Téma: Digitální konce

Chtěl bych rozvinout debatu na téma Digitální koncáky (Třída D, T).
Přesto se chci zeptat, zda zdejší osazenstvo někdy nelákalo využití těchto zesilovačů ať už pro hi-fi, nebo pro PA díky jejich velmi vysoké účinnosti a tím pádem i velké úspoře místa a peněz.
Jestli někdo má nějaký projekt, který sám zkoušel byl bych rád kdyby se zde pochlubil smile

Web

Re: Digitální konce

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi … amp;t=4443

Re: Digitální konce

Velmi výživná debata hlavně v tom, kolik debilů se vyskytuje na podobných fórech - teď nemyslím laiky se zdravým úsudkem, ale vyslovené debily a rejpaly, kteří nemají ani tolik soudnosti, aby pochopili, že lidé, kteří se v zesilovačích "šťourají" přes 30 let o tom asi něco budou vědět.
Jinak NAD M2 jsem měl doma, měřil jsem ho a něco podobného by mi nesmělo do baráku ani zadarmo. Teď šok pro některé nezasvěcené: stejná muzika, puštěná přes M2 a následně přes repasovanou C370 zněla přes ten analog jako rajská hudba i z CD...jsem přesvědčenej, že nemít M2 takovou páru, přehrála by ho i zgenerálkovaná TW140...
Uznávám, že svoje místo si zřejmě tyhle konce najdou v PA, kde je zapotřebí kilowattů při nízké váze a malých rozměrech, viz PKN. Měl jsem v rukách i Láďův TTA2400 a přestože je velice solidně a ze solidního materiálu udělaný, tak už při zapnutí a připojení zátěže mi v dílně chcíplo FM rádio, které jinak dostává signálu poměrně dost /65dBuV/. To rušení a kompromisní provedení výstupních filtrů bude asi největší bolest zvláště u Tripathů, kde klouže modulační kmitočet, u klasických Dček to sice nebude tak tragické, ale sejde-li se v racku těch konců pět, už to bude co do rušení slušná síla.
Ale nejvíc o tom bude vědět Láďa Bunta, tak ať něco připíše, sám budu rád, protože zas tolik spínaných konců mi rukama neprošlo a rád se něco nového k stáru naučím smile

Web