Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Aktivní vyhybku od Krause se SSM2164-dělal jste to někdo?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Aktivní vyhybku od Krause se SSM2164-dělal jste to někdo?

Pokud má někdo za sebou úspěšnou stavbu této vyhybky,případně má ochotu pomoci,tak tu pomoc bych potřeboval.Při přesunu dílny jsem narazil na desku filtrů.Nechci to vyhazovat a rád bych to dal do kupy.Problémem je vcelku vysoký šum a tvar sinusu co leze z horní propustě.Jakoukoliv radu uvítám.Osobně si myslím,že je problém v desce,bylo na ní pár neuzemněných pozic a nejspíš jsem další chyby ještě nenašel.Sám Kraus konstatoval že výroba dps byla zadána firmě která byla vytopena,tak možná tam bude problém.Na druhou stranu dps vypadá bez vady,nejspíš bude nedostatek v prokovech.

Re: Aktivní vyhybku od Krause se SSM2164-dělal jste to někdo?

Tak jsem to vzdal.Sinus je sice v pořádku(na vině byl nekvalitní generátor) ale šum je stále vysoký.A vypadá to že každý obvod SSM si šumí jinak,takže bude asi vada tam.Jelikož mám svou nešumící vyhybku tak tuhle zruším.Kdyby si s tím chtěl někdo pohrát tak mu to zdarma pošlu...

Re: Aktivní vyhybku od Krause se SSM2164-dělal jste to někdo?

Anti pozdravujem Ťa. Bol by si ochotný prezradiť niečo o tej svojej nešumiacej výhybke? Nad aktivom  uvažujem už dlhšie, ale bojím sa práve toho šumu z OA...dik

Re: Aktivní vyhybku od Krause se SSM2164-dělal jste to někdo?

To co mám je vlastně kříženec" mezi tou vyhybkou od Krause a vyhybkou od Dudka.Návrh byl kompletně ve vlastní režii a vcelku se povedlo.Ale samozřejmě to pár nedostatků má.A šum taky,ale je potřeba přitisknout ucho na výškáč,což je pro mě snesitelné.Určitě by to vyřešila vhodnější topologie a kvalitnější OZ.
Je to klasický čtyřnásobný state variable filtr,změnu kmitočtu provádím výměnou odporů.Pokud chceš konkrétní info,stačí napsat...

Re: Aktivní vyhybku od Krause se SSM2164-dělal jste to někdo?

Anti dik za odpoveď... Máš na mysli starú preladitelnú Dudkovu výhybku s OA? O Krausovej výhybke nemám šajn, počujem o nej 1x. sad
Tú svoju výhybku máš zostavenú kompletne z OA? Ja som si pokusne navrhol PCB podľa Elliota - je to 2pásmo -12db/okt, zatial len filter bez In/Out bufferov, len aby som zistil, ako to šumí... Momentálne totiž hrám cez starý preamp, kde mám použitú jednu min 15r starú NE5534 - zapojenie je z AA tusím rok 1993 - a šumí to statočne... neviem, či šumia 7815/7915, ale bez problémov to počuť aj z pol metra, takže sa obávam, ako budú šumieť 2-3 operáky...na kanál samosebou...

ps: Minule som tu hodil tento odkaz, či by bol niekto ochotný sa vyjadriť k tomu. Ale asi je to kravina, kedže nikto nereagoval... zaujímala ma akurát ta diskrétna časť...
http://www.nasotec.com/acecart/bin/shop … =150400000

Re: Aktivní vyhybku od Krause se SSM2164-dělal jste to někdo?

State variable jsou v podstatě obvodově stejný,ta vyhybka je v podstatě stejná jak Dudkova,akorát má o řád víc.A....překvapení,momentálně je osazená NEčkama.
Teď jsem to zkoušel,je to slyšet i trochu dál od výškáče,tak třicet čísel.Ale je tam i špatně vyfiltrované síťové.
Ale jak jsem psal,lépe navržená topologie a lepší operáky by to spravili.A samozřejmě kvalitněji udělaný zdroj.Tenkrát jsem neměl moc znalostí,už je to pár let nazpět.Ale to neznamená že teď těch zkušeností mám víc...

Re: Aktivní vyhybku od Krause se SSM2164-dělal jste to někdo?

Ja to šumenie pripisujem tiež hlavne zdroju, kdesi som sa tu dočítal, že tie 78/79tky dosť šumia... Aké operáky by si dal namiesto tých NEčiek? Dawsoo tu čosi naznačil, že aj obyč NJM je lepší, ale neviem či bude šumieť menej ako tieto staré kusy čo mám osadené...

Re: Aktivní vyhybku od Krause se SSM2164-dělal jste to někdo?

Projdi si toto:http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=400

Re: Aktivní vyhybku od Krause se SSM2164-dělal jste to někdo?

Anti veľká vďaka, toto mi dáko uniklo alebo čo, tiež som mal v pláne na skúšku tam osadiť NJM4580, Dawsoo ho tiež tuším charakterizuje ako "malé zlo za ešte menšie peniaze", tak uvidím, ako sa prajaví... ešte raz vďaka za rady.

Re: Aktivní vyhybku od Krause se SSM2164-dělal jste to někdo?

Anti napsal:

Tak jsem to vzdal.Sinus je sice v pořádku(na vině byl nekvalitní generátor) ale šum je stále vysoký.A vypadá to že každý obvod SSM si šumí jinak,takže bude asi vada tam.Jelikož mám svou nešumící vyhybku tak tuhle zruším.Kdyby si s tím chtěl někdo pohrát tak mu to zdarma pošlu...

Ahoj,vím že už je to 8let starý,ale nemáš ještě tu vyhýbku?

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Aktivní vyhybku od Krause se SSM2164-dělal jste to někdo?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£