Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Muzika ♬ » Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

(upravil Yarda 17. 7. 2007 21:50)

Téma: Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

Existuje ke stažení nějaký program nebo zvukový soubor co by uměl něco podobného jako gramofonová deska přidávaná ke gramofonům pro laickou kontrolu stereoposlechu. Myslím tu jak na ní bylo nahrané "Teď slyšíte můj hlas z levé strany - a můj hlas z pravé strany", "Pokud mne teď slyšíte stereofonně, přepájejte si dráty k jednomu z reproduktorů" a podobné? Teď jsem hledal na webu a celkem na nic použitelného jsem nenarazil.

(upravil Dingo 17. 7. 2007 17:55)

Re: Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

Existuje, já sem něco splašil, sice v polštině z nějakých PL stránek, ale je tomu rozumět dobře.

Tady je link, je to úplně dole:

http://www.elektroda.net/audio/

Re: Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

OMG, řekněte co chcete a já to vyrobim smile

Re: Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

Já to momentálně nepotřebuji. Na jiném fóru nějaký šmudla psal že mu nějak špatně fungují stereosluchátka tak jsem chtěl udělat dobrý skutek a poslat mu odkaz na nějaký test ale kupodivu jsem na nic nenarazil. Napadlo mne stáhnout to z té gramodesky ale jednak si nejsem jistý jestli by se při přepisu zachovala potřebná kvalita aby to k něčemu bylo, jednak bych nerad narazil na nějaká autorská práva (každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán:-(

Re: Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

Ta polská stránka je dobrá, už jsem si ji poznamenal. Ď.

Re: Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

Už jsem to jen tak cvičně zkoušel na chalupě a to by se jeden divil jak se při jistých kmitočtech rozeznívají různé věci v bytě, hlavně nábytek a okna........

Re: Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

v príspevku video z you tube sú podobné testy smile

(upravil Shade 17. 7. 2007 19:29)

Re: Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

sak ale to musis mat v driveroch ku zvukovke... sak uz na mojej epoxe s ac97 bolo ze lavy pravy a lietajuca mucha
edit:ak by niekoho zaujimalo tak epox 8rda3i pro (nf2 ultra)

Re: Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

A něco na frekvence není? Myslim jako že se ukazuje číslo v Herzích a ze zvukovky jde signál. Trvání v sekundách nastavit? Nebo bych chtěl moc?

Re: Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

Se podívej na tu polskou stránku, tam sou i šumy o různých frekvencích, to by ti mělo stačit.

(upravil Yarda 17. 7. 2007 21:49)

Re: Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

Tuším že např. na www.audiotester.de nebo tak nějak byl ke stažení program generátor signálů  i s ovládacím panelem na kterém se to dalo nastavit a určitě by se daly najít i jiné prográmky. Měl jsem odkaz na program co oměl nastavit sifnál podle Fourierovy transformace ale teď to nemohu najít.

Re: Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

NCH Tone generator. Frekvence, časy, šumy, tvary. Cokoliv libo. Ale trošku jinej růžovej šum než z Adobe Audition.

Re: Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

NA tohle mám CD SEREHO a VIDELO. Ale jeste z dob, kdy to za neco stalo. Přesně, jak říkáš: Pravý kanál, levý kanál, kanály ve fázi, v protifázi, šumy, brumy a tak.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Testovací soubor nebo program pro audiovýstup

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£