Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » poraďte zesilovač

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: poraďte zesilovač

Zdravím, podařilo se mi najít staré Teslácké bedny, typem si nejsem jistý. Potřeboval bych k nim poradit nějaký zeilovač, bazarovým kouskům nepohrdám. přikládám pár foto   
http://obrazku.cz/obr658840_Obraz0336.jpg
http://obrazku.cz/obr658841_Obraz0337.jpg

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:26)

Re: poraďte zesilovač

.

Re: poraďte zesilovač

----trošku nechápu tvoji ironii---- ale každopádně děkuju za radu co řekneš na TESLA AZS179?

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:25)

Re: poraďte zesilovač

.

Re: poraďte zesilovač

Já bych řek, že se zesilovačem s rozumnou linearitou a zkreslením pod 1% budou hrát dobře. Ale na tuckání se nehoděj. Nejde ani tak o připojený zesilovač, jako o poslouchanou hudbu.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:25)

Re: poraďte zesilovač

.

(upravil sinclair 20. 3. 2011 19:05)

Re: poraďte zesilovač

AZS179 má tuším 2x8W a to je hodně málo na poměrně necitlivé reproduktory. Mimochodem, ten basák má v průměru 16,5 nebo 20cm? Ideální by k tomu asi byl AZS217 ve slušném stavu. Jestli jsou to reproduktory 16,5cm, tak nejspíš půjde o ARN567 a ten má cívku na papíře a max. příkon 10W, pokud se nepletu. Takže připojovat k tomu zesilovač s výkonem třeba 2x50W, jako je třeba TW140 Studio je poměrně nebezpečný, ty papírový cívky šly poměrně snadno podpálit, o ARVčkách ani nemluvě. Takže ideální zesilovač okolo 2x15 - 2x20W, třeba dotyčný AZS217, TW44, TW077 Pionýr nebo i TW600CD, pokud se zadaří sehnat ve vyhovujícím stavu, tak třeba i TW40.
Samozřejmě je můžeš připojit i k silnějším zesilovačům, ovšem jen za předpokladu, že máš zdravej rozum a nebudeš s těmi bednami chtít dráždit sousedy. Ono by se Ti to i chvilku dařilo, ale pak by osazení těch beden šlo postupně srát - no a vzhledem k tomu, že TVM Valašské Meziříčí už neexistuje, tak nemáš za stávající reproduktory náhradu. Leda by se Ti podařilo třeba na Aukru sehnat ARN5604, což je velikostně stejný reprák, ale daleko výkonnější.
Jsou to ARS815, nebo RK09?

Web

Re: poraďte zesilovač

Hordek: hm už to vidím...moje chyba špátná formulace věty s bazarovýma kouskama...sem si říkal kde furt vidíš ty nové zesilovače.
sinclair: takže změřil sem to a vypadá to na ten 16,5 . Jsem přímo z Valmezu takže o TVM vím.
vidím to na tenhle http://obrazku.cz/obr659244_zesktesla.jpeg

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:24)

Re: poraďte zesilovač

.

(upravil sinclair 21. 3. 2011 0:11)

Re: poraďte zesilovač

Ta AZS179 skutečně není moc dobrá - vím to, protože mám jednu ve sbírce. Má to germaniový konce GD607/617 sice s Ft 1MHz, ale stejně ten zesilovač hraje jak z prdele, mám ho v podstatě jen proto, abych měl ucelenou řadu. Rozhodně lepší bude AZS217 nebo AZS218, případně AZS220.
AZS179 by se dala popotáhnout až na 2x12W výměnou konců za změřené AD161/162, vyřazením stabilizátoru a výměnou síťového trafa. Ale nejsem si jist, zda se taková úprava vyplatí. Předzesilovač a korekce to má stejné jako AZS215, to znamená narvané hovňáky a zcela mimotolerančními TC235. Při generálkování té své jsem z toho vyházel dvě hrsti mizerných součástek.

Web

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » poraďte zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£