Téma: Elmet d-2000

Zdravíčko pánové chtěl jsem se zeptat jestli by ste nikdo nevěděl zda můsí být v tomto zesilovači párované tranzistory jedná se o IRF640/ IRF9640 díky za rady

(upravil reeb 19. 1. 2011 19:59)

Re: Elmet d-2000

Kolik jich tam je? Podle výkonu zcela určitě.

Web

Re: Elmet d-2000

Jenom 9+9 v každém kanálu, nebo 11+11 ? Teď si nejsem jistý.

Web

Re: Elmet d-2000

Trochu problém může být, že IR už IRF640/9640 nevyrábí, resp. Semic je nevede. Jsou jenom se suffixem N, pro zesilovače krajně nevhodné.
Co jsem si všiml, tak EZK má sice IRF640, ale od STM a IRF9640 od nějakého noname výrobce, takže  tam bych neriskoval už vůbec. Zkusit Farnell nebo RS.

Web

(upravil lakatospejslos 20. 1. 2011 3:03)

Re: Elmet d-2000

Je jich tam 9+9.Mám tenhle zesík jedna půlka beží ale druhá je odpálená.U toho farnella jsem našel akorát IRF640NPBF ale nevím co znamená to PBF tak se chci zetpat jestli by šli použít? Ty IRF9640 vyrábý už snad jenom firma VISHAY ty by šli taky použít? a jak je to stim párovaním?v tomto počtu párované asi težko seženu.díky za rady

Re: Elmet d-2000

PBF znamená, že součástka je prostá olova. Prostě její kontakty byly pocínované bezolovnatou pájkou.

tesličku AZS 224 + XN125

(upravil Hippo007 20. 1. 2011 10:19)

Re: Elmet d-2000

Já na Farnellu našel
IRF640, Výrobce: INTERNATIONAL RECTIFIER, Objednací kód: 1704013
IRF9640, Výrobce: VISHAY FORMERLY I.R. Objednací kód: 8648654
Napárovat (vybrat všechny se stejným průběhem zesílením) musíš sám.
To ti odešly v jednom kanále všechny?

Re: Elmet d-2000

Mě ne já už jsem to koupil v tomto stavu byly uz vyndáné takže nevim jestli byly špatný vsechny.stim párováním je to problém to bych jich musel koupit košík abych vybral 9+9.

Re: Elmet d-2000

V jedné sérii bývá většinou rozptyl minimální a stejně jich koupíš 25 od každýho. Máš to za o nemnoho vyšší cenu, než kdybys kupoval jen 10.

Re: Elmet d-2000

Klidně ti sadu IR IRF střelím, ale stejně si myslím, že to bude zbytečná práce.

Web

Re: Elmet d-2000

Kolik bys chtěl za tu sadu?a proč myslíš že to bude zbytečná práce?

Re: Elmet d-2000

Nebo prosím poradte kde by se nechly sehnat ty sady díky

Re: Elmet d-2000

Raději bych ti doporučil opravu u výrobce, pokud to dělá. Kromě konc. trandů tam bude bezpochyby vymlajznuto něco dalšího.

Web

Re: Elmet d-2000

Výrobce je opravuje ale chce za to nemalý peniz.Jinak byly spatné i budiče ty už jsou vyměněné a jestě integráč v ochranách ten je rovněž nový už zbývají jen ty konce.

Re: Elmet d-2000

Ješte bych váshtěl poprosit jestli by ste nikdo měl zapojení na párování fetů typu p?na n jsem našel ale na p ne.A ještě jakej můžou mít rosptyl aby šli použít do zesilovače díky za rady

Re: Elmet d-2000

Tak už jsem zistil jak párovat tranzistory tipu p ale nevím jaký mužou mít rozptyl našel jsem 50mv je to možný?poradte někdo prosím díky za odpověd

Re: Elmet d-2000

http://www.mako.webz.cz/DPA.pdf str.6 pro P jen prohodíš polaritu napájení..

Web

Re: Elmet d-2000

Cau chtěl bych vám poděkovat za rady zesilovač už šlape odskoušen sínusem na zatěži a pracuje bez problémů.Jen mě mrzí že tady člověka tak podcenujete.