Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Logitech X-230 nefunkční preamp subwooferu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Logitech X-230 nefunkční preamp subwooferu

Zdravím a přeji příjemný den.

Mám problém se subwooferem, který patří do typické plastové 2.1 PC sestavy. Zesilovač a napájení je v subwooferu, regulace hlasitosti, vstup a vypínač v jednom ze satelitů, celé se to propojuje pomocí konektoru DE-9 (COM, RS232). Dostal jsem tuto sestavu bez konektoru na jednom konci, musel jsem tudíž rozebrat co se dalo a propípat se ke správnému zapojení. Podařilo se mi najít správné zapojení a sestavu zprovoznit. Hrají však pouze dva satelity, subwoofer je hluchý.

Zesilovač je postaven na TDA7377, přičemž satelity mají každý svůj kanál a subwoofer je připojený na dva kanály v můstku. Reproduktor je v pořádku, testoval jsem jej baterií. Ze zesilovače do reproduktoru neleze žádný zvuk, pouze slabý šum a 50 Hz v pozadí, jako hodně zesílený zesilovač bez signálu na vstupu.

Mám pouze základní znalosti o zesilovačích, ale domnívám se že by to mohlo být preampem pro subwoofer (LM4562). Potřeboval bych vědět jestli to je možná příčina a jestli se mám pokusit preamp vyměnit. Nechce se mi věřit, že by byly odpálené dva kanály na koncovém stupni.

Předem děkuji za radu..

(upravil sinclair 7. 3. 2011 7:49)

Re: Logitech X-230 nefunkční preamp subwooferu

Najdi si podle datasheetu toho IO jeho vstupy, zkontroluj vstupní kondenzátory a zkus šroubovákem, jestli při doteku příslušných vstupních pinů reproduktor zavrčí. Pokud ne, je dotyčná část toho IO zřejmě v háji. Preamp samozřejmě vadný být může, ale jako první vždycky odcházejí výkonově namáhané součástky, tak proto to tipuju na ten koncák. Ještě zkontroluj, jestli mu třeba nechybí zem vstupu a jestli je na vstupu MUTE /pin 7/ napětí větší, než 3,5V a podobně. Na podobné závady je výborný sledovač signálu, který si můžeš improvizovat vstupem jiného zesilovače /zem spojit se zemí toho Logitechu/ a živým vodičem "očuchat" všecky vstupy, jestli je signál tam, kde být má, případně kde se tratí, jestli za předzesem signál není a před předzesem je apod.
Na podobný zkoušení a "čmuchání" stačí zvukový modul z ČBTV s MBA810, nějaký reproduktor, dvě plochý baterky a kus stíněného kablíku....

Web

Re: Logitech X-230 nefunkční preamp subwooferu

Děkuji za radu, zkoušel jsem se šroubovákem dotýkat vstupů, satelity vrčely, subwoofer opět ne. Pokusil jsem se tedy sledovat signál pomocí jiného zesilovače a po doteku kontaktu výstupu pro subwoofer se najednou objevil signál. Po dalším zkoumání jsem přišel na to, že celá věc byla způsobena vyviklaným kontaktem v místě kde je zapájený + vodič k subwooferu big_smile . Opět se tedy potvrdilo známe pravidlo, že před tím než člověk vezme do ruky multimetr, je dobré zkontrolovat opravdu VŠECHNY vodiče..

Každopádně děkuji za radu, pro úplnost přikládám ještě pinout, kdyby na toto vlákno někdo narazil.

9 pin DE-9:

1 = LED+ - Grey
2 = IN R - Brown
3 = OUT R - Red
4 = OUT L - Black
5 = GND (signal) - Green & Shield wire
6 = ON -  Connect to pin 7
7 = 5V
8 = GND (amp) - Yellow & Blue
9 = IN L - Purple

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Logitech X-230 nefunkční preamp subwooferu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£