Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA220-Prosím o pomoc

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 69 z 69]

Re: DPA220-Prosím o pomoc

V té desce jsou pochopitelně prokovy, neb je profesionálně vyrobena, takže stačí pájet jen z jedné strany tak, jak jsi zvyklý smile Z obou stran pájejí jen nenapravitelní estéti, aby to dobře vypadalo smile

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Nechcem povedať, že toto som potreboval počuť - čítať smile Nešlo mi do palice, prečo z oboch strán pájkovať keď tam sú profi pre/o/kovy... Mám šťastie, že sa mi ta 220 nezadarila na 1.x, nedozvedel by som sa toto smile smile Dik

(upravil rica 26. 1. 2011 6:24)

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Prosím o radu - vyťahujem toto staré vlákno: skúšal som zapojit preamp, a asi po x-tom od/pripojeni sa mi podarilo prehodit +/- input... samozrejme mi odišiel ten odpor 10R co oddeluje -IN od GND, tuším R12... vymenil som ho, namiesto poistky a na vystup merak - všetko OK... keď som potom čo len ťukol konektorom z CD na IN konektor na koncaku, tak Iq vyletel okamžite hore - stačí len ťukes GND z CDčka o kostru konektora na koncáku a takto to lieta, druhý kanál je v tomto úplne OK... nemám potuchy, čo tam mohlo odísť, a už vôbec netuším ako to odhaliť, keď sa zosik "naprázdno" správa dokonale korektne... poradíte?
dopredu díky moc za rady...

tak chyba odstránena... bola to taká banalita - sice neviem ako sa to mohlo nastat ale stalo sa.

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Tak co to teda bylo?

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Jeste nekde prerusena zem, ne? Me se kdysi tenhle odpor prerusil (nebylo to na nem videt) u 110tky a chovalo se me to presne jak pises.

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Nejak sa poškodila izolačná podložka pod KF470 a Ucc prerážalo na kostru... náhodou som zmeral puzdro KD proti chladiču a neverím vlastným očiam... ako vravím- neviem ako sa to mohlo stať, ale podložku som vymenil a šlape to OK... sice bez toho predzosiku, lebo ten s volume na vstupe šumí jak prase a neviem prečo - ale priamo amp-zdroj sgn je to OK: s jednym párom KD  Iq=100mA a Ucc-out do 1mA drží jak pribité, s uchom pri repro sa musím snažiť aby som počul nejaký šum/brum... budem parafrázovať klasika: DPA220 - radosť! ... spomeniete si na autora??? smile

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Mohla se tam dostat šponka a časem se to proseklo, nebo mizerně izolovaný střed KFka a šroub se "opřel". Je zajímavý, že některý KFka jsou v pohodě ,ale třeba kusy co jsem kupoval od Svobody, tam tu izolaci středu má v háji každý druhý.

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Takže mizerne izolovany stred KF a šroub sa "oprel". Včera večer som to skúsil zmerať a zase skrat...  povolim šrob, bez kontaktu... pritiahnem - skrat... keď som ho úplne vyšroboval a na "fest" pritlačil trand, tak v poriadku - akonáhle som čo len zľahka pritiahol šrobom tak to šlo do skratu...

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Hlavně, že si to našel. Vyber si holt z více kusů, pokud máš, nebo v izolovaném pouzdru 2SA1540/2SC3955 / ALDAX/. Ty jsou ale o dost rychlejší. Nebo 2SA1209/2SC2911 / quart /, ty mají izolaci středu dobrou.

Příspěvky [61 až 69 z 69]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA220-Prosím o pomoc

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£