Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Oprava BV Audio PA 1000BM

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Oprava BV Audio PA 1000BM

Zdravim, prave opravujem zosilnovac BV audio PA 1000BM  -  klasika 2 x 500 W / 4 ohm
menil som na nom potenciometre - tie stare uz boli nejak vyvaklane, po vymene sme zosik testovali na plny vykon - vsetko OK, ale ked sa ho kolega pokusal skrutkami dotiahnut da racku tak / mimochodom bol zapnuty - ale nie vybudeny/ ozval sa z reprosustav len škrkanec , nieco zadymilo a ostali svietit LED indikatory ochran a vybudenia (signal) , relatka pre pripojenie repro po zapnuti necvaknu - poistky OK, Tranzistory OK - napajacie napatia OK
Ak mate niekto podobnu skusenost - tak vas prosim o radu, alebo dajte vediet od coho sa mam odchytit

VELKA VĎAKA

Re: Oprava BV Audio PA 1000BM

Dobrá rada - poslat na opravu rekomande do BVaudio a nehrabat se v tom:)

Re: Oprava BV Audio PA 1000BM

Najradsej by som ho opravil co najskor - zajtra ozvucujem...

Re: Oprava BV Audio PA 1000BM

Zdravím, mám tu jeden odfajčený PA1000BM, požičal som ho jednému záujemcovi, už bol nadbytočný a on mi ho doniesol po akcii odpálený, oba kanály naraz po obhliadke 10V na výstupe. Tvrdí že ho len zapolo. Neviete mi niekto poradiť kde zohnať poctivé IRF640 do budičov? Na doske sú dve prepojky z medeného drátiku, tipujem že na tejto pozícii boli poistky, otazka znie aké? V ie mi niekto poradiť?

(upravil sinclair 9. 3. 2011 22:41)

Re: Oprava BV Audio PA 1000BM

Pošlete to šupem Láďovi Buntovi do BV Audio, sám konstruktér ví nejlíp, co by kde mohlo odejít, má jistě zásobu náhradních dílů a opraví to poctivě.

Majozdubnice: to může být 10R odpor, který spojuje signálovou zem s výkonovou zemí, bývaly tam TR296/0,3W, takže jestli se tam dostalo nějaké cizí napětí něbo něco, mohl shořet. V tom případě to celé plave bez země a symptomy mohou být takové, jak popisuješ. Ten odpor se nacházel poblíž síťového trafa /jak u které série/. Raději to ale nechte na Láďovi.

Web

Re: Oprava BV Audio PA 1000BM

Tiež sa mi toto stalo smile Poslal som to p. Buntovi a bolo vybavené. Bolo by škoda dojebabrať dobrý zosík domácou opravou...

Web

Re: Oprava BV Audio PA 1000BM

chlapi , vdaka za rady -  ako popisuje sinclair chyba bola v rezistoroch , problem sa vyriesil smile
aj ked audio zosilnovace niesu zrovna moja parketa...

Re: Oprava BV Audio PA 1000BM

To jsem rád, že se Ti to podařilo opravit a že jsem se trefil - měl jsem tady jeden kus se stejnou závadou, tak jsem usoudil, že by to mohlo být ono.

Web

Re: Oprava BV Audio PA 1000BM

a pro příště ten zemnící odpor raději vyskládat z více ks (bývají na to náchylné)

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Oprava BV Audio PA 1000BM

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£