Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výběr receiveru s True HD

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: Výběr receiveru s True HD

Obracím se na ty z vás kteří se v oboru AV receiverů orientujete lépe, s porosbou jaký receiver s True HD vybrat (True HD čistě jen proto,že když už ten krám koupím,ať za 2 roky neřeším že to nemá ten či onen dekodér) ? Primární cíl je jasný,jde o produkci filmů. Na poslech hudby mám něco jiného.
Mám vzít něco ve spodním konci spektra,nebo naopak v kategorii do 10k nemá smysl nic brát? Osobně bych ideálně právě těch 10k považoval za strop.

Díky všem za rady.:)

Re: Výběr receiveru s True HD

Kup něco jetýho. Kategorii 10t se fakt vyhni. Já si koupil Denona AVR Avr 3805 na hifibazaru (pc cca 44). Možná to je v týhle kategorii normální, ale nečekal sem, že to bude takovej rozdíl oproti stereu, ae je to dost slyšet. Na všem. I na televizi....

Web

Re: Výběr receiveru s True HD

Sakra. To je vážně vše v kategorii do 10k tak smetištní? I u filmu a TV? to jsi mě nepotěšil...:(
Každopádně díky,bohužel něco s True HD dekodérem bude asi mezi jetými přístroji problém,na Hifibazaru má akorát Denona 1611 ale ten je nový a lehce nad 10k,takže to asi nebude taky kdoví co.

Re: Výběr receiveru s True HD

Osobne bych se na true HD vykaslal.. Nebo snad planujes kupovat blu-ray disky? To bys pak asi nechtel AVR kolem 10k smile.

Re: Výběr receiveru s True HD

To neplánuju,ale co když půjde časem tohle i z mkv a podobně? Já nevím. Filmy už teď beru jen v HD,je to rozdíl a na nic jinýho nemá smysl koukat. Ale je fakt že asi DTS bude stačit. Přehodnotím asi požadavky.
Co by jste doporučili z těch strojů s DTS ?

Re: Výběr receiveru s True HD

Co tohle: Sony STR DB 840 (komentáře na Sony si nechte,mám pro tu značku slabost) Je to za 3k

Re: Výběr receiveru s True HD

Ten přístroj se řešil zde: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=10679

Fakt bych do něčeho takového nešel, mám už zkušenost která mě stála cca. 6k. Před pár lety jsem koupil AVR pionner, vsx915, cena 14k, z velkoobchodu za 11k. Papírově úžasný stroj, umělo to snad vše krom vaření kafe.. A zvuk.. ? Humus! Filtrace 2x5600uF na udajných 7x100W, hlučné aktivní chlazení které se spouštělo jen jsi to trochu zesílil. Šum i bez signálu na digitálním vstupu, všelijaké lupání při přepínání a změně hlasitosti. Nejhlubší basy úplně chyběly, vyšších bylo jaksi víc a zněly jak z kanálu.. Radši už nebudu pokračovat, nechce se mě už vybavovat jak že to vlastně (ne)hrálo big_smile. Byl jsem pak rád že sem ho pak po nějaké době prodal aspoň za 5k.

Re: Výběr receiveru s True HD

Tak potom ještě toto: STR-DA1200 ten je za 6k,chtěl jsem něco novýho,všichni jste mě utvrdili že kategorie kolem 10k je v nových úplný šrot,tak nevím. Koupit něco jetýho za 10-15k aby mi v tom odešel do půl roku procesor nebo jinej nesehnatelnej díl je podle mě moc velkej risk......

Re: Výběr receiveru s True HD

Rady si uz dostal, ale neberes je vazne.
Komentare k Sony nechces slyset, takze vlastne nevim na co se ptas.
Jestli mas rad Sony tak si ho kup. Budes li spokojen tak si ho nechas, v opacnem pripade ho fofrem prodas
jako pred 10lety ja svuj prvni a posledni receiver od Sony v teto cenovce.
Jen dodavam ze tento model jsem nikdy neslysel.
Jdi radeji cestou z prispevku #2

(upravil Milan 15. 1. 2011 11:24)

Re: Výběr receiveru s True HD

Presně tak. Ukaž mi jedinej film v českym dabingu s THD...., A DTS je důkazem toho, že ani nebudou, protože kolik najdeš dabovanejch filmů v českym DTS. Spočítáš je na prstech jedný ruky. Stroje do desítky a okolo musí bejt naprostej šrot. Já si koupil Denona 3805 (pc 45), kterej má všechny dekodéry. Jestli chces nechám ti ho a koupim si něco podstatně staršího....

Web

Re: Výběr receiveru s True HD

No já třeba sleduju filmy zásadně v originálu, tam je toho v DTS víc. Přijatelné už je AC3, DTS lepší, a to ale ne vždy znatelně..
Něco s TrueHD jsem zatím neslyšel. Nevím, bude tam tak obrovský rozdíl aby se vyplatilo ho řešit? Osobně si nemyslím. A pokud ano, tak na podstatně dražších a lepších aparaturách než se zde řeší. Navíc za dva roky vymyslí THD2 nebo tak něco a bude ti to celé stejně k ničemu. Navíc když už bys měl nejaký BD disk, rozhodně tam budou v rámci zachováni kompatibility určitě i starší zvukové formáty, kdyby nebyly tak by se prodejce ochuzoval o část zakazníků. V případě HD ripů je pro spoustu lidí dneska problém přehrát i DTS, nemyslím si že by se rozšírily ripy s trueHD, už asi jen kvůli výsledné velikosti těch rypů na úkor kvality obrazu.
Všechno je to jen marketing který nás má nutit vyhazovat peníze za pořád nové nesmysly které se mění jak ponožky.. viz. třeba neustále nové verze HDMI, nějaké 3D TV apod..

Re: Výběr receiveru s True HD

paf: OK,místo keců jak neberu vážně rady a podobně mi tedy poraď jetý přístroj s cenovokou okolo 10k který bude splňovat alespoň základní požadavky na kvalitu.
Začínám pochybovat jestli vůbec má smysl se tu na něco ptát,keců jak to či ono je na hovno tu vidím spoustu dnes a denně,ale že by někdo poradil konstruktivně,to né. Vysolit 50k za receiver umí každej,ale pak specielně takoví co mi vykládají jak neberu rady vážně a co plivou na všechno, mají doma set kina od LG.

Xhibit: Jo asi máš pravdu. Buď vezmu tu sonku za 6,má to HDMI,to je pro mě plus,nebo nakonec něco novýho kolem 15k a bude.

Jasně jsem na začátku napsal že to chci na filmy,na nic jiného-pokud je to jak psal Milan,že i na filmy je receiver za 10k šmejd,pak se zařadím asi do kategorie těch co sledují filmy na šmejdu.
Na stereo mám jinou sestavu.

Re: Výběr receiveru s True HD

hele nez zacnes prskat tak si to precti jeste dvakrat znova. My to myslime dobre, ale ty mas klapky na ocich.
Nikdo nepise ze mas dat za receivera 50k, ale ze se dnes za tu tvou desitku daji poridit takove ktere STALY NOVE 50k!
Takze sundej rudy brejle a hod se do klidu. On totiz starsi co stal 50k hraje podstatne lip jak novej za 10k.
Jestli nechces nic lepsiho - kup si levny Sony nebo Technics. Ale pak si nestezuj...

Re: Výběr receiveru s True HD

rix: A nechceš tohle? http://www.cnet.com.au/denon-avr-3806-240059487.htm Mám stříbrnej, kupovanej a v záruce na hifibazaru. Ne, že bych s ním na filmy nebyl spokojen,ale objevilo se tam ted onkyo 876 a mě by se docela hodilo 2x hdmi out kvuli projektoru.-)

Web

(upravil DJ_Rix 15. 1. 2011 14:20)

Re: Výběr receiveru s True HD

Sakryš,ve stříbrné je to pro mě plus,mám stříbrnej HTPC i Settopbox! Co za něj?

EDIT: Na to onkyo jsem koukal taky,ale 19 je už pro mě moc....

Re: Výběr receiveru s True HD

dal bych ho za 10500. Na filmy je ok, ale na stereo je to slyšitelně horší než slušnej stereo aparát. Nicméné novej se u más prodával za 44, takže počítám, že to bude lepší jak dnešní stroje za desítku a true HD to myslím má taky. Mám k němu anténu a mikrofon a českej manuál. Mám to propojený HDMI se stalitem a HTPC a funguje to dobře.

Web

(upravil DJ_Rix 15. 1. 2011 15:56)

Re: Výběr receiveru s True HD

Psal jsem ti mail.

EDIT: Teď jsem se díval,tam se nedá pustit zvuk z HDMI jak do HDMI Out tak současně do repro? Je tam buď TV,nebo AMP. Takže když bych se chtěl večer dívat na film jen přes repro v TV,musel bych to vždy v menu přepnout?

Re: Výběr receiveru s True HD

Hele to sem nezkoušel. Reprák v TV mám v menu vyplej už pěkně dlouho a zapínat ho nehodlám. Nevidím důvod, proč by to ale nešlo. Umí to spoustu věcí. Nejdřív sem měl velký problémy se tím prokousat. Nemít návod, pěkně bych se trápil.

Web

Re: Výběr receiveru s True HD

JJ,když jsem viděl že ten návod má přes 100 stran....:)

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výběr receiveru s True HD

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£