Téma: TDA 7375 je k něčemu za ty peníze?

Kamarád se mě ptal na nějaký levný a poslouchatelný 2.1 zesilovač. Napadl mě právě tento obvod, hlavně z důvodů levného zdroje, minima součástek a hlavně možnosti konfigurace 2.1..

http://www.ges.cz/sheets/t/tda7375a.pdf

Chtěl jsem se zeptat, zda s tím někdo něco stavěl? je to poslouchatelné? dokáže to krapet zahrát s nějakým 6,5" na basech?

udajný výkon je cca 25W 4R na basy , 2*7W 4R na satelity..  satelity bych dělil kolem 500Hz pouze kondikem, s basovým kanálem ještě nevím. Nechce se mi ho nechávat full range. Mohla by se dát nějaká cívka do vstupu zesilovače jakožto dolní propust 6dB na oktávu (případně 12dB/oct) (díky malým proudům použít cívku na feritovém jádru a namotanou tenkým drátem)?

jak výkonné trafo použít? stačilo by cca 35-40VA?

(upravil e-man 30. 1. 2011 19:59)

Re: TDA 7375 je k něčemu za ty peníze?

Celá řada 73 hraje dobře díky komplementární struktuře , v datashitu máš dps takže s chutí do toho . cool Trafo 40-50VA 16 V max. Zdenek00 - výkon bych nehnal na krev a dobře chladit.

Re: TDA 7375 je k něčemu za ty peníze?

Osobní zkušenosti se 7375 nemám, ale trafo 35VA je tak pro zesilovače max. tak do 2x10W!

Re: TDA 7375 je k něčemu za ty peníze?

dobrá dobrá,  takže trafo nejmíň 40VA.. říkal jsem si, že satelity díky tomu, že nepojedou celej rozsah, ale zhruba od 500Hz víc, tak že nebude potřeba trafo tak výkonné..

jinak, jak byste vyřešily propustě?
na satelity bych použil na výstup bipolár coby jednoduchou 6dB výhybku, na subwooferovou část bych dal do vstupu zesilovače cívku na feritovém jádře s co největší permeabilitou (prostě co největší indukčnost, přesycení jádra díky malým proudům nehrozí)..

Re: TDA 7375 je k něčemu za ty peníze?

Obávám se že tahle berlička, sic nějak funguje u repro jako výhybka, nebude se signálem nic dělat. Přeci jen se pohybuješ v jiných řádech napětí i zatěžovací imopedance.
Budeš tam muset vřadit nějakou aktivní výhybku, nebo filtry.

Re: TDA 7375 je k něčemu za ty peníze?

myslel jsem si to, vstupní impedance zesilovače nebude zcela určitě 4 ohmy, jako je tomu u reproduktoru:) .. přinejhoršim postavit klasickou dolní propust na výstupní straně ..