Téma: Elmg pole kondenzátoru?

Dobrý den, jsem zde poprvé a prosím zkušenější o názor. Je to možná blbost, ale může výstupní kondenzátor (2G2) u zesilovače cca 10W vyzařovat elmg pole v takové míře, že by mohlo ovlivnit okolní součástky nebo signálové cesty? Jedná se o zes k PC s TDA1910, navrhl jsem dosti stěsnanou konstrukci. Díky za odpovědi.

Re: Elmg pole kondenzátoru?

elektrické áno, magnetické nie. takže nevadí

Web

Re: Elmg pole kondenzátoru?

Větší průšvih by asi udělal špatný layout než jen fyzická blízkost výsxtupnbího kondu. každopádně bacha na to, určitě to chce na vstupu dolní propust (integrační RC článek) - dost mě přesně tímhle způsobem potrápil můj "Transiwatt 2010" - vazbou vzduchem do vstupu.

Web

Re: Elmg pole kondenzátoru?

Je potřeba se na to podívat z více stran. Filtrační kondenzátor ve zdroji je dobíjený proudovými impulsy o amplitudě 1A i více, v závislosti na mnoha faktorech. Celá cesta, kudy tento impulsní proud vede, JE generátorem i magnetické složky pole, a to s dost velkou intenzitou.

Re: Elmg pole kondenzátoru?

Díky moc za všechny odpovědi. Potřeboval jsem totiž celý zesilovač i trafem a chladiči IO i stabilizátoru umístit na DPS asi 9x13 cm a i když jsem jich stavěl již spoustu, v tomto případě jsem si nebyl jistý, vzdálenosti byly opravdu malé. Jen trafo zabralo skoro polovinu DPS. Nakonec to dopadlo tak, že jsem pro klid svědomí nějaké součástky posunul a celou signálovou cestu překryl naohýbaným trafoplechem. Po chvilce laborování se zemnicími body a stínicím plechem u trafa (mj. zkratová smyčka z Cu pásku okolo trafa nepomohla vůbec!) jsem dosáhl prakticky nulového brumu. Překvapil mně i velice nízký základní šum IO (i když je jako nízký deklarován). I s uchem přímo na bedničkách je slyšet bez signálu jen nepatrný náznak šumu. Včera večer jsem ho dal konečně do krabičky a spokojenost, jede podle mých představ, o poznání lépe než většina levnějších prodávaných sestav k PC. I těch 2x10W celkem stačí.
Ještě jednou děkuji.