Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Mám tak trošku stupidní dotaz ale přeci se ptám jde Seas 25TAF/D připojit provizorně na 4 ohm výhybku od firmy Bs Acoustic aniž bych ho nějak poškodil?Napadá mě to proto,že dvou dnů mi mají přijít ty Seasy od Checka tak že bych je hned využil aby mi neleželi ladem,než dokončím chystaný projekt.Hráli by s ARN 188.Samozřejmě,že bych  tomu nepouštěl vysoké hlasitosti.Co na to zesilovač,poradí si?

Web

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Zes určitě vydrži ten si bude naopak lebedit na 6ohmech misto 4,ale ten vyškač to přežít nemusi změnou impedance změníš frekvenč charku vyhybky,bude lepší vydržet ty dva dny než foukat spalenou civečku.

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Lsp ukazuje přesný opak co píše Brehowicz, fd mírně stoupne, takže tomu neublížíš.

(upravil John370 9. 7. 2007 13:07)

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Tak že se to nemusím bát připojit a zatím provizorně je takhle poslouchat aniž bych měl obavu že,je odpálím,s tím,že  to nebudu dávat hodně nahlas?

Web

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

OT: Ahoj, to budeš provozovat s tou Beymou 8woofer/P jako dvoupásmo ?

(upravil John370 9. 7. 2007 17:56)

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Ne v horním příspěvku máš napsáno,že to chci provizorně provozovat s ARN 188.A mít to napojený na 4 ohm.Jde mi o to abych ty Seasy zatím nějak využil aby mi neležely ladem,než je dám do probíhajícího nového projektu.Copak mě lidi nechápete dyd jsem snad svůj dotaz napsal dost jasně.Jediný Antonio pochopil o co mi jde.Jo a budu to provozovat s Beymou 8Woofer ale bude tam ještě střed Beyma 5MP60/N.Už to chápeš Klone?

Web

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Já vím, to jsem pochopil. Šlo mi o finální použití, dík.

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Takže lidi,dnes dorazily ty výškáče.Tak se Vás teda ptám jěště jednou můžu to takhle provizorně provozovat,neublížím jim?Antonio mi sice odpověděl ale pro mě nijak konkrétně.Budu vděčný za konkrétní odpověd?

Web

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Johm370: Co je na tomhle nekonkrétního?

já napsal:

...fd mírně stoupne, takže tomu neublížíš.

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Antonio už striktně mlčím.Jdu zkusit jak hrajou.Ale nemám jim moc kotlit?

Web

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Tak konkrétněji, když už nic:

8ohm 2p BS má na výškách 4uF a 0.5mH, to dělá při Re=7ohm fd cca 3585Hz.

Uvažujeme-li, že u 4ohm verze je dvojnásobný kond (8uF) a poloviční cívka (0.25mH), tak to dělá při polovičním Re (3.5ohm) fd logicky stejné.
U 6ohm Seasu s Re=4.8ohm to dělá 3625Hz. Takže kouř tomu dávat můžeš, beztak tenhle ff Seas snese dost. Pokud k této výhybce připojíš 8ohm měnič s Re=7ohm, fd stoupne až k 4155Hz.

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Jen bych upřesnil ten nesmysl, co tu napsal Brehowitz o těch 4 a 6 ohmech.

To, jestli je výhybka 4ohmová nebo 8ohmová je dané pouze vztahem hodnot jejích součástek k delicí frekvenci a impedanci zátěže. Přesně to tu napsal Antonio o příspěvek výš. Pokud vám vyhovuje dělení pro výškáč tak, jak ho poskytne daná kombinace L a C, klidně použijte třeba sedmnáctiapůlti ohmovou výhybku.
Zatěžovat budete zestilovač SAMOZŘEJMĚ STEJNĚ IMPEDANCÍ TOHO MĚNIČE, NÉ TÍM, PRO CO JE URČENÁ TA VÝHYBKA, takže říct, že s 6ohmovou výhybkou ulehčíme zesilovači je vyšší impedancí je "dost odvaha". Takže výsledná imedance bude u 4 ohmových měničů 4 ohmy i když tam použijete 16ohmovou (na 16ohmů navrženou) výhybku. Bavíme se o minimech a nominálních hodnotách, jak bude vypadat průběh SPL a impedance v závislosti na děličkách je už věc druhá.

U výškáče by bylo potom řešením použití 8ohm výhybky a provizorně před to vrazit o 2R2/10W. Dělička by se měla plus-mínus vrátit tam, kde jí ladění té výhybky předpokládá.

Zvlášť u univerzálních výhybek se může stát, že bude fungovat lépe ta druhá, než optimální, nebo jejich kombinace. Zejména když vezeme v úvahu bafflestep (větší cívka) a případné nižší dělení výškáče.

(upravil John370 11. 7. 2007 12:11)

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Děkuji za vysvětlení a objasnění,hned jsem moudřejší.Ten Seas i na téhle výhybce s ARN 188 v 25l místo ARV 104 to je nebe a dudy.Těším až dokončím mnou připravované třípásmo,kde ten Seas ukáže doufám jěště ve větším světle.

Web

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

presne toto momentalne riesim . na 3p vyhybku od BS acoustic chcem vymenit ARV 4ohm a dat tam monacor 8ohm, posunie sa mi nejak delicka?? teraz je to na 5kHz

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Bentley: Viz antonio

Zkusím to takhle:
Nejde ani tak o to, že by se posouvala dělička, ale rozlaďuje se filtr. Pri změně impedance jedním směrem jdou hodnoty součástek proti sobě a dělička roste s klesající indukcí cívky a klesající kapacitou kondenzátor, pro standardní 12db/oct. Jeden parametr ti tedy vždycky děličku zvyšuje, druhý snižuje. Takže jinou zatěžovací imepdancí neposouváš děličku, ale rozlaďuješ výhybku, ta potom není 12db/oct, ale 6db "vocaď pocaď" a 12db "vocaď vejš"

Proto když použiju výhybku laděnou na 4ohm s 8ohm repry, nestane se to, že se pouze posune dělička mezi nimi. Ta výhybka je úplně k prdu, její pásma se částečně kryjí v oblati s nižší strmostí a vůbec fuj.

(upravil Bentley 12. 7. 2007 15:47)

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

a som neskoro odoslal...
takze skor lepsia rada je najst 4 ohm vysku. tym by sa teoreticky mala upravit uz len citlivost. a malo by to hrat ako ma

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Michal-psal jsem že se zesu ulehčí proto že pojede do 6 ohmu když tam da 6omh reprak a každy zes je stabilnější do vyšší ohmicke zatěže,o tom že se změní impedance vyhybkou tam nebylo nic tak co to pleteš?

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

ajo, počkej, máš pravdu. Nějak jsem si to v následujícím kontextu spojil v to, že ta výhybka poskytne zesilovači zátěž 6ohm, ať na to připojíme jakýkoliv měnič, což je samozřejmě blbost. Jinak snad každá výhybka má tlumení výškáče a tam, kde je to pouze seriovým odporem se ta impedance posouvá stejně ještě daleko výš.

Omluva Brehowitzovi.

Re: 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Přijato Michalovi

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » 6 ohm Seas na 4 ohm výhybku?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£