(upravil j_paseka 5. 1. 2011 20:53)

Re: Clip detection - kontrolka limitace - pro SPV100?

Nepére a co tohle (viz. obr.) ? Signalizuje to špičky ve vstupním signálu. Tedy je to ještě před koncem. To by se taky hodilo. S tím, že bys to připoji mezi regulátor hlasitosti a koncový zesilovač.

Detektor je ten časovač 556.

http://s4.postimg.cc/drmpt3lix/5850_hsi5555_02.jpg

Re: Clip detection - kontrolka limitace - pro SPV100?

To je ale zase jen nějaký blikátko. Se skutečnou indikací (blížící-se) limitace to nemá moc společného. Nejlíp bude fungovat to zapojení se dvojicí OZ, a úplně nejlíp asi to z DPA, kde se ještě prodlužuje délka impulzu pro LED přes další komparátor... Vymyslím na to nějakou desku, která bude ještě dělat kontrolku "signal" a bude to. Desky fotocestou umím dobře, jen to vymyslet wink

(upravil sinclair 6. 1. 2011 13:04)

Re: Clip detection - kontrolka limitace - pro SPV100?

Obkresli si zapojení indikátoru limitace Pavla Dudka z ročníku AR92, udělej si na to desku a už s tím neotravuj. Kontrolka SIGNAL je tak akorát na hovno, přece slyšíš, že zesilovač hraje, ne?
Pokud bys to chtěl mít z jedné vody načisto a bez práce, tak si v EZK kup dva moduly HMI3255 a máš tam dvakrát tři kontrolky - signal, clip/jsou tam komparátory/ a protect, ledka protect je tam jen umístěna a vyvedena na piny. Symetrický vstup tě nemusí zajímat, stačí spojit cold se zemí a máš nesymetrický vstup.
V případě zájmu sem postnu návod se schématem, mám jednu tu desku i s návodem v dílně.

Web

Re: Clip detection - kontrolka limitace - pro SPV100?

Když já tam chci nějaký blikátko, aby to bylo víc hustý, a nejlíp modrý, žejo big_smile

Re: Clip detection - kontrolka limitace - pro SPV100?

Ty ale to moje schéma poslouží taky dobře, akorát detekuje špičky už ve vstupním signálu. Ale udělej si to jak chceš.

Sinclare mohu poprosit o postnutí toho návodu, který máš v dílně? Díky za ochotu.

Re: Clip detection - kontrolka limitace - pro SPV100?

Detekovat špičky ve VSTUPNÍM signálu je Paseko úplně na píču. Nezohledňuje to limitaci ve vlastním koncovém zesilovači, pokles napájecího napětí ve vztahu k výstupnímu napětí. Když nevíš o co jde a k čemu má takový indikátor sloužit, tak se do toho neser.

Web

Re: Clip detection - kontrolka limitace - pro SPV100?

Milý Sinclaire, nikde neříkám, že to mnou postnuté schéma indikuje limitaci zesilovače - v pravém slova smyslu. Jen jsem to Nepérovi poslal jako možnou inspiraci, toho, jak jsem to kdysi udělal já. Ano, ptal se na indikátor limitace zesilovače.
Myslím, že svá slova by jsi měl zvážit, než někoho pošleš doprdele. Já jsem si to třeba k nikomu nedovolil.

Re: Clip detection - kontrolka limitace - pro SPV100?

To zapojení je v odkazu na to pdf o "DPA" v příspěvku #7  od "reeb". Stačí dočíst až k ochranám, funkce zapojení je tam pak popsaná. Zajímavá je myšlenka toho porovnávání ve zpětné vazbě, byl by to jakýsi primitivní indikátor THD. Udělám to podle Mr. Dudka.

Re: Clip detection - kontrolka limitace - pro SPV100?

Milý j_paseko,
pokud někdo píše píčoviny /třeba i píčoviny pro inspiraci, která je na prd/, zaslouží poslat do prdele a Ty sis to právem zasloužil.

Uznej sám, že "indikátor limitace" na vstupu je naprosto nahovno. Představ si situaci, že zesilovač je téměř plně vybuzen, napětí na vstupu je konstantní, ale napájecí napětí se vlivem kolísání sítě, nebo kolísání na filtrech zdroje zmenší na úroveň, kdy se už koncové tranzistory dostanou do saturace. Kontrolka bude vesele zhasnutá a zesilovač bude zkreslovat jako prase. Proto jsem Tě poslal do prdele, protože nepřemýšlíš hlavou, ale ocasem.

Web

Re: Clip detection - kontrolka limitace - pro SPV100?

No..., ve znění tvého posledního příspěvku, souhlasím, že to pičovina byla.

MÍR

Re: Clip detection - kontrolka limitace - pro SPV100?

OK, dvakráť měř, jednúc řež, zlíňáku. smile

Web