Téma: Transiwatt 140 Studio

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jesli má dneska cenu kupovat zesilovač Transiwatt 140 Studio.  Chtěl bych  ho používat k PC (poslech hudby, videa, Tv apod..). Mám možnost ho koupit za cca 2000,-

Děkuji

Re: Transiwatt 140 Studio

Dvojku bych za to už asi nedal, páč se dle mě dají za ty prachy občas koupit lepší stroje, než transiwatt...

Re: Transiwatt 140 Studio

Asi tak. 2000 je moc. Na druhou stranu, dobře zrepasovaný TW140 udělá výbornou službu zejména v náročných poměrech typu chata, sud či jiná chlastačka. Je totiž defakto nezničitelný.

Kvalitou zvuku se při správném nastavení taky v konkurenci neztratí.

Jedna poznámka - psal jsem tady o pokusném nastavení koncáku do třídy AB a následného výrazného zkvalitnění zvuku. Přestože jsem při montáži snímacích diod postupoval podle rady odborníka z největších, stejně po půl roce jeden kanál zhavaroval na thermal runaway. Takže to raději nepokoušejte (byť to zvuku fakt hodně pomohlo). Tady uznávám že měl pravdu jistý pan sinclair z Luhačovic.

A jeeště jedna poznámka - při výměně výstupních elytů nezapomínejte taky na kontrolu "bootstrapových" 200u v blízkosti "topných odporů" - kdyby to pořád nemělo basy a hrálo jak pod dekou, jsou na vině ony smile

Web

Re: Transiwatt 140 Studio

K Opampově poznámce:

Před lety jsem jednomu maníkovi instaloval taky diodu navíc pro zvýšení kliďáku. Byla to nějaká bambusová potvůrka v takovym tom protáhlym plechovym futrálu. Šlo to krásně zamáčknout do patřičně velký díry v tom Lku s tranzistory, díky čemuž to asi stále má dostatečný tepelný kontakt. Je to zhruba pět let a stále mu to hraje k plný spokojenosti smile

Nicméně dnes už bych se na takovýhle úpravy asi vys....

Re: Transiwatt 140 Studio

No já udělal v Lku díry, do kterých jsem "na fest" zamáčkl pastou opatlané diody (1N4002 + 1N5817). Hrálo to rok, pak jsem zesilovač prodal a majiteli to kikslo druhej den. Třeba to bylo něco jinýho než thermal runaway, to se už nikdo nedozví.

Web

Re: Transiwatt 140 Studio

Dost možná to byla změna prostředí, která způsobila thermal runaway big_smile Třeba tam měl vyšší napětí v síti, větší teplo v pokoji a k tomu to solil jak kretén smile

(upravil voltik 5. 1. 2011 20:08)

Re: Transiwatt 140 Studio

Mates: Hele ty šoumene, ten zesilovač sem od Ondry Plachýho převzal já a opravdu sem ho nesolil jak kretén smile
Nechal sem ho zapnutej přes noc - usnul sem tongue

Nicméně konce vyměněný za KD503 / 617 a hraje jak o život o když to nyní solim jak kretén wink

Budiž pozdraven do HK
big_smile

Web

Re: Transiwatt 140 Studio

Jo kluci, škoda že se neznáte smile Chlělo by to zas nějakou akcičku smile

Web

(upravil Mates 6. 1. 2011 0:43)

Re: Transiwatt 140 Studio

Teď ti na akcičku Fuck-off, je mi zima. Ovšem v až ta zima odtáhne, mohli bychom dát opakování prvního stmeláče wink

Voltiku, nic ve zlým, jen jsem tak zaspekuloval big_smile

Re: Transiwatt 140 Studio

opamp: Já ti nevim, co bych na nějakém meetingu dělal, já nemám Beymy, Eminence, DPAčka atd. jako vy a jsem holoprdelník s vintage sestavou smile

Mates: Neboj, nebrečím, beru to sportovně wink

Web

Re: Transiwatt 140 Studio

Transiwatt 140 studio je rozhodně výbornej hifi zesilovač, vyplatí se ho koupit v dobrém stavu i za 3500Kč, má určitě lepší zvuk než dnešní rádoby ''zesilovače''. Pak ještě záleží co k tomu používéte za reprosoustavy, třeba takový elektroniky prahy to je něco smile

(upravil voltik 10. 6. 2011 16:21)

Re: Transiwatt 140 Studio

Matthew.K:
Ty seš taky chytrej jak rádio. za 3k5 ti ho nikdo nekoupí a neprodá. Ten zesilovač se běžně prodává cirka kolem tisícovky.
Celoplošně říkat že reprobedny od Elektroniky Praha jsou " už něco  " nejde. Elektronika Praha vyrobila různý bedny třeba RS516B  ( sračky ) vs RS338 ( lepší ) , který jsem mimochodem obeje měl.
U televize mám TW140 + RS338 a sem více méně spokojenej ( nejsem žádnej hájendžinista )

How

Web

Re: Transiwatt 140 Studio

Věřím že TW 140 + RS338 hraje dobře, dokonce jsem tuhle kombinaci slyšel, je možné že se momentálně transiwatt 140 studio moc draho neprodává, jenom řikám že je tento zesilovač podceňován, ale ještě tak před půl rokem se na aukru párkrát za 2000 vydražil, jinak já mám taky TW 140 Studio a k tomu RS438 a jsem víc něž spokojený.

Re: Transiwatt 140 Studio

Matthew.K : dva tisíce nejsou ale tři a půl. Tos to trošku nepořešil.
Nevím v čem by měl bejt podceňovanej. Je to lepší zesilovač 80. let.  Nic víc, nic míň...

P.S. na aukru podle mě kolikrát nakupují úplný magoři.

Web

Re: Transiwatt 140 Studio

No, já na Aukru koupil TW140 taky za dva tisíce a až po otevření jsem zjistil, že tam není orig trafo a je uříznutý kus plošáku - moje první spálení se na Aukru.  Aukro na reklamaci nereagovalo, borec taky ne a až po týdnu mi poslali mail, že se jim nepodařilo s ním spojit a že mu tedy zrušili účet.
Jinak si myslím, že TW140 Studio v originálním stavu hodnotu dvou tisíc korun má. Pokud  se dobře zrepasuje a udělají mírné úpravy, tak zvukově ani nijak nezaostává za levnějšími Yamahami, Marantzy a Sony.

Web

Re: Transiwatt 140 Studio

Tak to ten muj zcela jistě nezaostává. Je od Ondry jak sem už několikrát psal smile

Web

Re: Transiwatt 140 Studio

Já do něj zasahoval minimálně smile

Web

Re: Transiwatt 140 Studio

Pro TW 140S jsem si jel před rokem do Vratimova - zatim hraje, chtělo by to možná nechat zgenerálkovat (neznám zas tak jeho minulost, vypadá to, že se v něm naštěstí nikdo nehrabal), ale TW 140P mám od Ondry a hraje perfektně. wink

Re: Transiwatt 140 Studio

Zdravím tranziwatisty.
Mám takový problémek.
Mám doma TW 140 ale bohužel bez vrchního železného krytu vlastně i bez spodního a on ten kryt je tak trochu celým chlazením celého zesilovače¨.
Tak¨jsem se jen chtěl zeptat jestli nemáte toto oplechování.
Jinak bych musel vyrábět.

Děkuji za nabídky !

Re: Transiwatt 140 Studio

Problém : Brum Transiwattu 140. Popíšu jej jako hluk mající stále stejný rytmus bzzzzzzzz

Nemá vliv na vytočení potenciometrem hlasitosti - je stále stejný.
Nemá vliv na připojení / odpojení zesilovaného zařízení - je stále stejný.
Nemá vliv ani na vypnutí fyzilogie - je stále stejný

Pro představu video http://www.uloz.to/xQHir2u/mvi-9542-mov

Čím to je ?

Web