Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 16)

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 303]

(upravil zuki 10. 12. 2010 17:27)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Check: pro upřesnění - už v minulém tisíciletí se (česky) říkávalo železoprach(ové)...

Edit: ono jak říkáš prachoželezo mi totiž zní jako řadostromí místo stromořadí.....   Ale dal sis práci s měřením a zveřejnil ho a to je chválihodné...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

zuki: Prostě železo v uspořádání s nízkou vodivostí smile.

Měření cívek: http://www.check.wz.cz/

Web

(upravil man.earth 11. 12. 2010 21:28)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

check, dobre meranie, tie ei plechy su bez vzduchovej medzery? ferity su ake? Inak, nema niekto na predaj ss26w alebo ss 18w8531g00???

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

já mám 26w4867 ( mám to tu jako uloženku, ale stále zvažuji jit do 12") a milan 26w8867

(upravil man.earth 11. 12. 2010 22:03)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

milanove uz idu, chcelo by to este jedny. 4ohmova verzia sa mi zrejme nesikne, skusim pouvazovat. popr. aka by tam bola cena?

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

máš majla - a zareaguj rychle neb zítra jedu na SK.
Odkud jsi ?? BTW

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

jojo, asi sem se nadobro pomátl, ale ten 12" mě fakt lákal:-)

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Čaute!

Tak som nakoniec vymenil TIW250 za SS26W8867. Zobral som ho od Milana ktorý šiel do 12".
Musel som upraviť môj test box nakoľko diera po TIW bola o 5mm väčšia ako na SS a ten som nemal kam zaskrutkovať.
Trochu frézovania trochu lepenia tak to trochen trvalo a v -5 sa to nerobý zrovna najlepšie.

http://img5.imageshack.us/img5/7375/ss26w.jpg

Basy voči TIW250 sú úplne niekde inde! SS26W ide podstatne hlbšie a s väčšou razanciou. Bas je veľmi pevný, rýchly a sýty.
Vyššia  citlivosť a minimálne straty v systéme voči TIW250 sa jasne prejavujú.
Doteraz som si myslel že TIW250 je najlepší. Veľký omyl, SS26W je podla mňa konečná.
Mal som obavy že keď mu natočím tak pôjde skôr do výchylky a neznesie také zaťaženie ako TIW, zbytočné obavy.
Nevedel som sa rozhodnúť či mám ísť do 12" TIW300 alebo 10"SS26W  kôli výkonu aj objemu basov.
Rozhodnutie bolo našťastie viac ako správne!

Tento odsek píšem opojený emóciami a je určený pre tých ktorí lepšie rozumejú expresívnym výrazom:  (Pustil som si  Animals - Hous Of Rising Sun tá basová gitara na začiatku má zrazu aj telo nie len strunu. Basy mi tu idú rozjebať barák! Šupuje to na prsa že mám problém sa nadýchnuť. Kope to tu a kope že len oči vyvaľujem niekedy sa mi zdá že až moc a to podotýkam že som veľký basofil. Svojho času som tvrdil že TIW250 je konečná. Ano no potom vystúpiťe a ideťe dlho dlho peši a až tam kde aj chodník končí tak až tam je konečná a to je SS26W. Zabudnite na všakovaké sračky toto je konečné riešenie basovej otázky. )

PS: Už chápem prečo v Scanspeaku nevyrábajú 12" basáky. Na tie by ste totiž potrebovali zbrojný pas!

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

no tak to jsem rád, že jsi spokojen.... smile ale on ten červík zahlodá uvidíš.... minimálně pokuds neslyšel 15" nebo 18" ...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Konečně další zajímavý projekt a hezky se to čte, takže je pravda co píšou v datašitu?: big_smile
The output is incredibly natural sounding bass that challenges the listener to tell the difference between the real thing and its reproduction.
Snad radost z poslechu nepomine. Jen to designově došmidlikuj.

Stug napsal:

Vyššia  citlivosť a minimálne straty v systéme voči TIW250 sa jasne prejavujú.

Rms? Bylo by hezký kdyby to takhle fungovalo, ono asi jde o minimální hlasitost, kde se to možná pozná, viz Morel UW1058.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Stug, ja by som tú reprobednu posunul od steny... hned to bududeš vidieť zo zbrojným preakuzam trochu inak smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

ano, bedne dalej od steny spravia svoje, ale oproti tiw250 to bude prave vtedy OK, akoby bol tiw250 pri stene, si myslim. Ja som testoval dva basaky s roznymi Rms daleko od steny a v dynamike bolo jasne pocut, ktory reprak ma straty mensie, hybal viac vzduchom a teda aj nabytkom v mojej malej izbe...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Jsem rád, že jsi spokojen a doufám, že toho pro změnu nebudu litovat zase já:-)

Web

(upravil mechanik 6. 1. 2011 17:08)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

to môže tiež robiť FS a rozsah smerom... môže to mať aj nižšie Rms než scan speak ale ked to nepôjde hlboko tak to nebude hrať tak ako si myslíš že hrajú reproduktory s nízkym Rms...
kde sa píše že Rms súvisí s dynamikou alebo s "mikro detailami"? nič som o tom nepočul

každému reproduktoru sa dá niečo vyčítaj a dokonalosť neni, niekto zase uprednostnuje nízke skreslenie dané velkou plochu, nízku tepelnú kompresiu a väčšiu citlivosť... dokonalosť neni takže si človek vyberie to čo sa mu zvukovo viac páči a potom si to nejak obháji...
Ja som zvedavý či to bude pre Stuga konečné riešenie a ked nie k čomu na koniec dojde smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Jaká byla výhybka předtím a jaká je teď?

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Já si říkám, že lepší než visaton by být měl, ale taky bych řekl, že v tom hraje spíš roli to, že je o něco citlivější, jde hlouběji a hlavně máš asi ted i vetsi objem než si měl.

Web

(upravil mechanik 6. 1. 2011 18:15)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

súhlasím s tým čo raz napísal kazzatel, bolo to v tom zmysle že človek ktorý pochopí teoriu si bude môcť len povedať tak a viem prečo toto hrá tak a toto zase inak... a o tom to bude pri rôznych topologiách zosilovačov a reprobední

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

no, oproti tiw250 je tento reprak TS parametrami uplne odlisny, tiw250 pri klasickej vyhybke a nizsom deleni vyprodukuje peak okolo 100Hz, pretoze Fs/Qes je cez 90...kto vie, ten vie, kto nie, odsimuluje si. Tento SS hrb nevytvara ale ide hlboko, vo vyhybke odpadava RLC pre kompenzaciu hrbu na 100Hz. Nizsia Fs a Rms pocut naozaj je a suvisi to veru aj s dynamikou, na vela reprakoch nezistis, ked na bubon zrazu "udru silnejsie", reprak s nizkym Rms rozdiel zreprodukuje jasne inak, mam to napocuvane.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

máš to napočúvané pri dvoch rôznych reproduktoroch ktoré majú kompletne iné TS a myslíš si že to robí práve Rms? to človek porovná len pri reproduktoroch ktoré majú uplne rovnaké TS ale len rozdielne Rms čo asi neni možné urobiť... teda je to neporovnatelné

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

aha, pozri si TS a Rms seasov a ich prednes v basoch, nie su to prave zemetrasy...

Příspěvky [41 až 60 z 303]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£