Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Problem s gramofonem

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Problem s gramofonem

Zdravím,

mám problém s gramofonem, spíše asi se zapojením. Když přepnu zesilovač na gramofoní vstup, tak se z beden line zvuk, jakoby někde po cestě zapojení chytal vazbu či co. Prostě celkem dost "bzučí".

Nevíte někdo jak tento problém odstranit? Pro informaci mám: zesilovač mám Pioneer SA 506, gramofon Pioneer SL 512 a bedny Wharfedale Diamond 9.5.

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Problem s gramofonem

Zkontroluj zda máš přikostřeno všechno železo v gramofonu a jak. To bývá docela častý problém. Někdy stačí spojit je se signálovou zemí, někdy musí být samostatný drát až do zesu.

Re: Problem s gramofonem

nejsem si jist jak přesně myslíš "přikostřeno", každopádně co se týče zemnění - samostatnej drát vedoucí do zvláštního konektoru na zesilovači, tak ten samozřejmě připojenej mám. Do gramofonu samotného jsem se nedíval, ani moc nevím co bych tam měl vidět..?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Problem s gramofonem

přenoska/ramínko má 5 drátků- L+zem R+zem a tělo ramínka/šasi gramofonu. To je ten drátek, kterej vedeš zvlášť do zesíku. Stačí ho propípat, jestli není někde přerušenej, nebo blbě napojenej..

Re: Problem s gramofonem

Už jsem zažil i vrčící neukostřený kovový talíř. Tyto "mouchy" se docela zle hledají a těžko radit po netu

Re: Problem s gramofonem

Problémem může být i mizerný kabel a plastové cinche, pokud tam nejsou původní. U gramofonů vyšší třídy bylo víceméně pravidlem, že kromě stíněných žil L+R byl u kabelu ještě pátý drát, který se zpravidla spojoval s kostrou zesilovače, byl tam na to zvláštní vroubkovaný šroub.
Není ovšem vyloučeno, že v tom zesilovači /je přece jen dost starý/ jsou v prdeli stabilizátory pro napájení korekcí a předzesilovačů, případně vyschlé elyty u stabilizátorů, pokud hřejí.
Korekcím to až tak nevadí, tam se pracuje s úrovněmi stovek milivoltů, ovšem předzesilovač pro gramofon, který zpracovává napětí okolo 2-4mV na poměrně vysoké impedanci /50kOhm/ je na zvlnění napájecího napětí značně citlivý. Setkal jsem se s tím právě u jednoho starého Pioneera, kde byly vedle hřejících stabilizátorů totálně vyschlé všechny elyty, nacházející se v jejich blízkosti.
Další možností je vylomená, nebo blbě zapájená zem cinchů do plošného spoje - prostě je toho moc a dokud nevyzkoušíš všechno, co je psáno výše, je závada v zesilovači.

Web

Re: Problem s gramofonem

to sinclair: uf, díky za obsáhlou nápovědu kterým směrem se ubírat. Zkusím maximum z toho co jsi napsal vyzkoušet a uvidím. Jen se trochu bojím, že všemu nerozumím a neporozumím - budu se muset něčemu přiučit, kdyžtak se zeptám.
Jinak co se týče toho zemnícího kabelu - "pátý drát", tak ten je samozřejmě zapojený do zemnění zesilovače - "vroubkovaný šroub" a cinche od gramofonu jsou originální...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Problem s gramofonem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£