Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 50]

Téma: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

Zdravím všechny na fóru,

po poslechu všeho možného i nemožného jsem se rozhodl, že si postavím mírně upravenou verzi Kumbajzovo reprosoustav Visaton Atlas N&N smile
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=7117

Už mi domu přišel TIW300 a AL170... musím říct, že TIW300 je velmi poctivě vyrobený s promyšlenou konstrukcí... mile mě překvapil...
Teď mě čeká shánění TI100 a KE25SC... smile

Budu průběžně referovat jak se projekt vyvíjí..:-)

Mějte se hezky...:-)



takhle nějak by to mohlo vypadat.
http://s4.postimg.cc/n3esdgerd/3841_obr2.jpg

Výhybka bude umístěná vně ozvučnice ve speciální krabici, všechny cívky na vzduchu smile

tak přes noc malá úprava.... bassreflex na přední straně...:-)
http://s4.postimg.cc/w8ijtkss9/3841_1.jpg

Takhle vypadají výztuhy:
http://s4.postimg.cc/p6p7l4ek9/3841_4.jpg

Bočnice budou z ohýbané, vrstvené MDF prokládané olověným plechem...:-)

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

Pěkně to máš vymyšlené, skříně si budeš dělat sám, máš s tím již zkušenosti?
Chceš cívku na vzduchu i před basák? To bude obrovský koláč z trojky vodiče s cenou která se od kvalitního výrobce bude pohybovat kolem 150,-Euro!

Web

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

roomik, prosím prestaň s "ahojky"

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

to N.A. - Děkuju moc za pochvalu..  jj sám... mám s tím zkušenosti... podobnou ozvučnici jsem již vyráběl.. jen o fous menší... části si nechám předfrézovat a zbytek kvalitní ruční práce... nakonec celý povrch laminovat skelnou tkaninou... pečlivě brousit a brousit a nakonec si to nechám profi stříknout..:-) Když to dělám pro sebe a jen 2 ks.. dá se to..

K té cívce.. bude to koláč ( 3mm jsi trefil přesně, něco kolem 7 kg mědi )... ale pokud se pamatuju ty také nemáš malé cívky, ale pořádné poctivé.. smile...nechci moc dělat kompromisy... dělám to pro sebe a navždy ( nikdo to neodstěhuje )

Ale o vašich Lucidech slyším kolem sebe taky jen dobré...gratuluju.

bubuxin - "ahojky" jsem vynechal..:-)

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

proč dva bassreflexy?

Web

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

a) libi se mi to smile
b) z konstrukcniho hlediska - v predni desce budou zafrezované a kvalitně vlepené přívodní vodiče k reproduktorům (nechci aby se někde válely ) a chtěl bych zachovat i určité rozestupy mezi nimi..  jeden bassreflex by byl v případě průřezu kruhu už dost velký a štěrbinu jsem z estetických důvodů dělat nechtěl ( i když je akusticky velmi zajímavá )
c) pomocí dvou bassreflexů se dá i snadněji ladit vzhledem k akustice prostoru.. ale to je dlouhé vysvětlování smile

jinak moc pekny obrázek u tveho nicku.. smile to je přítelkyně?:-) Pokud ano jsi šťastný muž..:-)

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

nene, jen jedna pěkná ženská z netu.... ten BR stejně nechápu proč dva kusy...mě se to prostě nelíbí a pokud bych je dělal, tak je dám dozadu s tím, že by to nebylo do špičky, ale byla by tam plocha odpovídající rozměrům BR

není nad tavnou pistoli při fixaci kabelů.

Web

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

A jsi si opravdu jist, že ta vzduchová cívka musí být takhle nízkoohmová ?
Zrovna v kombinaci s TIW 300? yikes

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

dle návrhu je tam tuším 0,4 ohmu... ale na feritu... takže bych rád zachoval 0,4 dle původního návrhu, ale na vzduchu... ale Tvůj názor na věc by mě moc zajímal...velmi si vážím tvých příspěvků smile

Tak TI100 a AL170 jsou doma... paradní kousky... překvapil mě hlavně výškáč..  na výškáč je vážně hmotný...:-)

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

řeknu ti to takhle : TIW 300 jako měnič znám a jsem si jist že cívka z drátu 1,6-1,6 je tak akorát - s nízkou ohmáží vychází dost malá bedna a tak ... Je to měnič s relativně nízkým Q a ne úplně nejnižším Fs tudíž větší odpor v klidu snese. (objem bude muset o něco narůst ale nic co by nešlo nasimulovat.
Další věc je že větší odpor se může projevit na určitém poklesu citlivosti (malém) ale slyšet to být může takže by bylo nutno zvětšit o něco odpory u středů a výšek. Nic co by mělo být problémem.

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

vypada to zajimavě. a co třeba ten BR zezadu,jako šterbina,svisle (jak piše Chyna -vzadu ne uplně do špičky) ? smile

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

ahoj.. jo to by taky šlo... ale bedny budou stát v rohu  takže bych byl radši kdyby byly bassreflexy vpředu a navíc... mě se to vážně líbí smile

(upravil Milan 2. 9. 2010 18:39)

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

hele proti gustu.... ale nekomplikuješ si to zbytečně těma klenutejma bokama, laminátam atd? Myslím, že tím nic nezískáš, akorát se se skříní budeš trápit tak 3x dýl a budeš to stříkat stejně nakonec znova až si to tak rok po prvním laku všechno posedá. Když už bych šel do kompozitu, šel bych i do nějakýho speciálního tvaru, nebude to už o moc víc práce

Web

(upravil roomik 19. 11. 2010 17:25)

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

Já si nic nekomplikuju... já si to užívám... smile

mám pro vás již finální vizualizaci smile jen se zatím nemohu rozhodnout pro barvu..

http://s4.postimg.cc/uknzso4ah/3841_repro55.jpg

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

Tak už jsou výhybky hotovy a základní skelet je již vyfrézován smile

http://s4.postimg.cc/922srwb7d/3841_img_2020.jpg http://s4.postimg.cc/n78ltpk8p/3841_img_2019.jpg http://s4.postimg.cc/6uyk3z5x5/3841_img_2018.jpg

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

Nádhera, aj Kubajz sa môže od teba učiť! A to bol jeho projekt vychválený napriek školáckym chybám (decentne nespomenutým)...
Výborne priestorovo riešená výhybka, takmer dokonalá ozvučnica. Na tvojom mieste by som ešte doladil výhybku, tam budú rezervy.
A napíš detaily, nakoniec si sa asi rozhodol pre cievku s nízkym Rdc v sérii s basákom (súdim podla rozmerov)? Môj názor je trochu iný.
Už len vymeniť tú otrasnú podlahu smile

(upravil jamox 12. 12. 2010 14:42)

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

...

(upravil check 11. 12. 2010 14:47)

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

roomik: Jak moc přesně se to výrobci podařilo vyfrézovat? Vypadá to pěkně.

jamox: Modulovou charku tam nemáš?

Obecně jsou ty výhybky od Visatonu dosti jednoduché, já bych řekl až moc. Samozřejmě slušně to zahraje, ale mohlo by se to udělat mnohem lépe.

Web

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

Check: je to opravdu dost přesné, parádní jsou zapuštění výztuh a výztuhy...je to jako lego smile... jen osazení na repro je trochu horší...nevím co s tím pak udělá barva... možná to udělám znova... každopádně díky moc za typ..jsem tvým dlužníkem smile, co se návrhu výhybky týká, třeba až si jí oměříš a ukážeš mi výsledky tak si tě najmu na návrh výhybky nové smile))) Ale já myslím, že vzhledem k mému současnému zbytku řetězce poznám p.. smile

Marcin: Díky moc. smile Snažím se to dělat jak nejlíp umím a co snese peněženka smile Co se Kumbajsovo Atlasů týká, pro mě je to etalon... školáckých chyb jsem si nevšiml a ani jsem je v projevu neslyšel. Děkuju moc Kubovi, že mi umožnil si je poslechnout ( několikrát ) a také tím že je zde publikoval, postavit.
Co se cívky týká má 0,65 Ohmu... chtěl jsem hlavně aby byla na vzduchu ( původně bylo v návrhu 0,4 tušim ), jaké detaily by tě zajímaly? P.S. Podlaha se nám libí ( další důkaz toho, že každé zboží má svého kupce smile)

Re: roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

Máš to pěkný. jakej máš objem pro basák?

Web

Příspěvky [1 až 20 z 50]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » roomik (Visaton Atlas) stavba reprosoustav ala Kumbajz

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£