ní ze ten posuvnej přepínač... nad ním jsou větrací otvory a těmi tam propadává prach a celý se to zanáší což je ku vzteku. Ono totiž chrastí úplně každý vstup. Kolikrát ten přepínač natočím do mezipolohy aby běžely oba kanály a něšumělo to. Pak je tam ještě vypínač TAPE / MONITOR  a ten frčí bez problémů. Takže nevím co s tím. Původně jsem myslel že přepínač oželím... ale nejde to... je potřeba obcač přepínat.

Re: SONY TA-F170

Takže nakonec to byl ten mechanizmus... repspektive přímo ten přepínač. Ale né jak já se domníval vyježděný ale nedolíhající jezdec ke kontaktům... už je to celé vychozené... ale přitlačil sem to pořádně a při přepínání sice kapku lupe ale nevypadávají kanály a nic nešumí. No je otázka času kdy se to celé zase vytahá a pújde to srát. Myslíte že ta náhrada je fajn ? to s těmi plochými vodiči a kroutícím přepínačem ?

Re: SONY TA-F170

No, tenhle zes jsem měl poměrně dlouho a běžel několik let v intenzivnim provozu každej den několik hodin a tohle mi teda nedělal, zkusil bych to nějak rozebrat a pročistit,pak by to mělo zas chodit bez problem,ja s tim delal psi kusy a opravdu kazdej den,tak je mi dost divny,ze by se to vychodilo

Re: SONY TA-F170

Já sem se zesem taktéž spokojen... asi byl předchozí majitel notorický přepínač... a ten mechanizmuj je fakt hnůj... nacvaknuté na plastové packy... ty se vytahali a teď je tam 0,5 mm vůle a proto to tak různě chrastí a vypadává. Přilepil jsem to nadoraz silnou lepící páskou a ted to frčí dobře... akorát si myslím že je to opravdu vyježděné a časem to půjde zase doháje.
Pokud přepínám v klidu tak je ticho... lupne to občas když přepínám když tam něco pouštím. Takhle sem ale spokojenej..  a doufám že na nějakou dobu.
Na to že mi valí zhruba 10 hodin denně 7 dní v týdnu už nějaký rok jsem velice spokojenej... pořád má svůj zvuk jako bych si ho dneska donesl. Zpočátku jsem to chtěl šetřit ale teď je to prověřený že to i něco vydrží... a volume je maximálně v půlce... víc snad ani u mě nehrál takže ho udržuju jen vlažnej.

Re: SONY TA-F170

tak,tak smile spolehliva masinka, zvukove to taky neni uplne nejhorsi a snese i "drsnejsi" zachazeni. No ale pokud to casem zas odejde, tak by se dal sehnat nekde mozna nahradni dil, mne to vydrzelo dobre ctyri roky plnyho provozu, pravdepodobne byl majitel asi narocnej na stridani vstupu big_smile Zkus se zeptat Sinclaira, ten mi kdysi nabizel nejaky upravy na tuhle masinku, tak je mozny, ze by mel i nahradni prepinac, pripadne by vedel o nejaky adekvatni nahrade.

Re: SONY TA-F170

Přesně tenhle zes sem teď prodával,po dosti rozsáhlém tuningu. V původním stavu nezlobte se na mě kluci je to totální průjem.
Je potřeba tam udělat poměrně dost věcí,překopat celé korekce,obvod Loudnessu,ten přepínač je taky dost bolest,natůnit se toh odá v tomhle zesu dost-po té co jsem provedl jeho tutning jsem byl se zvukem velmi spokojen.:)

Re: SONY TA-F170

A byl bys ochotný pustit nějaký postřeh ? Schéma úprav. Pájku v ruce držet umím. A zhruba něco málo vím. Je fakt že ty korekce mi moc nesedí. Ale doháním to trošičku EQ na počítači. Já si zas tak moc na kvalitu nepotrpím. Musí to hrát přiměřeně ceně. Koupil sem ho tehdá za litr a ikdyž bych možná měl za tu cenu zhotovený bastl s lepším zvukem těžko bych vyráběl krabici a tak, takže sem tehdá usoudil že je lepší koupit něco bazarovýho. Máš ještě ohledně toho zesu nejaký schématko úprav nebo si to všechno dělal z hlavy. Díky

(upravil DJ_Rix 23. 3. 2011 21:03)

Re: SONY TA-F170

Hele,schéma "úprav" nemám,popravdě pro někoho kdo to zná není problém si poradit,kdo to nezná,svěří to někomu kdo to zná.:)
Zkus se zeptat buď Sinclaira jestli by ti ten zes nenatunil jak ti radí nosferatic,teoreticky bych ti ten "tuning" zrobil i já (kdybych si našel čas,to co jsem dělal já je asi na 2-4h)

S úpravami jsem si musel poradit taky sám a že by se mi chtělo tu vytvářet podrobný návod jak a co kde přesně vyměnit a zkontrolovat to se mi nechce,sorry.

Ale dám ti alespoň vodítka co jsem dělal:
Já provedl na tom svým následující úpravy:

Vyměněno výstupní relé za nové FINDER
Vyměněn hlavní potenciometr volume za TP289 (původní byl mechanicky poškozen v koncové poloze a chrastil)
Vyčištěny přepínače,žádný potenciometr nechrastí
Upravena vstupní citlivost z původních pitomých 150mV na nynějších 250mV
Vyměněny šumící staré operáky M5218L za nízkošumové JRC NJM4580L
Obvod korekcí koplmetně přeosazen z původních špatných hodnot na hodnoty 50Hz/16kHz (+-14dB)
Přepočítán obvod LOUDNESu na správné hodnoty a přeosazen.

Re: SONY TA-F170

No jasný... já to jen zkoušel big_smile ... kdyby mě to nějak extra vadilo tak bych se určitě na někoho zkušeného obrátil. Takhle to nechám ležet s tím že se třeba na tom vyškolím. Mám v plánu pár knížek přečíst a za nějaký pátek až budou finance si něco lepšího a ověřeného postavit. No a kdybych prodával Soňáka tak ten upgrade stejně nikdo neocení takže bych to musel posunout v rodině nebo to nechat na nenáročné hraní. Poťáky mám velice slušné... bál jsem se hlavního kolečka ale mile mě to překvapilo. Je naprosto v pořádku. Ten chlápek snad jenom přepínal. Faktem je že ten Loudness mě hodně sere... bez něj je to mdlý a s ním divný. Můžes mě nasměrovat na nějakou výživnou literaturu abych byl schopen si ho vytunit? Ať nečtu tuny balastu. To mě většinou odradí pak něco dál studovat. Stačí co nám serou do hlavy na vejšce za hovna a jak to čoveka nebaví.

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SONY TA-F170

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£