Téma: Základ efekťáku?

Zdravím,
takže věc se má tak, že za pár týdnů bych si měl začít budovat efektový rack. Ovšem zkušenosti s procesory žádné nemám a tak bych se chtěl zeptat:
1) Které procesory/EQ tam nutně musejí být?
2) Doporučíte mi nějakou sestavu? Samozřejmě co nejlevnější, ale chtěl bych si udržet určitý standard takové "nižší střední třídy" smile
3) Kterým výrobcům v oblasti procesorů se vyhnout? Proč?
Použití bude pro menší kapely, různé plesy apod.

Edit:
Hodím něco do placu:
Cross + Limiter mám BVaudio DS34
Procesor - Lexicon MX300 nebo MX200
Kompresory,gaty - 2x-3x Alesis 3630
Ekvalizér - Alesis DEQ830 pokud bych ho sehnal, nebo něco od DBX
K tomu nějaký zatím jeden CD player

Web

Re: Základ efekťáku?

No asi tak, .. ten Lexicon,, to sou hned dva auxy v čudu, mě dvě DSP jednotky zatím stačili, spíš jedna. Ty kompresory 2-3, podle peněz, bicí sežerou i ty tři jako prd, je třeba myslet i min na basu ...

Alesis, myslím, že je na dobré úrovni...

Re: Základ efekťáku?

Jako první investici bych do toho chtěl vrazit asi tak 20-25 tisíc...
Což by tedy vycházelo pro konfiguraci
Lexicon MX200
2x Alesis 3630
Behringer FBQ3102 pro odposlechy, líbí se mi na něm "blikátka" pro zjištění zpětné vazby
Pro FOH použít EQ buď DBX 231 nebo 1231

Jinak uvítám i více názorů smile

Web

Re: Základ efekťáku?

Žádný levný FB destroyer si nekupuj, vyhodíš peníze, raději zainvestuj do odposlechů, které hrají "rovně", příp. k nim můžeš koupit EQ, hodí se do horších sálů nebo nebo na nějaké to doladění, až odjedeš pár set akcí, tak při případné vazbě většinou zlobivou frekvenci poznáš nebo si s tím prostě poradíš. Co máš za monitory? A ještě mikrofony, kombinace slušné odposlechy - kvalitní mikrofony obvykle zpětnou vazbu oddálí víc než cokoliv jiného.

Na zpěvy můžeš zkusit koupit TCčko, i jejich lacinější modely chodí slušně a kompresor na zpěvy je nutností prakticky vždy a musí jakž-takž chodit, kompresory na zbytek dle uvážení, není pro začátek nutné, někdy se hodí i na další nástroje, ale můžeš si je koupit až časem, pro začátek se nechá zkousnout i behringer nebo levné dbx (166,266). Taktéž gejty nejsou pro začátek nutností, zvlášť, když třeba budeš jezdit malé akce do 200 lidí.

Pro začátek stačí zhruba: 1/3 oktávový master EQ, komp. na zpěvy a efekt, na monitory - pokud jsou dobré - se dá eq oželet. A samozřejmě slušný mix. Co s tím budeš jezdit?

Re: Základ efekťáku?

Zbytek aparatury vypadá asi takhle:
Mix Yamaha MX200-16, je to stařeček, ale zatím maká na výbornou smile Bude potřeba větší pult, ale vždycky se dá zaimprovizovat smile
Jako odposlechy používám trochu přestavěné EM121 kde jsou vyměněné Delty za Delty LF.
Mikrofony jsou tak nějak nejslabší stránkou celé věci... mám nějaké IMG, nějaký ten Bardl a sada na bicí od Omnišrotu... Začínám všechno nakupovat postupně, ale není moc akcí, nemám téměř žádný vedlejší příjem a tím pádem to jde pomalu smile

Ten EQ od Uliho jsem chtěl abych si tak nějak naposlouchal ony frekvence, ono to snad nemá feedback destroyer, šlo mi jen o ty blikátka na faderech smile

Jezdit se s tim budou nějaké ty maturáky, zábavy...  Občas diskotéka, nebo různé akce (např: rytířská bitva, Dny dětí apod.)

Edit: Trochu OT smile Včera jsem znechucen odcházel z místní zábavy kde hrála kapela na nějaké postarší aktivní Yamahy. Zvučili si to sami... Vydržel jsem tam sedět asi hodinu a pak jsem se zvedl a odešel, nerozuměl jsem ani mluvenému slovu. Bedny akorát syčeli a nic jiného z nich poznat nešlo. Takto bych třeba na akci dopadnout nechtěl smile

Web

(upravil moula 14. 3. 2011 0:54)

Re: Základ efekťáku?

Důležité je, abys tam měl správnou výhybku, delta LF tam má být viz http://www.prodance.cz/download/EM121_vyhybka.pdf  jestli máš třeba jiné drivery nebo zvukovod, pak je potřeba mít výhybku na tu danou kombinaci.
Aha, FBQ3102 je tenhle sráč, už vím, hrozná potvora, raději si kup třeba DBX231 nebo nějaký normálně fungující EQ, tahle řada ekválů od behringera je dosti nepovedená (stejně jako třeba jejich efekt - virtualizer nebo jak se to jmenuje).
Jestli není rozpočet, kolikrát je lepší trochu zariskovat a koupit ojetou mašinu než novou, ale špatnou, procházej bazary na netu, třeba seženeš pěkné věci a levně.

No jo, já to taky nemám rád, jednak z podia si většina kapel není schopna udělat zvuk na profi úrovni a za druhé přijdu o kšeft já nebo některý kolega / konkurence smile ale chápu, že ne všude je na to rozpočet.

edit: slušné mikrofony do začátku jsou na zpěvy třeba SM58 nebo od Sennheisera E840, bicí se kolikrát nechají udělat i na neznačkové mikrofony (mikrofon pro velký buben a koďany na plechy to chce raději kvalitní), ale hodí se k tomu 4 pásmové korekce na mixu na se dvěma laditelnými středy, nebo alespoň s jedním parametrem, pokud jsou hrající bicí a bubeník, dá se to dostat i z toho (asi vyjma mikrofonů yoga??? apod).

Re: Základ efekťáku?

Je to koupená stavebnice od prodance, jen je dřevotříska trochu upravena (beze změny objemu). Až na tu deltu je to stejná bedna.

Koukal jsem na nějaký ten efekt a kompresory od TC electronic, je to trochu mimo můj rozpočet no smile

Tak místo Uli EQ si koupím 2 Sennheisery E840 a bude to smile a nebo jsem měl v plánu pořídit tento set na zpěvy http://kytary.cz/akg-akg-wms40p-voc-d/HN094200/ Má s tou sadou někdo zkušenosti?

Web