Re: symasym enhanced

Proč by měl být zvuk s MJL1302/3281 horší než s Toshibami? Oba typy mají stejné Ft /MJL dokonce ve střední části charakteristiky sahají až na 40MHz/, navíc MJL jsou značně odolnější a umožní snadno dosáhnout potřebného výkonu do 8R, jaký Rix potřebuje.
Tys možná myslel MJL21195/21196, ty mají jenom 4MHz a s nimi by zvuk na vrškách byl asi o malinké poznání horší. Ovšem tyto typy jsou proti předchozí dvojici MJL prakticky neodstřelitelné, dělal jsem s nimi všelijaké psí kusy a nepodařilo se mi je nijak oddělat. Ještě lepší jsou MJ21195/21196 v TO3, ty se spolehlivějí upevňují k chladiči, i když přestupová plocha a vnitřní tepelný odpor jsou skoro stejné jako u plastových verzí. Plastové verze v pouzdrech TO264 vřele doporučuji kromě šroubku přitáhnout celou plochou ke chladiči nějakým trámečkem, např. 5x10 či 5x12 z polotvrdého hliníku nebo duralu, dá se koupit už od cca půl metru v Alupě a jistě bude takový materiál mít i spousta jiných firem, obchodujících s lehkými kovy. Slabší trámeček než 5mm nedoporučuju, má tendenci se v místě průchodu šroubu prohýbat a pak neplní svůj účel.

Web

Re: symasym enhanced

Sinclair:
Je to protože jsme to Leoši s Tomášem zkoušeli kdysi, je to hlavně o jiných kompenzacích (s MJL se musí zesák víc zatloukat) a lepší linearitě toshib při menších proudech slyšet to při přímým porovnání opravdu je, pokud mám mluvit o zvuku výsledným, tak ON Semi jsou tvrdší a ostřejší,zkreslení je o fous vyšší. Vzdáleně to mohu přirovnat např k rozdílům např mezi DPA330 vs 380 . Kupodivu MJL 21193/94 jsou snad paradoxně i zvukově přijatelnější než 1302/3281 ale do symasymu bez větších úprav kompenzací nejdou použít. Já ve svým zesáku ač jde o zcela něco jinýho preferuju raději rovněž Toshiby,sice nemaj páru jako MJL, ale maj zas jiný pro mě třeba docela podstatný výhody... používám 3 páry v hodně otevřený AB třídě, pro výkon cca 85W/8R.

DJRIX:

Těch 40W je bezpečnejch s Toshibama s MJL jde jít asi i vejš na 60W/8. Pokud mluvíme o bittner a PMA verzích. Enhanced je o něčom jiným ten dovoluje vyšší výkony,proto ho Pistole tenkrát navrhoval.

Není co dodávat...

Re: symasym enhanced

2 dawsoo
"PGA = zlatoušec první velký říká horší jak alps,ale k symasymu pokud napětí na vstupu nejde nikdy nad 1V asi dostatečný "
Tú "tragédiu " 99% ľudí v priamom zrovnaní nerozlíši od alpsu, takže tak je to so zlatoušcami. V tomto som už dosť skeptický.
A zrejme si nevidel meranie pre WM8816(a asi nepočul) a hlavne jeho náhradu MAS6116AA.. Hádaj, kde je použitý? Audiolab 8000CDQ.. Tiež tragédia?

Re: symasym enhanced

Mjl 21193/4 jsou zaměnitelný s 1302/3281 bez změny kompenzací Ty pomalejší hodnotím paradoxně jako lepší , Nejlepší jsou jednoznačně Toshiby. i když výkonově nesnesou moc...a nebo se musí dávat paralelně. to koneckonců je dobré i když žádný výkon nepotřebuji a čím víc tím líp.

Re: symasym enhanced

Davčo a nezkoušels použít ty 60MHz SanKeny 2SA1186/2SC2837?  Měly by jít ještě sehnat.

Web

Re: symasym enhanced

já jsem zkoušel sankeny v MT200 pouzdře 1295/xxx nepamatuji si číslo u mne dobrý .... Tyhle malý MT100 jsem nezkoušel ale zvukově mají dobrou pověst . z pohledu soa je to dost podobný jako toshiby.
Taky jsem zkoušel od STM licenční toshibu a taky velmi dobrý. Mají lepší soa-větší čip a fakt víc snesou.
Jinak ty toshiby ze gesu jsou paradoxně docela o.k. pár odpraženejch kusů (tpelnej průraz při pokusech) jsem rozlouskl a čip má normální velikost -nejsou to kupodivu pajcy.
OPA z slovnaftu udělal to samý a podobná zkušenost.

Re: symasym enhanced

2SC2922/2SA1216- 40MHz, SOAR (100V/1,5A DC) ako MJL21193/4 (MT200), linearita excelentná, cena pri 25ks pod 3EUR, aj s izolačnou podložkou. Skoro ideál:-)).

(upravil dawsoo 10. 3. 2011 2:09)

Re: symasym enhanced

BV:
Bohužel měřil a počul....měl jsem to doma cca 14 dní a přehrál to i starý Rotel RC-971 s levným poťákem a dvěma obyč OZ. Bohužel je mi líto ... tenkrát jsem se o tom dosti hádal s Glassmanem speciálně o tom wolfsonu (chtěl to použít v DACu jako volume control... než odejel do číny,takže to bylo hlavně jako jako důkaz že touto cestou opravdu nelze jít při vyšších nárocích ...  jen  jsem to dlouho nechtěl nikde moc ventilovat... Alps či jakýkoliv jiný potenciometr je samozřejmě z důvodu zejména proměnné výst impedance v typ. zapojení také velký kompromis,ale nedegraduje signál zdaleka tak slyšitelně jako to PGA... což o to je to šikovná věc ale podepíše se stejně ba i hůř, jako např hojně užívané IO MUX přepínače vstupů...  Já jinak proti BV Audio výrobkům vůbec nic nemám,třeba konec a sluchátkáč se mi líbil,OZ mi nevadí, sám je s úspěchem používám, jen máme asi o fous jinak priority u mě je 1. nejdříve zvuk = čistá signálovka a pak teprve 2. komfort. Pokud ho tam nakonec použili (Glassman a John W) tak audiolab bude podobná píseň jako např. výrobky HK Hi-Tech ale výsledek rozporuplný smile takže se domnívám že to neznamená vůbec nic ... je to také kompromisní přístroj jako většina, která je v zaplatitelný hladině.Vždy je to něco za něco. Více klidně do mailu...

Sinclair:
Leoši vím o nich speciálně tyhle Sankeny jsou papírově gut, a tyhle jsem chtěl tenkrát dávat do svýho dnes již bejvalýho EC, který jsem sice koupil velmi slušně, ale vysmažený komplet konce a budiče .. místo původních 100MHz NECů 2SA1141/2SC2681, který byly prošlehlý,ale nesehnal jsem garantovaný origo tak jsem šel do Toshib nakonec v TO218 (tuším že to byly 2SA1962/2SC5242 = což je to samý jako 1943/5200 jen v menším pouzdře,ale který po drobnejch změnách v zapojení,doděláním ochran a dc serva kvůli bezpečí a díky pěkný betě a rozumný Cib fungovaly ve výsledku v tom zapojení parádně) jen je dneska řekl bych v čr docela velkej problém je sehnat v origo,(AME a KERR kde je měli moc nevěřím po jistých zkušenostech) protože jsou Sankeny celosvětově asi nejvíce a nejlépe pajcovanou značkou. Mam pozitivní zkušenosti spíš  velkejma mackama v MT200 pouzdrem 2SA1215-6/2SC2921-2 jak psal BV, ale i jak psal Tomáš Pistolník 2SA1295/2SC3264 nejsou vůbec zlý ,ty jsem slyšel taky dokonce v symoušovi mezzo-enhanced big_smile a tam se chovaly taky dobře. Jsou výborný,odolný a zároveñ rychlý  ale dnes bych se bál je v maloobchodě asi kdekoliv nakupovat.

Není co dodávat...

Re: symasym enhanced

Tyhlety "exotičtější" tranzistory nakupovat radši venku a u dobrých prodejců. V AME jsem se už mockrát spálil. Někde jich zcela určitě leží celý kontejner, protože zrovna jedním komplementem SanKenů je osazená jedna řada NADů a firma mi je jako ND posílá origoše, pár asi za 5 dolarů. Takže někde v originálech být musej, jde o to, vyšťourat kde... smile

Web

Re: symasym enhanced

2 dawsoo
"jen máme asi o fous jinak priority u mě je 1. nejdříve zvuk = čistá signálovka a pak teprve 2. komfort."
To máme priority celkom rovnako ,práve preto som použil, čo som použil, s takýmto výsledkom http://www.bvaudio.sk/PIC/P1THD.png
Jediný rozdiel je, že viac verím objektívnym faktom než ušiam, tie sa níkdy nezhodnú na jednoznačnom výsledku, z dvoch hodnotených prístrojov je vždy najlepší ten tretí smile,pretože pri subjektívnom hodnotení absolútne neplatí že "dobrý" zvuk=čistý signál" a skoro pravidelne sa preferujú objektívne horšie "signálovky", takých skúseností je dosť.
2sinclair
"Takže někde v originálech být musej, jde o to, vyšťourat kde." napríklad tu, http://www.profusionplc.com/pro/gex/pro … plementary ,stačí objednať a zaplatiť, za tri dni sú na stole.

(upravil dawsoo 10. 3. 2011 15:44)

Re: symasym enhanced

BV: Já vím,ale když už jsme u toho slavného měření... je to cca tři a půl roku zpět

Zapojení jen výstup do Juli,vstup preampu open volume staženo na minimum, zemní smyčka vyloučena (přeěláno na lepší a adekvátní napájení + jinak pozpojovný zemně po tomto se to aspoň dalo jakž takž poslouchat)... Doporučuju krom nezbytného měření občas také poslouchat výsledek někdy uši napoví to co měřák nevidí hned.

http://img836.imageshack.us/img836/8462/nosignalbva01default.th.png
http://img24.imageshack.us/img24/8560/nosignalbva01modifdawso.th.png

Není co dodávat...

(upravil PMA 10. 3. 2011 19:38)

Re: symasym enhanced

dawsoo, pistole: to srovnání MJL21193/4, MJL1302/3281, 2SC5200/2SA1943 určitě neplatí obecně, možná platilo v tom, v čem jste to zkoušeli.

dawsoo: to měření neupraveného P01 je síla.

Re: symasym enhanced

PMA: souhlas platí to pro symasym (a jeho deriváty) a platí to částečně i pro cfb. V jiné topologii to bude asi jinak.

(upravil BV 10. 3. 2011 22:06)

Re: symasym enhanced

Neviem čo dawsoo meral, a čím,ale P1SE to asi nebude, alebo už niekým odborne "poladený". Náhodný kus, bez "úprav" a "špeciálneho" zemnenia, s "neadekvátnym" napájaním vyzerá asi takto,
http://www.bvaudio.sk/TEMP/background%20P1SE.PNG   (merítko!) ,obdobné meranie ako prezentoval dawsoo, ale hlasitosť naplno, a linkový vstup uzavretý odporom 50R, výstupy symetrika aj RCA, prakticky identické.

(upravil dawsoo 11. 3. 2011 3:09)

Re: symasym enhanced

Stane se, měřil sem tuhle škatuli na které bylo napsáno P1SE

http://img197.imageshack.us/i/pic0002yu.jpg

osazení: pokud dobře pamatuji tak OPA2134 výstupy LM6172 bez viditelných zásahů člověk co mi to donesl byl druhým majitelem důvod proč se to ke mě dostalo byl že v jeho sestavě slyšitelně zkresloval a hrál špatně...

důvody proč hrál špatně :
nedostatečný poddimenzovaný zdroj
zemní smyčka s propojením signálové země na kolík u sítě
wolfson při připojení standartního CDP s 2V výstupem zkresloval cca 0,016% na 1kHz což je imho na preamp trošku privela,bohužel tyto měření jsem si neuložil nebo jsem o ně přišel,zákazníka to až tolik nezajímalo.

jedinné co jsem tam já udělal bylo nahrazení napájecího zdroje,přepojení zemí jinak a do jednoho bodu a zapojení děličů na vstupy tak aby napětí na WM bylo vždy pod 1V... pak bylo THD na úrovni kolem 0,0009% což už bylo přijatelnější.


nechci to nadále rozebírat nemam důvod to nadále řešit jen jsem se původně vyjádřil proč ne PGA ... Rotel pro srovnání těmito neduhy netrpěl cenová relace když byl nový byla kolem 9tis (rovněž nešlo o můj stroj jen tu byl ve stejnou dobu tenkrát na servis) jak by to asi mělo vypadat předkládám při naposto stejném zapojení a umístění  konfiguraci např zde :

http://img98.imageshack.us/i/juliloopba … p2x15m.png

Proč jsem o tom začal? V tý době u mě byl i sym enhanced a i na něm byl slyšet jednoznačně rozdíl mezi Rotelem (po´ták) a Pé jedničkou (PGA) = v obou byly použity nakonec pro finální srovnání LME49720 by se vyloučil vliv různých OZ. Jinak samože omluva za rozvinutí OT debaty.

Není co dodávat...

(upravil eficak 30. 6. 2023 12:38)

Re: symasym enhanced

Předzesilovač BV Audio P1

https://img43.rajce.idnes.cz/d4301/18/18377/18377338_7daf1ea9a8a98eec4d1d1bc723c9ecb5/images/nosignalBVA01default.jpg?ver=0

modifikace Dawsoo

https://img43.rajce.idnes.cz/d4301/18/18377/18377338_7daf1ea9a8a98eec4d1d1bc723c9ecb5/images/nosignalBVA01modifdawsoo.jpg?ver=0


https://6moons.com/audioreviews/bvaudio2/inside.jpg