Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Martin Audio DLS-111

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Martin Audio DLS-111

Zdravím.
Poznáte niekto tento reproduktor? Je to nízkorezonančný 18" profi basák. Mám ho možnosť za dobrý peniaz kúpiť, hodí sa na poriadny domáci nízko ladený sub? Jeho cena bola okolo 15 000Sk.

Re: Martin Audio DLS-111

Doporučil by mi aspoň niekto nástrel bedne? Trebárs check má doma veľkú bednu, tak možno on. Kludne by som ladil na 25 Hz a budem tiež ekvalizovať subseniorom. Problémom sú parametre repra, ktoré nemôžem zohnať, ale jedná sa o naozaj kvalitný kúsok (koš vyrába celestion) a poznám aj rozmery origo BR bedňe. Tá je ale na PA a ja to chcem na doma, hoci to bude vačšia krava ladená nižššie. Skúsil by som aj štrbinu ale zatiaľ som ju nestaval tak nechcem naslepo skúšať.

Re: Martin Audio DLS-111

bez TS bych nic nestavěl.radši si jdi do elektra koupit pár odporů, kabelů a konektorů a dej to dohromady a měř.

Web

Re: Martin Audio DLS-111

Viem, že sú potrebné TS na presné naladenie.
Otázka: Ako veľmi sa budú meniť rozmery bedne a BR pri viacerých kvalitných 18" PA reproduktoroch (určených do BR bedne)?
Neladí sa predsa na určitu frekvenciu bedňa samotná?

Re: Martin Audio DLS-111

DLS 111 je ORIGINÁL od Martin audio ladená v 160l na BR = 35Hz ... že Mareku smile)
... čo sa týka ladenia, najskôr si povec fr, a veľkosť bedne ti bude robiť veľkosť  "hrbu" BR,  záleži od TS daneho repro aky velky hrb to bude. Su repro čo im stačí 30l, a su repro čo potrebuju 200l na ten istý "hrb" BR. Doležitu ulohu hraje VAS.

Tu je meranie:
Re=5,85R
Fr=30Hz
Qms=2,382
Qes=0,277
Qts=0,248
Cms=0,2472x10-3
Sd=1134,11cm2
Vas=468l

P=350W
Sensitivita 98dB
Z=8R

Re: Martin Audio DLS-111

pôvodna cena repro = 488£ (548€) ... MARTIN AUDIO LIMITED 1986 (DLS111 použitý v dvoj-18" suboch: BSX)

(upravil marecek1984 22. 10. 2010 7:41)

Re: Martin Audio DLS-111

cellmass: díky moc za parametre, nikde som ich nemohol nájsť, meral si ich sám? A tie originál suby neboli náhodou FSX?
Rád by som ladil niekde medzi 25-30Hz a bedna niekde okolo 200l.
Winisd nesimuluje moc presne, či?

Re: Martin Audio DLS-111

ano su použite aj v FSX, aj: F1B, RS/VRS800/1000.

Re: Martin Audio DLS-111

Juro, až teraz som zistil že si to ty smile  tie parametre su teda ok?

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Martin Audio DLS-111

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£