Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 8)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Mosfet zesák 400W

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 151]

Re: Mosfet zesák 400W

No to by mě samotnýho zajímalo:-) Vzhledem k tomu, že mám Pavlův předek, lákalo by mě samozřejmě mít i koncák ve stejnym designu. Samozřejmě za předpokladu, že by přehrál to, co mám (Rotel RHB-10). Já bych si to zrovna dovolit i mohl, ale kolik takovejch tu je to nemám ponětí. Ale protože taky chodim normálně do práce a  musím ty peníze vydělat, musím říct, že když je cena v takovýhle úrovni, musel by to bejt výraznej rozdíl a ten Rotel rozhodně taky není ořezávátko. Pak bych oi tom asi i uvažoval. I tak si ale říkám, jestli nejsem blázen, že o tom vůbec přemýšlím.

Web

Re: Mosfet zesák 400W

Dovolte mi říct k tomu pár slov:
nejsem hifista ale spíše radioamatér a na toto fórum chodím zřídka.Ale nedalo mi to a prošel jsem si všechny příspěvky na toto téma na slovanetu.Podstatou DIY mimo jiné je taky podělit se o výsledky svého snažení a když už nedám k dispozici konkrétní schema tak aspoň uvedu prameny ze kterých jsem čerpal a alespoñ blokové či funkční schema.Na tom jejich vlákně na Slovanetu není po tomhle ani památka.jenom vychvalování jak to skvěle hraje,nějaké to měření  ale žádná přidaná hodnota.Proto je ten článek a vše co s ním souvisí nutné považovat pouze za reklamu.Jiná věc by byla kdyby ti hoši byli ochotni prodávat třeba stavebnice se vším co k tomu patří-DPS,součástky a kompletní dokumentaci.Ale jak jsem snad správně pochopil tak tohle nemají v úmyslu

naštěstí radioamatérská komunita ještě dodržuje tradice radioklubů a Svazarmu které pamatuju ze starých časů,i když i tady už to není co to bývalo....

Nechtěl jsem nikoho nasrat,ale cítím to tak

Re: Mosfet zesák 400W

No asi by to chtělo poslechnout a porovnat. Kdo neuslyší neuvěří..........:cool:

Web

Re: Mosfet zesák 400W

Souhlasím s oběma stranami, sinclair občas nabídne spolupráci/zboží celkem okatě smile ale stále to není tak jak to popisuje (obrázková reklama atp.).
Každý jedinec to posoudí jinak...
Ke Quartově ekonomice: Je to každého věc co a za kolik prodává. Hold to není modul pro studenta, ale jen pro pár nadšenců kteří jsou do toho ochotni tolik peněz vrazit. Pokud to přehraje tovární zesilovače např za půl mega, tak těch 50 tisíc je proti tomu směšná částka.
Tohle vlákno je od základu jiné než ostatní Quartova vlákna, nepostnul ho sem on, ale Horys který si něčeho všiml a chtěl se s námi o to podělit. Nemá to podle mě být reklamní vlákno.
Sinclairova alergie na Quarta se projevuje někdy až moc, kdysi to začalo tou DC ochranou a jak je vidět, táhne se to doteď. Nešlo by to uklidnit? Těmito hádkami se akorát porušují pravidla a je to pořád dokola.
Ztotožňuju se také s názorem že je zde dost vláken podobajícím se reklamním ze kterých Aldax vychází jako dobře zaplacený. Dám příklad: DPA 223, 222 a PA03. Ale komu jinému byste svěřili distribuci? Pro velký zájem by to na jednoho člověka bylo až příliš a vzhledem k tomu, že Aldax je normálně vedený obchod, ušetřilo se myslím si dost starostí.

Doufám že zdejší osazenstvo pochopí co tím básník chtěl říci smile

Web

(upravil Milan 25. 2. 2011 12:54)

Re: Mosfet zesák 400W

hr: tohle ale nikdo nezpochybnuje. Pokud by to přehrálo i zesíky z těchto cenových relací, je to chválihodné, ale zase tolik to neznamená, pokud jde o prodej.  Nezdá se mi, že člověk, který je schopný a může si dovolit vypláznout 3 kila za ML, bude přemýšlet o tom, že si koupí DIY stavebnici zesilovače. Na trhu bys našel mnoho značkovejch výrobků a jejich mnohem levnějších a i třeba kvalitnějších substitutů. Bohužel to ty jiný firmy prostě z různejch důvodů nemohou nebo neumí prodávat za víc. Můj názor je ten, že spousta z lidí, co tyhle "hiend" věci má, tak je má taky proto, že je to masírka a prostě si to můžou dovolit. Uplně stejně jako s auty. Takovej člověk si to nekoupí a normání českej nadšenec, kterej by to chtěl na tohle už prostě nemá. Samozřejmě, že nepochbuju o tom, že x lidí si to koupí, ale podle mě to bude zlomek třeba oproti těm 330kám. Rád bych si to poslechl a třeba sám řeknu, že je to nakonec jestě za slušnou cenu a takovejch lidí bude asi víc, ale otázka je kolik si jich to nakonec opravdu koupí. A to, že se na nějakých forech objeví pár kladnejch recenzí na tom podle mě moc nemění. Neumím si představit, že by si to koupil někdo naslepo bez poslechu. Už je to pěkná suma peněz.

Bery: souhlasím
Sinclair: Jasně, vzdyt ja souhlasím a je mi jasné, že je to v této relaci a i s tím, že je to Tondovo věc a je to v pořádku. Souhlasím ale i s Berym, že toto sem nebylo dáno jako reklama, protože se jistě shodneme, že je to podobné, jako kdyby na nějaké škodovácké forum dal někdo fotku Ferrari. I kdyby to byla reklama, stejně si to od tama nikdo nekoupí i když by všichni moc chtěli.-)

Web

Re: Mosfet zesák 400W

Pro méně majetné a holoprdelníky bude určena levnější verze koncáku a to A250 a dále A100, které se liší pouze niším výkonem a méně páry výkonových latelárů. Zapojení je jinak shodné. A myslím že cena za A100 už není tak závratná aby si ji případný zájemce o velmi kvalilní zvuk nemohl dovolit. Přeci jen A400 je top model a proto je cena taková jaká je. wink

Web

Re: Mosfet zesák 400W

Hezky to vystihl mg.S tím se stotožňuju...Mě osobně by zajímalo přímé srovnání se strojem který tomuto dílku "stál jako model",s DPA...

Re: Mosfet zesák 400W

No to by mě taky zajímalo stejně jako i můj koncák a kdyby se vedle toho dal slyšet nějakej drahej koncák, bylo by to velmi zajímavý.

Web

(upravil vanadoo 25. 2. 2011 18:54)

Re: Mosfet zesák 400W

No DPA je celosymetricke a HYPA nie je. Podla toho ako je robeny DPS je to zrejme. Porovnalo sa s DPA 330mkIV. Na slovanete je to vsetko opisane smile

Re: Mosfet zesák 400W

Mě to spíš přijde "je to drahé" zrušíme ho.. Přičemž cenový dozor zde tvoří Sinclair. Hned vedle je Vasi s LVA202, prodává desky a nikomu to nevadí..

(upravil hcrevize 25. 2. 2011 19:00)

Re: Mosfet zesák 400W

to Anti:
Srovnání s DPA330 máš ve vláknu na fóru slovanet. Je tam popsáno cca 8 příspěvků jak to jednotliví účastníci poslechového testu slyší. smile
blíže zde: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=10730

Web

Re: Mosfet zesák 400W

2Horys , on kolem toho nemá ty reklamní keci, Vasi si pro svoji zábavu odladil koncák a nesnaží se na něm zbohatnout a ani ho nikomu nevnucuje, nabízí DPS za cenu výroby, pokud si na jedné DPS přidá 50,- tak je mi to fuk, při tom množství co rozešle těch desek do světa se mu ty náklady na vývoj vrátí ( to je to spravné DIY !!! ) a znovu zdůrazňuju - Vasi se na tom nechce napakovat! Díky parametrům co LVA 202 má, by se dle Qvartových počtů dala jen DPS prodávat za pár tisícovek ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Mosfet zesák 400W

No výborně,konečně něco hmatatelného!Nicméně,jak bylo v článku vzpomínáno,200 proti 400w,nějakých 220mA proti 500mA musí být slyšet!
Každopádně je teď jasné,proč je ta cena nastřelená tak vysoko...

Re: Mosfet zesák 400W

Uff, ale doska je to pekna, vsak millano smile? Uz to ma taky nadych hajendu a  nie nejakeho hniezda kde su suciastky rozlozene, ako by si konstrukter kychol... .

Re: Mosfet zesák 400W

"Nadych hajendu" má všechno co má víc jak čtyři cifry v cenovce smile

(upravil vanadoo 25. 2. 2011 20:02)

Re: Mosfet zesák 400W

Ale chalani uz kaslite na tu cenu smile Ked to zoeberies tak DPA 330mkIV vratane kompletnej mechaniky trafakov, SS, a dalsej bizuterie vysla do 30tis. . Takze si nemyslim ze ta cena je az tak vysoko nastavene proti tomu co bolo pocut v radovo niekolko nasobnej cenovej relacii na vystave HE! Poviem to inak ak si pocul 330tku a vies ako hra, tak toto je fakt zvukovo dalej.

Re: Mosfet zesák 400W

millano, díky za podporu. Jsem netušil, že se to tady tak rozjede a ještě do toho budu zavlečen. Máš pravdu, v podstatě budu rád, když se mi vrátí aspoň částečně počáteční investice, které nejsou až tak malé, jak mnozí určitě znají. Abych z toho zbohatl, musel bych těch desek prodat 100ky nebo si nasadit cenu nehorázně vysoko za kterou by to stejně málo kdo koupil.

Mimochodem, není kliďák jako kliďák. Vše záleží na topologii celého zesilovače. Pomalu si začínám myslet, že jak nemá zesilovač MOSFETy na výstupu a kliďák na vysoké hodnotě proudu, tak to není ten správný zesilovač smile

Ale co se týče designu, tak se mi HYPA velice líbí...

Web

Re: Mosfet zesák 400W

Vanadoo tim narážíš na co ?

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Mosfet zesák 400W

to Vasi:
Už ti to hraje? Docela mě zajímá shoda parametrů v simulaci a ve skutečnosti. Dle skušeností mých a jiných to bude o cca jden řád horší oproti simulaci.
Jinak přeju co nejlepší výsledky.

Web

Re: Mosfet zesák 400W

Narazam na to, ze ten projekt je pomerne dobre prepracovany (chalani to vo vlakne "Inspiracia" dost casto rozoberali ako postupuju pri vyladovani). Nic viac. Na to, na co si mozno myslel ty, som ani len nepomyslel, to bolo len moje konstatovanie smile. Obdobnu koncepciu volil aj Vasi a tiez sa mi jeho projekt paci ... Takze ak uz bolo koleso vymyslene, tak naco vymyslat odznovu smile

Příspěvky [81 až 100 z 151]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Mosfet zesák 400W

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£