Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Problem s crossoverom

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [2]

(upravil Wili 26. 11. 2010 11:47)

Téma: Problem s crossoverom

Zdravim, postavil som si aktivnu preladitelnu vyhybku na satelity/subwoofer podla tejto schemy:

http://img689.imageshack.us/img689/8513/schemac.jpg

a mam problem s castou pre satelity... subwooferova cast funguje krasne ale ta pre satelity hraje nejako cudne, regulovanie urovne je take ze ak na mixe dam vystup na 0dB cize krasne cisto bez clipu, akokolvek nastavim uroven satelitov tak to skresluje, aj ked uberiem mix, a pridam uroven satelitom na vyhybke tak to nejako skresluje, a aj ked to "vyladim" ze to hra celkom pekne cisto, tak mi to pride ze ten zvuk je akoby degradovany a zmiznu z neho detaily, hlavne stredy a podobne, neviem je to take akesi "nekvalitne", proste ako nejaky behringer za par supov.

Ked dam signal z mixu priamo do zosilovaca na satelity(AZK220) tak to hra uzasne pevne, myslim ze aj hlasnejsie ako ked to ide cez crossover, a hlavne neuveritelne cisto a zretelne, jednoducho aj pri velmi vysokych hlasitostiach su stredy ciste a pevne, vysky brilantne ciste a neskreslene, a basy to iste, jednoducho ide vsetko ako ma. Ale ked ten signal pustim cez tu cast crossovera kt. je urceny pre satelity ten zvuk je akysi degradovany, stredy zmiznu a je to cudne.(operaky tam mam TL074)

Tak isto regulovanie frekvencie HP filtra(neviem ci je v scheme spravne) je akesi cudne, funguje, ale pri minime akoby nie len boli potlacene basy ale akoby sa aj zdvihlo pasmo v okoli 300Hz.(suciastky mam ine ako v scheme lebo s predoslimi bola regulacia skoro nebadatelna-cca 20-40Hz, takze potenciometer som dal 10K a odpor do serie s nim 1K)

Takze cim to moze byt ze to funguje ako funguje ? moze byt zla kvalita spojena s nekvalitnymi operacnymi zosilovacmi TL074 ?Alebo su v scheme nejake chyby ? Za akekolvek namety, vopred dakujem.

Re: Problem s crossoverom

Zdravím, problém by som videl v operačných zosilňovačoch typu TL... Skôr už NE 5532, aby to tak nemršilo.

Příspěvky [2]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Problem s crossoverom

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£