Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » pokazeny mac audio Z2200

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

(upravil alfonzito 14. 7. 2007 13:38)

Téma: pokazeny mac audio Z2200

Tak borci stala sa mi jedna neprijemna vec znicoho nic sa nejak pokazil horeuvedeny zosik.jeden den som normalne vypol radio a nadruhy den idem zapnut a z reprakov neskutocny hukot akokeby volake oscilacie alebo piskanie a brum dokopy proste neskutocny bordel.nato som vytiahol radio a skusil ho v dielni zapojit na zosik. cinche na ktorych bol predtym zapojeny zosik mac audio boli vprdeli teda hralo to znich ale bol tam uz pocut nejaky bordel ale nie az tak ako v aute.skusil som aj zadne vystupy na radiu lebo tie su na kabli tie boli vporiadku nakolko som si myslel ze to boli odpalene vystupy na radiu tak som siel do auta skusit to zapojit na tie zadne vystupy radia a prask a to iste a v dielni som zistil ze uz aj zadne vystupy to uz maju zasebou.takze ten zmetek mi este pokazil aj radio.zosik uz nieje v zaruke cize reklamacia nepojde a radio mi pravdepodobne nevyreklamuju.nevie niekto co moze byt s tym zosikom?ci to je volaka opravitelna chyba alebo ci ho mam hodit strasne daleko?inak zosik nebol vobec pretazovany.pouzival som ho slusne iba na kompa.dakujem za vsetky rady
tak dnes som zistil ze to bolo sposobene tym ze sa mi predrala izolacia na konektore k reproduktoru a oprel sa holy konektor o kasnu auta kde je uz zodrata farba a bol to akurat + kabel.ale stale mi nejde dohlavy preco sa stali take veci to ten zosik nema ani zakladnu ochranu proti skratu?myslite ze bude zosik mrtvy?a radio uz je asi neopravitelne co?dakujem za vsetky rady

(upravil sinclair 14. 7. 2007 13:41)

Re: pokazeny mac audio Z2200

Myslím, že zesilovači nic není. Zkus ho s jiným rádiem, nebo do něj připoj přes redukční kabel třeba discmana.
Prasácká práce se fakt vyplatí...

Web

Re: pokazeny mac audio Z2200

hmm uz som skusil a vazne mu nic neni a radio som tez spravil bola prepalena taka smd poistka na plosaku co je zemnenie.a nebola to prasacka praca vsetko bolo dobre izolovane len sa to po dobe predralo.ale aj tak nechapem preco zen zosik nema volake ochrany proti tomu.opus ked je len naznak niecoho zleho tak vypne.a uz vobec nechapem preco ten zosik pustil nieco do vstupu a tym odpalil tu poistku.ale uz je to jedno vsetko je spravene.aj tak dakujem za rady

Re: pokazeny mac audio Z2200

A zkontroluj zem zesilovače,to že oděšla ta pojistka v rádiu (odpor) naznačuje,že si zesilovač bral zem po stínění signálového kabelu!!!
Já to říkám furt,nejlepší je galvanicky oddělený zdroj (s tím ale nic neuděláš) a zem kabelem od baterie.

Re: pokazeny mac audio Z2200

zem zosilnovaca je dobra a stalo sa to tym skratom.vsetko uz je vyriesene.dakujem

Re: pokazeny mac audio Z2200

Zaráží mne jenom to, jak se to hned svádí na zesilovač (a ještě mi parchant rozbil rádio). Ale že je to prasáckou (při vší úctě - jinak by se nic neprodřelo) instalací, to nekontroluje nikdo. sad

Re: pokazeny mac audio Z2200

jasne toto bola jasne moja chyba to priznavam ale ked som napisal prvy prispevok tak som o tom este nevedel.a teraz uz som riesil iba to ze preco sa zosik nevypol alebo co ale vydaval ten strasny zvuk.to uz ma len tak zaujima.lebo viem ze opus sa hned vypne a mozem sa nan spolahnut aj ked nieco poserem

Re: pokazeny mac audio Z2200

V pohodě, ale mám stach, že tohle by ani opus nepobral... Mohl by to považovat za normální vstupní signál...

Re: pokazeny mac audio Z2200

noo to bol skrat na vystupe plusovy kabel k repro sa oprel o kasnu.ale vazne to bolo riadne zaizolovane len ked sa jazdilo tak asi tam boly velke otrasy a predralo sa to az k zivemu cize to by pobral vpohode hned by sa vypol.

Re: pokazeny mac audio Z2200

Opus /předpokládám model 500/ je zesilovač jiné kategorie a má ochrany jinak řešené. Zkrat reprovýstupu na kostru auta přes velkou impedanci země cinchů u Z2200 nevyvolá reakci nadproudových ochran. Ty zvláštní zvuky vyvolalo vlastně spojení reprovýstupu s minusem auta, což není totéž, jako GND výstupů a vstupů.

Web

Re: pokazeny mac audio Z2200

aha asi rozumiem ale nebolo to skratovane cez zem cinchov tie boli vporiadku.no asi budem potrebovat nejaky trotl odolny zosik ako je napriklad spominany opus ano je to model 500.1 s tym som velmi spokojny aj co sa zvuku tyka.na kompa teda musim poriesit neco ine.dakujem vam

(upravil sinclair 16. 7. 2007 23:34)

Re: pokazeny mac audio Z2200

Tak si sežeň starší Opus 150.4 a je to.
A máš watáž f celým kcháru ve fejzlineáru nebo fejzevolůšnu smile

Web

Re: pokazeny mac audio Z2200

hehe.no keby nebol taky drahy tak by mi stacil aj 150.2 ci ako je to stvorkanal by som nemal ako vyuzit ale zase neviem ako by to hralo s mojimi kompami.asi zozenem nejaky starsi audison LRx a bude to by mohlo mat dobry zvuk.len som pocul ze su celkom kazove koli nejakym modulom co su vnutri ze stratia kontakt a posere sa zosik.co je na tom pravdy neviete?

Re: pokazeny mac audio Z2200

"watáž f celým kcháru ve fejzlineáru nebo fejzevolůšnu"  kua to se tak blbě čte lol

(upravil sinclair 17. 7. 2007 18:59)

Re: pokazeny mac audio Z2200

No Phase se dost málo serou, ale myslím, že na netu nějakého 150.2 na prodej určitě najdeš. Většinou to prodávají lidi ne proto, že by byly vadné či špatné, ale že jim už třeba nestačí výkon, nebo přešli na čtyřkanál.
Pokud se už vyskytne nějaké spáleniště od Phase, je to ve 100% následek DBdragů, tuningsrazů a v případě Phase je to poměrně snadno /no...jak pro koho smile/ opravitelné.

babakusi, napsal jsem to, aby mi rozuměli i wostrý hoši wod tuninku smile

Web

Re: pokazeny mac audio Z2200

Jeslivá mi nebude stačit watáš toho audisóna aš přejdu na vosum ómůch, bude to chtít něco takowího...

Re: pokazeny mac audio Z2200

no wosrty hoch wod tuningu nejsom.zatial mam vsetkych 5 pohromade.tak ked bude navyse tak asi pozhanam toho opusa v dvojkanale aspon to budem mat rovnake.a ked su to teda kvalitne zosiky tak tym lepsie.dakujem.a vedel by mi niekto nieco povedat o zosiku audison LRx 4.300?je to starsi stvorkanal ktory ma priepusti nastavitelne vo velkych rozsahoch a pomerne presne cize by sa teoreticky dal pouzit na nieco ako aktiv.ci je to hovadina a mam sa na to vysrat?dakujem

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » pokazeny mac audio Z2200

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£