(upravil béda007 13. 2. 2011 16:48)

Re: EAGLE problémy s nastavením

Nevyte nekdo jak otočit součastku o 45st. ?(v brd.)diky za reakce
potrebuji otočit tranzistor v TO3

edit:tak uz sem na to prisel,uz vym ze rotate nefunguje jako move
(klik pravym)sem to ale vul smile

Re: EAGLE problémy s nastavením

Kucí,potřebuju poradit s jednou pro mnohé triviální věcí.Chci mít na DPS přesně definované rozteče děr,jak na to?Donedávna jsem to odměřoval pomocí jumperů,což není to pravé ořechové...:)

Re: EAGLE problémy s nastavením

rozteče děr jsou definované přes součástku, rozteče součástek/ukotvení přes mříž - grid.

Re: EAGLE problémy s nastavením

Díky za reakci.Grid už jsem si aktivoval a převdl na milimetry,jen jsem myslel že se to dá udělat nějak exaktně nějakým příkazem.

Re: EAGLE problémy s nastavením

Na dorovnání polohy součástek na grid je skript, chodí to s eaglem. Zarovná ti to na nastavený rastr.
Jinak jestli s tím začínáš, tak si zkus spíš stáhnout kicad.
Do milimetrů bych to nepředělával...

Re: EAGLE problémy s nastavením

Navrhuji přepínání vstupů-zadní panel předzesu.Krabice je už hotová a má v zadním panelu vyvrtané díry pro cinche s danou roztečí,proto potřebuju přesný díry na desce.
Na Eaglu už jsem cosi udělal...

(upravil mg 21. 2. 2011 7:39)

Re: EAGLE problémy s nastavením

Pro tyhle případy je v novém Eaglu fajn vychytávka :LOCK,uzamčení pozice součástky na desce.Takže si nastavíš rastr podle těch děr na zadním panelu,rozházíš je a zamkneš.Pak si nastavíš rastr obyklý,třeba těch 2,54 a rozhodíš klíčové součástky,můžeš taky uzamknout atd...
Další bezvadná věc je tam pro případy kdy máš hustě osazenou desku SMD,součástky jednu vedle druhé a děláš osazovák.Dříve se stávalo že po uvolnění všech součástek pomocí SMASH nevěděls co ke které patří.A dals třeba hodnotu někam jinam.Dneska tam je taková tenoučká linka která spojuje co k čemu patří

myslím že nový EAGLE začíná být příjemný program,doporučuju.(jwště by mohli zamakat na knihovnách)

Re: EAGLE problémy s nastavením

Ještě tam je pořád tak dementně dělaná změna pouzdra součástky?
Co klávesové zkratky, dají se používat?
Díky.

Re: EAGLE problémy s nastavením

právě knihovny beru jako momentálně nejslabší stránku,tohle by měli zkopčit z Protelu anebo OrCadu.Myslím tím zřeba možnost změnit velikost PADu pouze u konkrétní součástky na dané desce apod.ale udělali pokrok:Je možné kliknout pravým na součástku a měnit některé její vlastnosti.To co jsi musel dříve zadávat jako např CH SIZE apod....
Konkrétně změna pouzdra je v pohodě,pokud je máš už nadefinované.Nevím kterou verzi jsi používal,já s Eaglem dělám od roku 1993 a tenkrát to opravdu byla pakárna.Ale od verze 4.koliksi je to v pohodě.Málokdo už si umí představit jaký opruz bylo ručně propojovat pouzdro a schematickou značku součástky.Jenom z klávesnice,hranatý závorky.....

spolupráce klávesnice a myši-jsem spokojený,konečně má pravé tlačítko více funkcí.Dříve mělo jednu přednastavenou funkci.Pravým se te´d otevře menu  a šipkama na klávesnici zvolím co chci.