Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Problem s potenciometrom, alebo s rele ? prosba o radu.

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil obutt 30. 11. 2010 21:31)

Téma: Problem s potenciometrom, alebo s rele ? prosba o radu.

Mám doma vežu JVC  DR-E31L asi 20 ročná. Po zapnutí mi nehrá pravý kanál,zapne sa sám asi v priemere o 5 min.,alebo neskôr. Včera sa mu nechcelo vôbec, najčastejšie ho preberiem vytočením potenciometra smerom hore, ale niekedy to nepomôže vôbec.Keď sa asi trochu tá vec zohreje môžem točiť pot.metrom koľko chcem, vtedy už kanál nevypadne. Výnimočne vypadne na chvíľku bez akéhokoľvek zásahu ale hneď sa vráti. Potenciometer som vystriekal kontaktným sprejom ,ale nepomohlo. Včera keď to nechcelo naskočiť, vypol som vypínač a keď cvaklo relé naskočilo to. Preto rozmýšľam či problemy nerobí relé.  A ešte rozmýšľam , že keď budem veľký postavím si nejaké DPA ,presvedčil som aj kamoša,že mu taký bude stačiť do konca života.Len neviem,či ešte nejaká vlna DPA príde.Máte o tom nejaké info?Za rady vopred ďakujem.

Re: Problem s potenciometrom, alebo s rele ? prosba o radu.

Potenciometr to nebude, buď to relé jak píšeš, nebo něco složitějšího což už takto přes fórum nevyřešíš. Jestli víš jak na to relé vyměn, na škodu to tak i tak nebude při jeho stáří.Je to otázka stokoruny, u Vás teda 4eur smile. Po té uvidíš co dál.

Re: Problem s potenciometrom, alebo s rele ? prosba o radu.

Xhibit: relé som vybral typ--Matsushita HB2aE-DC24V je to zohnateľné, alebo akú náhradu by som mohol použiť?

Re: Problem s potenciometrom, alebo s rele ? prosba o radu.

To už si musíš dohledat sám. To relé co píšeš mě google u nás nenašel. Tak že si změř rozteče vývodů a hurá do hledání náhrady smile. Pokud neseženeš stejné, budeš muset najít co nejpodobější a doohýbat vývody aby ti šlo zapájet do DPS. Že je na 24V je jasné, a na jaké proudové zatížení bude potřeba máš určitě napsáno na tom původním.

Re: Problem s potenciometrom, alebo s rele ? prosba o radu.

Já vím, že tomu budeš těžko věřit, ale příčina může být i v pérových svorkách na bednách pokud tam jsou. O2 udělá svoje jak na svorkách tak na kabelu.

Re: Problem s potenciometrom, alebo s rele ? prosba o radu.

Tak zohnal som náhradu,začal som skúšať oboje,aby som zistil ako spínajú svoje nožičky.To nové malo inak rozmiestnené vývody a popri tom som zistil, že to pôvodné spína kontakty bezchybne.Tak som ho tam namontoval znova.Bol som veľmi zvedavý,čo to spraví.Zapol som to,cvaklo to a naskočili bez problémovo obidva kanály.Skúšal som to ešte pár krát zapínať a funguje to.
george: Pérové svorky nemám na bedniach,ale na zosíku.Robilo mi to problémy už dlhší čas,aj keď som kábly viac krát odpájal a zapájal,stále blbol ten pravý kanál.Takže neviem či to mohli byť tie svorky.Nemohla byť v tom relé nejaká nečistota,ktorá spadla z kontaktov keď som ho mal vonku a manipuloval som s ním? Alebo kto ho vie,nech odpovie,hlavné je, že to funguje.
Ďakujem Vám za snahu.

Re: Problem s potenciometrom, alebo s rele ? prosba o radu.

Pokud to bylo tím relé tak to teď zas funguje, ale je otázka kdy se problém objeví znova. Nečistota to určitě nebyla, za ty roky má zaoxidované kontakty. No však uvidíš sám jak se to bude dál chovat.

Re: Problem s potenciometrom, alebo s rele ? prosba o radu.

Podobně se mi chovala i SONY TA-F419, z výstupních relé se daly sejmout kryty, pomocí kontoxu a mezizubního kartáčku jsem kontakty vyčistil a zase šlape.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Problem s potenciometrom, alebo s rele ? prosba o radu.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£