Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Průzkum zájmu - měření v bezdozvukové komoře v HK

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Průzkum zájmu - měření v bezdozvukové komoře v HK

Pro r. 2011 je možné uvolnit kapacitu pro měření v bezdozvukové komoře v Hradci Králové. Vstupní dveře cca 2 x 2 m, hmotnost měřeného předmětu se soupravou až 750 kg (na roštu), velikost komory cca 9 x 9 metrů. Snímání pomocí 12 měřicích mikrofonů Senheiser, 12-kanálový digit.záznam 16/24bit/44,1 kHz nebo dvoukanálový 16/24/32 bit/44,1/48/96/192 kHz záznam, popř. možno zapojit vlastní nahrávací systém. V případě projeveného zájmu odepíši podrobnosti, veřejně vyvěsím ceny, popř. připravím k tomu web. Vhodné pro měření reproboxů, reproduktorů, hudebních nástrojů, dopravní a průmyslové signalizace, agregátů, včetně spalovacích, generátorů, výrobků spotřební elektroniky, strojů a přístrojů. Případné odezvy prosím na e-mail nebo zde. Odepíši dle časových možností.

Re: Průzkum zájmu - měření v bezdozvukové komoře v HK

Zajímalo by mě to, ale bojím se, že to bude finančně mimo můj dosah.

Re: Průzkum zájmu - měření v bezdozvukové komoře v HK

... při dobrém plánování a organizaci by nemuselo. Dovolím si vyčkat, zda bude vzbuzen širší zájem, abych mohl odpovědět všem najednou.

Re: Průzkum zájmu - měření v bezdozvukové komoře v HK

Mám rozhodně zájem, pokud to nebude stát nesmysl.

Web

Re: Průzkum zájmu - měření v bezdozvukové komoře v HK

Kolik bude stát hodina?

(upravil check 16. 12. 2010 16:49)

Re: Průzkum zájmu - měření v bezdozvukové komoře v HK

V době, kdy má každý možnost filtrovat v časové doméně, už jsou ty bezdozvukové komory pro měření reprosoustav docela mrtvé. To samé se dá udělat doma, nebo v tělocvičně. Ale je to pravda o fous náročnější zpracování dat než v z mrtvé komory a samozřejmě nemůže být tak detailní, ale danému účelu to postačuje.
Komora už je dneska spíš tak na měření plnění zákonem stanovených hlukových norem, vibrací součástí a zkrátka věci, které nemají audio vstup.

Mě by spíš zajímalo, jestli by se dal zařídit vstup naopak do DOZVUKOVÉ místnosti. Tzn. vykachlíkovaná nebo vymramorovaná cimra. Taková místnost je i dnes stále nepostradatelná pro měření akustiku upravujících elementů.

Web

Re: Průzkum zájmu - měření v bezdozvukové komoře v HK

... každý svého měření strůjcem. Zdržím se zde přejícně oponentur, jimiž bych mohl někomu uškodit.

Re: Průzkum zájmu - měření v bezdozvukové komoře v HK

Checku, stavební materiály a tlumivo se měří v bezdozvukovce, nebo dalšíma metodama. V rámusárně sice něco změříš taky, ale tuším, že je to drbání se pravou nohou za levým uchem.

Web

(upravil check 17. 12. 2010 22:35)

Re: Průzkum zájmu - měření v bezdozvukové komoře v HK

Hodně obtížně realizovatelné - málo detailní měření v domácích podmínkách je imho akorát open baffle, nebo bedna s 15" a větším basákem.
Mám svoje pochybnosti podložené měřeními o tom, zda je ta místnost opravdu dokonale bezdozvuková.

Jak se v bezdozvukové místnosti změří útlum na basech? Měří se tam diffuzory a umím si představit i měření od středních kmitočtů, ale ty basy nevím. Rád se ale přiučím.

edit: Další metody. Impedanční trubice, jasně - změříš si takhle docela přesně pórézní materiály, ale ty jsou už tisíckrát tabelizovány a útlum lze i vypočíst. Pro měření na basech  - rezonátory lze postavit obrovskou impedanční trubici (AES má), ale výsledky se stejně neshodují s měřením v dozvukové místnosti...

Web

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Průzkum zájmu - měření v bezdozvukové komoře v HK

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£