Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

Dobrý deň,

chcem vás poprosiť o radu, kam dať zrepasovať / opraviť svoju vežu pioneer, o ktorej som písal v tomto vlákne: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=12247

Našiel som na Slovensku dva servisy, ktoré by mali vykonávať pozáručné opravy.
Máte prosím vás niekto s niektorým servisom skúsenosti? Prípadne nejaké referencie? Oba servisy chcú za diagnostiku cca 20 EUR a cenu opravy a repasovania vidia tak okolo 150 EUR.

Autorizovaný servis:
AUDIO URI BaSys Servis
Stará Vajnorská 17/A
831 04 Bratislava

a

pozarucne opravy:
ELIT SERVIS
Trencianska 57
825 10 Bratislava

Takisto, čo všetko si môžu predstavovať pod repasovaním? Výmena gumičiek v kazetovej mechanike a čo ešte? Pochybujem, že menia v rámci repasácie aj elektrolytické kondenzátory a podobne. CD a LP jednotka funguje, problém je s deckom a FM tunerom. Servis chce doniesť ale celú vežu, nie len komponenty, ktoré robia problém, že už nastaví aj CD a aj gramofón. Je to bežný postup? Na čo si prosím dať pozor alebo na čom sa dohodnúť vopred?

Ďakujem za rady a prajem PF 2011

(upravil sinclair 29. 12. 2010 8:27)

Re: Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

Ze kterého roku ta věž pochází? Jestli je starší deseti let /to asi ano/, tak jsou hlavní zdrojové elektrolyty každého komponentu zralé na výměnu, ovšem pochybuju,že servis tam bude dávat Nippony jako já. Nacpou ti tam Teapo nebo Yageo a zaplatíš ne 150, ale minimálně 350 eur.

Web

(upravil fotoadrian 29. 12. 2010 19:17)

Re: Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

Zdravím, ďakujem za odpoveď. Veža je z roku 1990, rozobranú som ju mal, elyty vypuknuté nie sú, je tam kombinácia značiek ELNA a niečoho neidentifikovateľného. Sám zosilňovač ej postavený na hybridnom IO STKxxxx.
Servisák mi do telefónu vravel, že pod 100 EUR sa mu neoplatí ísť, že aj tak bude na tom stratový a zabije na tom 2 dni minimálne.
Otázky:
1.) Okrem elektrolytov, čo je potrebné vo fungujúcom CD module a gramofóne meniť? Chce tu vežu silou mocou ako celok a neviem, čo s tými OK modulmi chce robiť.
2.) V hlavnej kazetovej jednotke so zosilňovačom je okrem výmeny elektrolytov a gumových súčastí deckov, podľa vás potrebná výmena ešte niečoho vrámci generálnej opravy? Má zmysel sa do toho púšťať? Elyty mu tam hoci donesiem typu SAMWHA alebo Nippon, doma ešte enjaké skladovky mám a v SOS sú originálne Samwhy k mání.

Takisto, neviem objektívne porovnať, či tento zosilňovať má technicky zmysel opravovať a či kúpiť niečo nové, iné. Pochybujem však, že za 200 EUR (nech do toľko stojí tá oprava), kúpim rozumný zosilňovač stereo, s dvoma deckami a dvojkanálovým päťpásmovým grafickým ekvalizérom.

Ak by ste chceli vidieť, čo to je za stroj, mám od toho manuál aj normálny aj servisný.

EDIT: Ak máte skúsenosti s Pioneermi, viete nájsť chybu v deckovej časti a chcelo by sa Vám s tým babrať, dal by som si to opraviť vzhľadom na Vaše skúsenosti radšej u Vás...

Re: Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

Co je tomu tapedecku?

Web

Re: Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

Preblém som opisoval vo vlakne, na ktore som dal odkaz hore, ale napisem to strucne.

Decky, ekvalizer a koncovy stupen su  hlavna jednotka. CD a FM radio su osobitne dve skrinky.
Veza zacala jadneho dna po zapnuti na displeji zobrazovat namiesto beznej hlasky "Hello" najprv pomlcku, potom symbol REC a potom sa rozbehla. To by bolo ok, ale problem je prave v nahravacom decku. Ked donho vlozim kazetu a dam play, prehrava do reproduktorov len vrcanie, na pozadi nie je ziaden signal z kazety. Druhy deck po vlozeni tej istej kazety ju zacne prehravat, ale sucasne so zvukom pocut to iste vrcanie, ale uz slabsie. Po prepnuti na FM radio pocut naladenu stanicu, no stale aj to vrcanie. Pri pripojeni externych vstupov alebo CD modulu vrcanie nepocut a veza hraje normalne.

Niekedy sa veza pocas prevadzky sama resetuje. Problem vyzera na record. deck. Bud tlacidlo alebo ovladacia elektronika, pripadne ina mechanicka sucast decku vysiela asi do centralnej riadaicej jednotky zly signal (zasvieti "rec" aj ked nic nenahravam) a okrem toho sposobuje pravdepodobne to uvedene rusenie - vrcanie.

Tazko mi je to popisat blizsie, snad by bolo lepsie uz len video na youtube.

Re: Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

Pokud budeš schopen to nějak rozumně zabalit, můžeš mi to poslat, asi tuším, o co kráčí.
Podrobnosti o balení a posílání balíků ke mně najdeš na http://www.electronicservis.cz .

Web

(upravil fotoadrian 30. 12. 2010 11:24)

Re: Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

Ok. Zisťoval som si, aké sú možnosti. Šlo by to Slovenskou poštou ako obchodný EMS balík. Uvidím, možno by sa mi podarilo to dopraviť osobne, uvidím po novom roku. Napíšem potom email. Teda, Keď by som to už k vám viezol, vziať celú vežu, alebo len vadnú časť? Keď by sa to dalo opraviť, mal by som záujme aj o repasovanie veže ako celku - výmena elytov, pryžových častí mechaník, prípadne aj nastavenie mechaniky CD prehrávača ak aj s tým niečo treba robiť. Mám k tomu aj gramofón, veľmi málo hraný, je ale asi 15 rokov nepoužívaný. Bolo by aj tam niečo potrebné meniť?

Veža je delená na 4 časti, FM tuner, DECK sozosilnovačom, CD prehrávač (má samostatné 230 V napájanie a šnúru) a gramofón (12 V napájanie z hlavného modulu).  Pýtam sa preto, aby som si vedel zabezpečiť logistiku... Celé by sa to do jedného 10 kg balíka zrejme nevošlo.

Koľko môže vyjsť oprava vrátane repasovania orientačne? Ďalej môžme našu komunikáciu viesť mailom, nie tu na fóre.

Ďakujem.

(upravil sinclair 30. 12. 2010 11:29)

Re: Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

Na pryžové části mechaniky kromě řemínků zapomeň, na tak staré stroje se nedá vůbec nic sehnat.
Stačí poslat deck se zesilovačem, ten zrepasujeme a pokud budeš spokojený, uděláme zbytek.
Odhad ceny je značně ošemetný, protože nikdy nevím, na co vadného narazím.

Web

Re: Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

Ok, takže aj samotný "Pioneer" servis "kecá", keď vraví, že tie veci vymení? Tiež sa mi to tak trochu nezdalo. Aby sa pán v servise netváril, čo všetko vymenil a pritom by za to len vzal peniaze a nechal tam všetko staré. Dokonca vravel, že to môže byť rozsypaný motor decku prípadne rozsypaná hlava. Hej, ale to by sa kazeta netočila a neprevíjala... Skúsim si to zariadiť, aby som v januári vedel prísť osobne.

Ešte otázka, mal by som záujem o nejaké veci od vás z Aldaxu. Bolo by možné ich po vzájomnej dohode po objednaní vyzdvihnúť potom priamo u vás v Luhačoviciah, keď by som prišiel s tou vežou? Aby sa ušetrilo na poštovnom a prevodoch zo SR.

Re: Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

Ano, samotný servis Pioneer kecá jak Palacký a takové velké značkové servisy často účtují i to, na co vůbec nesáhli. Motory a hlavy by se ještě sehnat daly, otázka je za kolik, protože tapedecky jsou v totálním útlumu a náhradní díly pro ně se shánějí velmi špatně, často je nutné adaptovat hlavu z něčeho jiného apod.
Věci z Aldaxu si objednej v našem eshopu. Ty bys sice vyzvednutím v Luhačovicích ušetřil, ale prodělal bych já na benzínu, protože Aldax je v Březolupech, což je od Luhačovic nějakých 37km a musel bych pro to jet.
Otázka je, co z Aldaxu potřebuješ, napiš mi to do mailu, možná to mám i doma-menší množství některých položek mám i u sebe.
Není nutné sem přímo jezdit, stačí dobře zabalit a poslat to sem, materiál z Aldaxu bych potom přibalil k opravenému přístroji.

Web

Re: Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

fotoadrian nakontaktuj sa na Kurpelma z tohoto fóra. Je z Trenčína a s Leošom sa pomerne často stretáva. Určite ti bude ochotný pomôcť to Leošovi (Sinclairovi) dopraviť.

Re: Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

Ďakujem vám obom za odpovede, Kurpelmovi idem napísať. Pioneery sú pobalené. Premýšľam, či nie je jednoduchšie to poslať fakt ako obchodný balík do ČR Slovenskou poštou. Máte s touto službou niekto skúsenosť? Umožňujú pripoistenie balíka a aj upozornenie "FRAGILE/krehké".  Cena ale vychádza okolo 20 EUR za balík, balíky sú dva - receiver a FM tuner, čo je dosť...

PS: PF 2011

Re: Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

Dobry den. Chcela by som sa spytat ako dopadla oprava nizsie uvedenej Hifi sustavy Pioneer. Nakolko ja mam tiez Pioneer vezu z 90 rokov. Stale ma vynikajuci zvuk avsak sa pokazila. A mam dilemu. Ci ju dat opravit ci kupit novu.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Poradiť pozáručný servis na Pioneer v SR?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£