Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 16)

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 303]

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

v podstate nic nezarucuje super vysledok, v reale sa aj tak LIVE MUSIC nepriblizi ani AT... Skor by ma zaujimalo porovnanie od Pistoleho SS26W a niecoho znameho, napr Monacoru SPH-275C, ktory je cenovo velmi zaujimavy a iste je inde ako SS, ale mohlo by to byt zaujimave...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Pre Pistole: Sú nejaké záludnosti pri ladení tohoto SS26W o ktorých neviem a mohli by ma prekvapiť?
Mám ho deliť na inej frekvencii? Tuším že ty si sním niečo riešil?
Som vďačný za každú radu či pomoc.

(upravil check 7. 12. 2010 22:00)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Asi ti tady doporučí všichni, pokud sháníš lepší basy, tak se spíš poohlédni po větším průměru koše, než highendovém měniči.
Tlumivka s odporem 0,1 Ohm má feromagnetické jádro s malou vzduchovou mezerou - dost zkresluje. Naopak je výhodnější I jádro s vyšším Rdc, které nezkresluje. Do výhybky budeš potřebovat kompenzaci rezonance basáku, s druhým řádem "bude hrát basák do 1kHz", takže bych dal řád vyšší. 200Hz děličku bych v třípásmu nedával, střeďák to asi nezvládne; v čtyřpásmu možná - součástky nabydou dosti drsných hodnot.

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

man.earth : sph 275C je velmi dobrý reproduktor za dané peníze , s revelatory se samozřejmě rovnat nemůže ty nabízejí všechno co v daném rozměru chceš mít . SPh oproti nim má dvě slabiny
1. TS parametry které neumožnují jít až tak dolů (což nemusí vadit v paneláku-ale u mne doma v zatlumené místnosti je to znát)
2. vyšší zkreslení cca o 6-10 db což je i slyšet ovšem ve srovnání s podobně drahými CA26 (velké zklamání) a podobnými sračkami je stále lepší a to hlavně poslechově - měření není až tak rozdílné.

Ještě mám stále jeden tip na reprák za rozumnou cenu ale stále jsem ho ještě neměl v ruce takže si to zatím nechám pro sebe.

Jinak poznámka: mezitím se ozval check - potvrzuji co říká.
Až na tu jádrovou cívku (dělají se E jádra ((bez I)) jsou to příšerný obludy motaný tlustým drátem 2-3 mm, děsně drahý a mají velmi nízké rdc a nemají tyto problémy)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

a ako skresluju cievky na toroidoch?

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

stejně špatně - nejde o jádro ale o uzavřenej nebo skoro uzavřenej magnetickej obvod.
V podstatě se dá říct , že uzavřený cívky jsou dobrý jen pro ty nejlacinější řešení s plecháčema.

(upravil man.earth 7. 12. 2010 22:31)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

v akom spektre skresluju? bezne som pouzival napr EI trafaky prerobene na cievky s medzerou cca 2mm, teraz mam aj toroid, zatial som to nejako zvukovo neskumal.
takze Troels tu riskuje? ma tam pekny toroid.
http://www.troelsgravesen.dk/PRELUDE.htm
edit: opravil som...

(upravil check 7. 12. 2010 22:59)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Magnetický obvod je možné si představit na elektrické analogii vodičů s různým odporem. S I jádrem dostanu nelineární 1 Ohm (reprezentující Ičko) a 1000 Ohmu lineárního vzduchu v serii. S E jádrem dostanu nelineární 1,5Ohm a v serii řekněme 250 Ohmu lineárního vzduchu. No a jak snižuju vzduchovou mezeru, tak mi sice klesá magnetický odpor (klesá mi Rdc cívky při stejném množství mědi), ale také mi roste podíl nelinearit.
Čísla berte jako odhad, nechce se mi to počítat. Doufám, že ten toroid není toroid, byl by to průjem, v datasheetech se píše o rovnoměrné distribuci vzduchové mezery C jádra, takže to snad úplně hrozné není.
Jednoduše méně jádra - méně zkreslení - vyšší Rdc. Uzavřené jádro (Monacor EI) zkresluje v desítkách procent již od malých příkonů, I jádro zkresluje zanedbatelně, vzduch nekreslí vůbec. Zkresluje to lichými harmonickými 3, 5, 7...
Pak je ještě rozdíl mezi typy materiálů jader - kvalitní ferity, prachoželezo, Ička fungují všechny dost podobně, jak jsem napsal. Nekvalitní ferit od Monacoru kreslí již od jednoho wattu, i když je to I jádro.
Samozřejmě průřez jádra má též vliv - větší lepší, ale nic nejde honit donekonečna.

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

vie sa niekto vyjadrit k tymto cievkam?
http://www.intertechnik.de/Lautsprecher … ,3623.html

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Těžko - pokud by se to nezměřilo, ale to, co ti tady check vysvětlil, platí i zde....
Proč prosímtě trváš na tak nízkém Rdc ?? Když to budeš teprve stavět tak to lze navrhnout tak, aby to vycházelo na luftovou cívku. A budeš mít klid. Tahle mrcha stojí skoro 50E no tak si koupíš cívku s 1,4-2 mm drátem a bude stát podobně nebo si to necháš namotat tady v nějaký navijárně. Návrh bedny  a BR tomu přizpůsobíš. Navíc pokud bys stavěl CC tak stejně ten odpor tam budeš potřebovat.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

netrvam stoj co stoj na tom Rdc, proste mam taku cievku a za menej ako polovicu, takze chcem vediet preco ju nepouzit.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Pokud ti nebude vadit, že se při "větším" proudu může přesytit a velmi "strmě a znatelně" změnit indukčnost, tak ji použij. Dokud se nezměří, tak ti nikdo nevyvěští při které hodnotě proudu se to stane... A to nic neříkám o tom, že může  být (dle použitého materiálu) i před nasycením značně nelineární a "vyrábět" zkreslení.... Pokud je něco principielně nevhodné = např. uzavřený (bez mezery) magnetický obvod, provozovaný často na hranici sycení materiálu, tak je na místě určitá opatrnost. Dovedu si představit železoprachový toroid s malým AL (jak tady někde asi z "překladu" zmiňoval Check - s rozprostřenou vzduchovou mezerou), že se ve velkém rozsahu proudů chová celkem rozumě, ale je třeba to mít ověřené (změřené) ...

Celkem dobrým vodítkem je, že pokud výrobce "tají" hodnoty (nezveřejňuje technické údaje -> max proud, nebo předpokládaný max. příkon vyhybky(cívky) W atd..),  tak je velká pravděpodobnost že ví proč...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

no on monacor zveřejnuje u jejich cívek 5-8A ale sype se to už při hodnotách na úrovni  1/10 udávaných hodnot

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Monacor něco udává, jenže bez definovaných podmínek, takže jim jsou ta procenta/desítky procent zkreslení zřejmě šumák. U torobaru se taky něco udává, jenže taky bez popisek. To jako kdybych nakreslil hysterezní smyčku od ruky na pivní tácek - asi stejná informační hodnota smile.
Nezbývá než cívky vzít a změřit jim zkreslení při různých příkonech, jako jsme to udělali s Mirulem.

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

JJ veselou zábavu, já zůstávám u luftu smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Já mám změříno a používám Ička s nízkým odporem smile.

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

to taky není špatný řešení  BTW kerý ? intertechnic/ mundorf/janzen ?

(upravil Stug 8. 12. 2010 20:43)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Check:Tie cievky si dávaš namotať alebo kupuješ hotové? A kde? Čo sú to zač?
(Ja to dosť často riadne solím)
Ešte niečo to skreslenie je vraj počuteľné viete to nejako popísať??
Basi sa rozpadnú nie sú razantné alebo .......????

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Používal jsem Intertechnic s jádrem 20x20mm pro větší výkony, ale myslím, že na značce nezáleží. Výroba plechů je zavedená jinde a dostatečně standardizovaná.
Pro výkony do 100W používám Ičko 10x10mm z Dexonu, na větší bedny mi motají na Ičko 20x20mm tady nedaleko. Aronit prachoželezový jádro od Mundorfu je asi nejlepší pro malý výkony, ale nesnese zřejmě tolik jako 20x20 plech, je dražší a dostupné s vyšším odporem, pouštěli jsme do toho jenom pět ampér a tam se ještě Aronit, ani 10x10 Ičko nesytilo smile.
Někdy hodím ta měření k sobě na web.

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

ma este niekto nejaky namet na lepsi basak, ako je SS26W? V zasade lepsi basak pre mna z hladiska Rms a "ochoty" ist hlboko zrejme nemame. Este keby to robil SS v 12palci, to by bol masaker!

Příspěvky [21 až 40 z 303]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£