Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » záznam z gramofonu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

(upravil pslava 17. 11. 2010 22:42)

Téma: záznam z gramofonu

Můj otec si chce sám převádět sbírku LP  do digitální podoby na  SD/flash/, ale jelikož je minulou dobou poznamenán,nechce mít s počítačem nic společného...
Napadlo mě jedině vykuchat elektroniku z těh stračnejch gramců,co to rovnou házej do mp3 a nacpat k nějakýmu lepšímu šasí s actidampem.Jen se bojím v jaké to bude kvalitě...Nemáte někdo třeba tenhle...?
http://www.nakupka.cz/vyrobek/gramofon- … -stt-012e/

Žádné jiné zařízení na takovýhle způsob jsem na netu nenašel, poradíte lepší řešení....moc díky.

(upravil jik 18. 11. 2010 10:19)

Re: záznam z gramofonu

Já si myslím, že Tvé obavy z kvality zvuku jsou oprávněné. Taky bych se bál, hlavně jak se to bude chovat ve výškách, dále levné supermarketové gramofony budou mít magnetodynamiku asi stěží, bude to keramika nebo krystal.

Možná by mohlo posloužit třeba tohle:
http://shop.conrad.cz/websale7/USB-gram … a%2fmd5%7d

Kdyby se adresa změnila (což u odkazů na zboží v e-shopech je věc běžná), tak hledej na stránkách conrad-multimedia-gramofony nebo tak nějak.

Edit:
nebo co tohle?
http://shop.conrad.cz/websale7/DJ-Tech- … 1%2fmd5%7d

A zase - třeba pozítří bude odkaz nefunkční nebo na něco jiného, tak zde je pojistka:
conrad - multimedia - audio - audio digitalizační USB zařízení...

Ale jaká bude kvalita - to Ti fakt neřeknu. Chtělo by to reference.

Re: záznam z gramofonu

ten druhý odkaz - DJ Tech CD Encoder 10 - neumí nahrávat stereo z line-in sad

(upravil pslava 18. 11. 2010 18:01)

Re: záznam z gramofonu

Tak to je mrtě škoda, páč jinak bych ten DJ Tech vzal...

sad

Re: záznam z gramofonu

Podobným problémem jsem se zapodíval dříve. Aby tento záznam byl poslouchatelný je potřeba mít slušný gramofon samozřejmě s magnetodynamickou přenoskou, a slušný korekční předzesilovač nemusí být Actidamp , on ten převod do mp. 3 dá tomu záznamu slušnou pecku.(a nebo vše je lepší než zaplatitelné plastové komerční šunky). Bohužel bez PC to  půjde stěží. Je potřeba jednotlivé skladby rozdělit, hodí se záznam také trochu pročistit a remasterovat. Na stahování, ukládání  a odstranění lupanců a různých ruchů jsem poměrně úspěšně používal EAC (Exact Audio Copy). Tento je výborný na grabování CD a k tomu je primárně určen, ale umí i zpracovávat to znamená, oddělovat, normalizovat a v neposlední řadě i odstraňovat praskání a šum ze souborů wav. Podobných volně šířených programů je mnoho, já používám tento.Na remasterování jsem používal jiný prográmek( Automatic remasterer), který se dal stáhnout volně  jako zkušební verze. Po uplynutí zkušební doby jsem kontaktoval autora a ten mi bezplatně zaslal klíč (nevím zda to ještě funguje).Těmito programy se dá dosáhnout  slušného výsledku ale je to poměrně časově náročné¨a je potřeba poměrně dost laborovat s nastavením, navíc aby byl výsledek adekvátní a poslouchatelný tak bez PC to opravdu nepůjde.
Postupem času jsem zjistil , že většina  LP desek, které jsem zdlouhavě nagraboval a upravoval vyšla také na CD a je volně přístupná na různých fórech a to buď v mp3, nebo v některém bezztrátovém formátu. (o jednom tu nedávno psal Dokken v sekci hudební tipy). Dá se opravdu sehnat cokoli od Alexandrovců, Floydů, Párplů, Sade až po Nohavicu.Na těchto fórech jsou i přímo graby LP desek. U těchto nahrávek mi ale uniká význam.Možná bude někdo namítat, že analog je analog a hudba z CD je jiná, to  ano, ale při převodu do mp.3  bude asi  jedno jakou primární nahrávku použiješ.. Většina starých nahrávek je zde také remasterovaných (hlavně od japonských vydavatelství) a i v prvních nahrávkách např. Beatles  akustické kytary zvoní a jsou rozeznatelné činely.(puristé mají z toho kopřivku, ale to je již o něčem jiném)
Nevím jakou sbírku LP má Tvůj otec ale myslím si, že jednodušší je se poohlédnout na netu a vybrané nahrávky stáhnout a mít pro otce dárek k blížícím se Vánocům (v případě, že jeho zbírka nečítá stovky kusů).
Toto je můj názor a nechci s nikým polemizovat, každému samozřejmě vyhovuje něco jiného.

P.s.: Znám i lepší taškařici a tou je převod VHS s rodinným videem do DVD formátu, to jsem si také užil.

Re: záznam z gramofonu

Měl jsem v ruce několik těch levných USB či digitalizačních gramofonů (do 3500) a je to šit naprosto otřesný. On ani DJ gramec za 9000, který má Digital Out a umí třeba master tempo a podobné věci, není vůbec nic poslouchatelného sad. Doporučil bych desky vyprat, nějaký aspoň nadprůměrný gramec Tesla, slušná vložka, kvalitní preamp a lepší zvukovka. Bezhlavá digitalizace s nějakým šmejdem přinese pouze to, že vznikne kupa dat, ve kterých se zkombinuje digitální mizerie s pořádným zkreslením, praskáním a hlukem vinylu, prostě z obou to nejhorší.

Web

Re: záznam z gramofonu

souhas s dooly j, kdo zkoušel nějaké ty převody, remastry apd. ví, jak je to časově náročné s nejistým výsledkem, zvlášť, když po určité době zkolabuje program a všechna práce je v pr...., Kámoš používá profi program, za nemalý peníz a výsledek je parádní, nechal jsem si převést některá LP co nejsou vydány na CD, výsledek super a prý program to umí v podstatě sám, ale kdo to dnes využije.
Převod fimů, to je taky zábava!

Re: záznam z gramofonu

Nahrávejte, tak, jak psal Sendy. Nic NEMÁSTRUJTE, zvlášť pokud nemáte zvukařský cit , praxi a solidní vybavení. Jinak z pěkné ,vinylové nahrávky vznikne bezpohlavní, zkomprimovaná, hučící a cinkající BLITKA jako je dnes běžným zvykem..

Web

Re: záznam z gramofonu

Je to tak. Howgh.

Web

Re: záznam z gramofonu

Já jsem potřeboval na rychlo "sjet" kazety na DVD. Jediné co jsem měl po ruce, byl shit rádio s mp3 ve kterém byl i kazeťák. Napojil jsem to na sluchátkový výstup z kazeťáku, do dvd rekordéru. Nastavil hlasitost a jednoduše vypálil na (DVD-RAM). Kdybych měl deck s dolby B,C, výsledek je výborný ... Jediný problém je v tom, že mi to nepřečte nic, než ten rekordér sad Myslím, že by to šlo i s gramcem a vypálit to např. na DVD rekordér s HDD.

Web

Re: záznam z gramofonu

.. procesem převodu hudby z vinylových jsem cca před 12-14 lety taky prošel smile. Mám na starých deskách i zajímavé věci, které se mi tehdy nepodařili sehnat na CD. Ale taky mě tehdy zajímalo, jak bude vypadat celkově zvukový výsledek po převodu signálu do počítače.
Použil jsem k tomuto účelu gramo NC430 a starý zesilovač, který jsem bastlil v polovině 80-tých let. Do něho jsem vestavil modul RIAA korektoru podle AR konstrukční přílohy 1984. Upravil jsem zapojení DIN konektoru a signál přivedl do PC. Pomocí programu Sound Forge v.4,5 nahrával vždy komplet strany vinylu a pak to CUTem natrakoval. Výsledek je poměrně slušný, samozřejmě předpokladem jsou dobře udržované desky. Vyzkoušel jsem i drobnou ekvalizaci, ale vesměs to původní bylo vždy v pořádku. Největší otrava, piplačka byla s – tu a tam – lupanci, potřeba rozevřít signál na max. a tužkou zatáhnout případný lupanec lol

http://s4.postimg.cc/mjl16jm7t/84_vnitoek_b_riaa_zm_kopie.jpg http://s4.postimg.cc/pce8qkmk9/84_zapojeni_poepinaeu_zm.jpg http://s4.postimg.cc/hidn56erd/84_svm_hi_fi_czm.jpg

Re: záznam z gramofonu

Na přepis VHS (S-VHS) na DVD používám starou kameru Panasonic MX 300. Analogový vstup video (S-video) + audio na kameře  a její výstup Firewire rovnou do PC. Kazeta nemusí být vložena, nikde se nic netočí a převod probíhá v reálném čase v super kvalitě včetně možnosti manuálního nastavení úrovně audio. VHS (S-VHS) kazetu přehrávám na videu Panasonic NV-HS 930 se zapnutým TBC, 3D DNR a možností nastavení ostrosti obrazu. Tak dostanu maximum z každé kazety. I nekoukatelné kazety získají "slušný" obraz.

Re: záznam z gramofonu

Má to význam jedině se slušným gramofonem s magnetodynamickou přenoskou, slušným korekčním předzesilovačem, a rozumnou zvukovou kartou. Šidítka ze supermarketů znamenají vyhozené peníze a zničené desky. Ideálně některý z gramofonů, jehož mechanika tolik neproniká do nahrávky a má slušné raménko. Z Tesel třeba NC-500, nebo nějaký rozumný Technics, snad i něco dnešního z opravdového Hi-Fi, pokud se to dá obstarat za rozumné peníze. Ve výsledku to stojí nemálo času. Co se úprav nahrávky týče, laik se může celkem bez nebezpečí pustit do analýzy šumu a jeho redukce, identifikaci lupanců a jejich odstranění, m.j. proto, aby korektně proběhla normalizace. Pozor na nastavení úrovně při nahrávání! Na další úpravy je třeba cit a čas, nebo zkušenosti a čas. Při dobré LP nahrávce je radno omezit se na citlivou redukci šumu, odstranění lupanců a normalizaci, nebo dokonce jen na odstranění lupanců a normalizaci, a zbytek nechat původní. Stříhání se při jen trochu složitější nahrávce nelze vyhnout, automatické rozdělení skladeb by nezřídka vygenerovalo hlouposti. Já osobně pro samotný účel převodu LP nahrávám s vyšší SF a BD a teprve v závěru generuji CD tracky s klasickou frekvencí a bitovou hloubkou. LP, jež jsou zvukově odfláknuté, nepřevádím, a tím pádem neekvalizuji, ani nelaboruji s úpravami nad výše uvedený rámec - škoda času. Předpokladem toho všeho jsou slušně zachovalé desky. Řešení individuálních případů pak již přesahuje rámec mého příspěvku. A celou tu námahu si dopřávám jen proto, abych prodloužil životnost LP. Vydržím je totiž pak poslouchat buď z disku počítače umístěného mimo poslechovou místnost, nebo i z takto vytvořených CD, a poslechem přímo z vinylových desek si činím radost již jen jednou za mnoho let, při obzvlášť vhodné příležitosti, a obřadnost nevynechám. Přeji mnoho zdaru.

Re: záznam z gramofonu

Přes dobrou zvukovku a z dobrého gramofonu je to sice optimální. Ale zadání zní: "...nechce mít s počítačem nic společného..."

Re: záznam z gramofonu

... viz můj mail.

Re: záznam z gramofonu

... takže po upozornění, za něž děkuji, se opravuji: Jsem ohledně přepisu k zastižení na mailu.

Re: záznam z gramofonu

Nejednodušší to má vypálit na "stolní" dvd nebo cd rekordér.

Web

(upravil pslava 19. 11. 2010 17:43)

Re: záznam z gramofonu

Všem díky za rady ...
Věc se má tak, že má docela zvukově slušný kapesní přehrávač na kartičky SD. Nechlastá to baterky a nic se tam netočí smile
LP a MC má spousty,kde se dá poslouchat třeba jen dvě,nebo tři skladby a tak by si chtěl občas naházet na tu SD nějakej mix... počítač už na něj opravdu není... Nejde o high kvalitu pro skladování...
Ten gramec jsem uved jako příklad, protože umí nahrávat právě na SD karty a jde mi vlastně jen o tu elektroniku,co převádí ten analog do digitálu (Mp3).
Jestli se to vyplatí koupit a rozebrat, to že gramofon za dva, nebo tři klacky bude sráč je mi jasný... máme NC 470,NC 450  a actidamp mk4.
O čas nejde, myslím,že ho tím chce právě zahnat smile
Pokud bych našel nějaké podobné zařízení, jako ten DJ tech co postnul Jik, ale s nahráváním stereo, bohatě by to asi stačilo...

http://shop.conrad.cz/websale7/DJ-Tech- … 1%2fmd5%7d

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » záznam z gramofonu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£