Téma: poděkování Sinclairovi za tuning AZS 217

Zdravím všechny,
Vím, že už se to tady párkrát řešilo, ale mě to prostě nedá. Musim poděkovat mistru Sinclairovi (Leoš Malaník) za komletní zgenerálkování a úpravu mého milovaného zesilovače Tesla AZS 217. Zes má nyní naprosto luxusní zvuk oproti dřívějšku. Na mé přání byl vyměněn i potenciometr hlasitosti, který dělal neplechu už předtím. Nyní má zesilovač takový rozsah, dynamiku a zvuk, o které se mě ani nezdálo. Vím že pro většinu je to jenom nějaká "tesla", ale podle mě naprosto dostačující zesilovač pro stereo poslech. Nestačím se divit, co z toho jde po repasy za zvuk. Špičkové korekce - zjistil jsem, že zesilovač prakticky nehrálo horní pásmo kmitočtů smile.
Prostě Sinclair ví co dělá a hlavně tomu rozumí. Navíc jsem byl mile překvapen perfektní komunikací a domluvou.
Co nevidět se chystám posílat k sinclairovi další zesilovač na generální repas, ovšem tentokrát už to bude německý DUAL.

Ještě jednou děkuji Leoši za zgenerálkování a úpravu zesu

Re: poděkování Sinclairovi za tuning AZS 217

Ahoj,
taky uvažuji, že Sinclairovi pošlu zesilovač na zkouknutí, jedná se pro změnu o AZS 218. Má následující vady, isostaty pro přepínání signálů a vyřazování korekcí mají takový neduh, že jakmile s nima pohnu okamžitě vypadne pravý kanál. Dále se nadměrně hřejí konce levého kanálu (na hladiči co je vzadu po chvíli neudržím ruku, jak je rozpálený). Pravděpodobně chce seřídit prac. bod. Dále chrastící poťáky, což je vlastnost snad každého staršího přístroje. Nevím jestli v korekcích jsou ty tzv. "magické součástky" po jejichž doplnění má zesilovač úplně jiný zvuk. Vedle potenciometru hlasitosti jsou jen rezistory. A dále taková kosmetická vada, spálená žárovka signalizující zapnutí.

Leoši měl bys někdy čas se na ten zesilovač podívat? Případně jaká by byla cena té opravy, při mnou zatím vyjmenováných vadách, které jsem zjistil?
Kdyžtak mi napiš na mail: jan (tecka) paseka (zavinač) volny (tecka) cz  a tam se domluvíme.
Díky za odpověď.

Re: poděkování Sinclairovi za tuning AZS 217

J_paseka: jistě, beze všeho, zrovna včera jsem opravoval jednu AZS218 na Slovensko /majitel Clarion tuším/. Precizně zabalit a poslat podle doporučení na stránce http://www.electronicservis.cz .

Web

Re: poděkování Sinclairovi za tuning AZS 217

Díky adminům za promáznutí...

Web

Re: poděkování Sinclairovi za tuning AZS 217

Snad to nebude vadit, když se zde také připojím. Dneska jsem, Leoši, psal tomu kamarádovi, kterému ses vrhnul na ten Sony zesilovač. Psal, že je to teda nesrovnatelně lepší a nyní konečně můžeme pořešit slušnější bedny smile. Teď už se to dá nazvat zesilovačem.
Děkuji zde tedy za čas nad ním strávený, investice se jednoznačně vyplatila. Měj se hezky a díky. Zdeněk z Opavy