(upravil ondra Ch 22. 3. 2011 7:52)

Téma: Hrůza a děs v eteru

Nevím jestli jsem tak strašně nesnášenlivý člověk, ale to co se vysílá v FM pásmu je fakt na pováženou. Rádio v dnešní době je téměř neposlouchatelné. Komerční rádia, to je naprostý humus, většina frikulínskejch rádii se snaží napodovat sračkojdní evropu2, ta banda přiblblejch kůl moderátorů, který jsou tak strašně veselí, až mám pocit že fasujou před vysíláním balíček hulení.Otřesné vlezlé reklamy, opakování toho, že posloucháte nejlepší rádio na světě, které je slyšet každých 10 minut zřejmě určeno pro sklerotiky...
Další hrůza je F1 a soc-dem rádio IMPULS, na F1 se dopoledne baví banda slepic jak nejlépe starému vykouřit péro, je to proložené odrhovačkama, které slyším každý den 10x reklamy,slepice,reklamy....
IMPULS zase veselí a hravý moderátoři, neskutečná kadence slov a za každým alespoñ jednou slovo impulzovi, rádio dělané pro vohnouty.
Mě tím drtí na pracovišti denně...
Stanice českého rozhlasu jsou celkem poslouchatelné, jen mě štve ten vlezdobruselismus, který je slyšet předevšín ma radiožurnálu..........
Opravdu nejsem starej zapšklej člověk, je mě 31 a poslouchám od TUC TUC přes ACDC až po vážnou hudbu, ale musel jsem se někde vybrečet. Máte podobný nazor jako já?

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

I já ve 22 letech mám naprosto stejný názor. Evropu 2 jsem poslouchal před cca 5ti lety ještě za dob školy, impuls mi přepíná rádio v autě automaticky pouze na dopravní hlášení. Jinak nezbývá než poslouchat pouze vlastní mix hudby z CD. Případně doma jsou v pohodě internetová rádia, kde není moc reklam a už vůbec ne stupidní komentáře.

Re: Hrůza a děs v eteru

Ale vždyť tohle se tu už probíralo, pravda, spíš v souvislosti s technickou než obsahovou stránkou. Asi ses musel pořádně vytočit, když jsi napsal takový příspěvek od srdce.

Já také naprosto souhlasím! Sám o tom často mezi známými mluvím. Našlo by se dost stupidit denně. Moderátorka se s moderátorem dohadují, kdo bude ty zprávy číst, moderátor rozesmívá moderátorku při čtení zpráv, moderátor před čtením zpráv vyblije nějakou pi...inu, co dělal večer a jestli jsme tam taky byli... A zprávy, co se týče obsahu? "... Ze světa: ženy, které sní alespoň 50 gramů čokolády denně, jsou při sexu..." a podobné veledůležité zprávy, uváděné jako hlavní. Ondro, už se taky začínám pěkně rozjíždět, takže radši konec. Závěr: maximální souhlas. Toť vše...

(upravil ondra Ch 22. 3. 2011 8:45)

Re: Hrůza a děs v eteru

To máš pravdu, mě v práci ubíjejí tím impulzem denně a dnes už jsem se dost vytočil smile
Chvála bohu za internetová rádia smile

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

Asi to nenesu tak těžce, ale je to tak. Rádio poslouchám akorát v autě, aleš řekl bych, že průměrně každejch 5 min to musim přeladit

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

ondra Ch: souhlas ...
Nejhorší je to, když na pracovišti hraje jedno rádio v mém případě (rádio na jedničku lol ) To se opravdu nedá poslouchat, už proto že hrají denně pořád stejné písničky. Naštěstí rádio doma ani v autě neposlouchám.

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

I rádio Beat ( http://radiobeat.cz/cs/ ) tě vytáčí? To není "FM Lomoz". Dřív na jejich frekvenci byl Limonádový Joe a to bylo zjevení v éteru, škoda ho.

Web

(upravil ondra Ch 22. 3. 2011 9:17)

Re: Hrůza a děs v eteru

Milane, pověsit se kvůli tomu nepůjdu smile))), ale strašně mě štve, jak jde všeobecně kultura do háje....A to "spravodajství"" v těchto rááááádiích to je taky kapitola sam pro sebe. To není spravodajství to jsou výštěky do tmy. Způsob jak informovali třeba o zemětřesení v Japonsku mě naprosto děsil. Oni by snad chtěli, aby ve Fukušimě nastala neřízená  řetězová reakce smile) aby bylo o čem tlachat.....

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

Moderátoři v rádiích jsou nejspíš vyšinutí jedinci vybraní k pruzení, sem tam se jim povede něco čemu se pousměju ale jinak je to katastrofa, dal bych raději přednost rozumným moderátorům a suchému humoru když už musí humor být. Rádio celkem neposlouchám protože je to informačně naprosto chudý zdroj (oproti internetu třeba) a písničky pouští furt ty samé. Někdy mám pocit že pouští smyčku deseti písniček neustále dokola s tíím že ožralý moderátor do toho blafe supercool cancy. Celkově opruz, zajímalo by mě co je cílová skupina, mě je 32 a vůbec mě rádia neoslovují. Přitom bych si rádio rád poslechl když už ho jako domácnost platíme. Pro mě by bylo ideální trancové radio bez odrhovaček se zpravodajstvím domacím a ze světa každou půlhodinu. Sem tam rozhovor s odborníkem na nějaké rozumné téma. u toho by se dobře pracovalo... alespoň mě. A co vy ?

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

U nás je štvrtý okruh Slovenského rozhlasu alternatívne rádio FM. Okrem neho sa u nás nedá počúvať nič. Cez deň viac hudby, večer tematicky zamerané relácie na: elektroniku, world music, hip hop, metal, relácia o knihách, nová hudba z ostrovov, show Baláž Hubinák (výborní recesisti) s hovoreným slovom a neopočúvanou hudbou z rôznych súdkov.
Podobná stanica v Čechách neexistuje?

Re: Hrůza a děs v eteru

Nevím o ní...

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

... přibližně 10 let již v podstatě neposlouchám žádnou jinou rozhlasovou stanici, než ČR-Vltava. Sporadickou výjimku tvoří ČR-Praha. Patřím snad mezi lidi otevřené novým podnětům, ale jiné, než uvedené rozhlasové stanice, mně nové impulsy, ani zásadní informace pro kvalitu života, neposkytují. Na milost onu hrůzu beru jen v tom, že se co měsíc v prvních deseti sekundách nějakého vysílání přesvědčím, že prázdné tlachání, žvanění, pindání, absence humoru, zpovykanost, coolovitost, easylifovitost, venčení porušených osobností, prostě úplný a dokonalý nihil, a neprofesionalita k tomu, dosud trvají a nadále není důvod poopravit si úsudek. Z filozofického hlediska je to však obrana ke štěstí nepostačující, neboť mám obavy, co zmohou masové trendy s prsty v kapsách daňových poplatníků, či nedejbože, nepochopitelně existujících zadavatelů reklamy, apod. Z té bídy éteru pochopitelně radost nemám, jelikož by tudy šlo přimět člověka k přemýšlení, k dobré hudbě, mluvenému slovu, přivést k aktivní zábavě či kvalitnímu odpočinku, a snad i poučení či vzdělání, ale za dané situace... Jestli ono se však žití nestalo takovým denodenním bojem o chléb a vzdorováním úřadům, politice a přehršli informací, že o další informace, v jakkoli ušlechtilé podobě, již vlastně nestojíme.
S TV je to analogické, ale kvůli večerníčkům a pohádkám pro děti, dobrým dokumentům na ČT2, a tu a tam poctivému hereckému řemeslu, a ze setrvačnosti kvůli zprávám, jsme dosud neučinili ten krok z kategorie volání o pomoc, a TV nezrušili. V otázce zda máme jako posluchači, hlavně rozhlasoví, šanci způsobit selektivní tlak na ovlivnění kvality, jsem doufající skeptik. A proto se doma držíme ověřeného způsobu, jak éterické nicotě čelit - čteme denně pohádky a když je příhodný čas, zpíváme a hrajeme si sami. O dobrý rozhlas (ta naše Vltava česká) bychom však přijít nechtěli - jazzové pořady, rozhlasové pohádky, filozofie a kritika, profesionalita dramaturgů a rozhlasových režisérů, o výborných rozhlasových hercích nemluvě - to je stále balzám pro uši i duši.

Re: Hrůza a děs v eteru

neexistuje. čo ma sere. našťastie sa to dá online počúvať v kvalite 256 OGG, čo aj hodne robím, doma to chytám na FM pásme a obsahovo s SRO1 najlepšie rádio, technicky tiež veľmi dobré, zvyšok je u nás a v čr kopa hovna

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

Tak mě teda řekněte pro koho to vysílají? Nebo jsme tady menšina,parta podivínů kterým se to nelíbí??

Web

(upravil Fox_25 22. 3. 2011 13:07)

Re: Hrůza a děs v eteru

Taky poslouchám Vltavu, jak jsi psal jedna z posledních stanic která se dá poslouchat. Mám to štěstí že nikde nemusím poslouchat ty žvásty, jak v rádiu tak televizi, protože pár hodin sledovat televizi se rovná frontální lobotomii. Vlastně televizi ani nemám, stejně tak rádio pokud nepočítám to v autě které v podstatě slouží jen jako zesilovač pro navigaci, ta je pro změnu plná vážné hudby u které se mi skvěle řídí.

A tomu jak to namíchlo Ondru se nedivím.

EDIT

Když se podíváš na ty doslova kokotské žvásty v diskuzi pod články na novinkách tak ano, zřejmě budeme v menšině. Ono je zajímavé sledovat tyhle diskuze, za prvé člověk dojde k názoru že volit by neměli všichni a taky jak většina tleská omezování lidských práv, kdokoli kdo si dovolí vyslovit nesouhlasný názor(čti použít mozek) je okamžitě "ukřižován"

Re: Hrůza a děs v eteru

Ondro, komerční rádia jsou jen reklamní kanál. Obrať se v klidu na hygienickou stanici jestli tě s tím prudí nekdo v práci. O minulých vánocích právě tak uspěly prodavačky v supermarketech, protože omílání koled (dtto 30-shitových playlistů ráááádija) je zdraví škodlivý hluk a zaměstnavatel by měl zdarma poskytnout chrániče sluchu a příplatek ke mzdě. To je levnější to vypnout. smile

Re: Hrůza a děs v eteru

Mne to pripadá tak že u nás je všetko okrem SRO S1, Rádia FM a Rádia Devín (:-D) o tom istom, 5 pesničiek vkuse dookola. Osobne rádio nepočúvam, ale ak počúvam, tak Slovensko 1.

Re: Hrůza a děs v eteru

MethMane, to je dobrá zpráva.

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

ondra Ch napsal:

Tak mě teda řekněte pro koho to vysílají? Nebo jsme tady menšina,parta podivínů kterým se to nelíbí??

Keď počúvam rádio čo "hrá iba hity" alebo niečo podobné, tak sa so zmenou relácie a moderátorov začnú hrať znovu tie isté pesničky. Takto sa "hity" hrajú denne napr. 6 krát. Večer príde relácia v ktorej si môžu počúvači vybrať pesničky na želanie. A čo si vyberú? Zase "hity"....... Áno, sme v menšine.

Re: Hrůza a děs v eteru

A jaké doporučíte internetové rádio ? Těch existuje neurekom, zde je šance že se najde dobrá stanice i pro menšinu.

Web