(upravil Mike 26. 11. 2010 15:50)

Téma: YCbCr to scart

Zdravim mam zarizeni ktetre ma 3 druhy vystupu a to Composite (Zluty),  YCbCr a HDMI, ale v televizi mam pouze SCART. Prez kompozitni je obraz docela nepekny nevite o nejakem site (sajtu) kde by byl kablik nebo redukce z toho componentniho na scart? nebo stacilo by nejak ten zeleny cerveny modry spojit s RGB ve scartu? Vim ze zeleny je jasova slozka, ale nevite jak to pripojit? Zatim mam zluty vedeny obraz a to nechcu.

PS: HDMI na TV nemam a ani nepredpokladam TV s HDMI porizovat.

Web

Re: YCbCr to scart

Ehm,není to tak jednoduché,ona totiž jen redukce či kablík nestačí. Ale stačí trocha googlovat.
Jsi si jistý že to chceš stavět??

http://ecircuit1001.blogspot.com/2009/0 … erter.html

Já bych se smířil s tím že prostě musím čumět na horší obraz,nebo koupit lepší kisnu. Náklady na konvertor budou neúměrné,zlepšení obrazu nijak extra výrazné. Možná by se dalo ještě juknout do toho zařízení jestli ten YUV nepůjde rozložit na S-Video,často bývá YUV vyrobeno prasácky jen spojením jasu a barvy přes kundík a šup s ním na cinch. Už jsem takhle kdysi upravoval nějakou starší VGA.

Re: YCbCr to scart

Tak to opravdu stavet nebudu, ja myslel ze by to slo jednoduseji. Videl jsem redukce od HAMA za 250,- Tak by me zajimalo jak je to zapojene. Na TV YUV nemam, tak si myslim ze i ten SCART nebude tato moznost. Jeste v jednom mi Compozite vadi, neaktivuje mi automaticky Scart IN a ja musim na TV prepinat.

Web

Re: YCbCr to scart

Tak tu redukci kup a vyzkoušej,ona si totiž TV s tím signálem musí umět poradit-je to loterie,třeba to ta tvoje svede.....

YUV máš na televizi stopro,to je ten žlutej chinch(minimálně je obsaženej ve scartu). Nedělej tajnosti a řekni jaké je to zdrojové zařízení,pak ho kuchni,podívej se na DPS kolem toho žlutýho cinche a vytáhni si ven S-Video,kup kabel Svideo na Scart a máš to.

Re: YCbCr to scart

Zdroj ja WD TV Live, kuchnout to nemohu mam to teprva tyden. Jinak ja myslel ze YUV je komponentni ne kompozitni, tj ze YUV je zeleny modry cerveny.

Web