Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Šum ze zesilovače

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

(upravil codex 8. 11. 2010 21:10)

Téma: Šum ze zesilovače

zdravím, potřeboval bych poradit, mám starý zesilovač, harrison p900 moc ho nepoužívám, trochu jakoby šumí,praská, nevím jak to popsat , ale to bych překousnul, kdyby to nešlo hlavně z výškového reproduktoru...nevíte jak bych se toho zbavil ? šumí to (praská) i když na zesilovači neni připojený žadný vstup a čim víc to zesílím tim to je horší, akorád kde to neni tak znát je když na to napojím nejaký subwofer, tam se to ztratí, dík

Re: Šum ze zesilovače

Šumí ti něco před potenciometrem zesílení .... asi tranzistor nebo kondenzátor. Pokud se ptáš, čím by to mohlo být, tak ani nedokážeš najít zdroj šumu a nechej si to někde opravit.

Re: Šum ze zesilovače

Dobrý večer.potřeboval bych poradit. Mám udělanou stavebnici zesilovače KJD4780 SX jedna se o zesilovač s výkonem cca 2x75w .jako výkonový prvek je tam použit IO lm4780. k tomu mám připojený korekční zesilovač s LM1036 schema a tistak z Pandatron.cz odkaz http://pandatron.cz/?620&korekcni_s … vac_hifi_2  ..... celé to mám zabudované v kovové Krabici +zdroje a regulátor otáček ventilátoru . Vše je naprosto v pořádku akorát nevím co je s tou korekci ..delal jsem už 3 tiťáky,zkusli už 3 šváby ale pořád v reproduktoru divně praská a chrčí .. ale ne pořád chvíli to jde normálně a chvíli to chrčí ..a nevím jak se toho zbavit jinak normalne to hraje a všechny ovládací prvky fungují...ale nevim teda proč to chvili jede v pohodě a chvili to chrčí a praská ...děkuji

URS3100,Technics SL-PG 470A, DAC-1 USB, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2

Re: Šum ze zesilovače

Zdeněk 03 - nejčastější chybou bývá špatně řešená signálová zem (alespoň mne to vždy stálo nejvíce přemýšlení). Pak to může zakmitávat.
Od zdroje by to mělo jít v určité postupné linii. Přímo ze zdroje nula silným vodičem k uzemnění krabice. Zem vstupního signálu nespojená vodivě s krabicí (na vstupních konektorech). Ani nevím, zda kov LM není spojen s mínusem napájení, pak je to určitě v konstrukci izolované. Ale to vše asi víš.
Lze najít i jiné příčiny - vadná součástka (např. blokovací kondík).

Re: Šum ze zesilovače

děkuji za odpověď Krabici nemám uzemněnou,z důvodu zemnící smyčky .,součástky v korekci mám všechny vyměněné ..mám akorát v 1 bodě na krabici spojenou zem (ze simetrického zdroje ) tím napájím koncový stupeňa se zdroje pro korekční zesilovač a regulátor Fan ..oba zdroje mají svůj Transformátor   ..ještě jsem si říkal,že bych zkusil dát na výstup korekce keramický kond tak 100 až 470pF ..myslíte že by to mohlo pomoct ??

URS3100,Technics SL-PG 470A, DAC-1 USB, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2

(upravil Otas 3. 12. 2010 17:03)

Re: Šum ze zesilovače

Asi si sedím na kabelu ale moudrý z popisu zemí nejsem.
Předpokládám, že zlobí oba kanály najednou.
Ještě jednou zkusím popsat filosofii zemnění, jak bych jí tvořil já, nemám ale samozřejmě patent na rozum: Zem napájení LM 4780 musí být spojena silným vodičem s krabicí a chladičem LM 4780. Kapacitou mezi LM 4780 a chladičem - kostrou se to snadno rozkmitá. Od vstupní signálové země LM 4780 (ne od středu zdroje) to musí být spojeno se zemí (jestli rozumím, pak samostatného zdroje) pro LM 1036. Samozřejmě si to říká o problémy ve stereu - dvě země na J7, je potřebná velká tlouštka přívodu země k 4780 od jeho zdroje a záleží na plošném spoji. Ale je to jeden IO (4780) a na jednom plošáku.
Dál už platí jen to, co jsem již napsal: zem vstupních konektorů oddělit od krabice.
Kondíky lze použít, v členu s 330 ohmy až do cca 4k7 bez zásahu do 20 kHz. Ale mělo by to šlapat i bez nich, někde je konstrukční chyba.

Re: Šum ze zesilovače

Dobrý večet .Otas moc vám děkuji za rady .už je po problému měl jsem na hovno zeměnííí.

URS3100,Technics SL-PG 470A, DAC-1 USB, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Šum ze zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£