Téma: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Zakladám takúto všeobecnú tému, kde by mohol byť popis nášho náradia, skúseností s ním. Tipy na náradie, s ktorým ste spokojní, prípadne naopak ktorému sa vyhnúť a tak podobne.

Web

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Stolová kotúčová píla Gude TK 2400 ECO
Toto bola moja takpovediac prvá píla. Nechal som sa zlákať cenou, a to bratu rovných 149,50€. Myslel som, že to nemôže byť až také zlé, ale opak je pravdou. Chcelo by to pár zásahov, na ktoré sa chystám. Ako prvý uvediem to, že je potrebné nejako spevniť uchytenie bočnej zarážky. Na jej konci lieta ako splašená, a teda spraviť nejaký kolmý rez bez "ohryzených" krajov je umenie. Čo sa týka posuvnej zarážky, pomocou ktorej by sa malo dať rezať pod uhlom, o tom je škoda hovoriť. Nepoužiteľné smile
Aby som na tú pílu len nekydal, musím povedať, že za momentálnych 125€ si svoju robotu odvedie, aj u mňa toho už narezala dosť a neminulo ju ani tvrdé drevo, 12x12cm hranoly či rezanie 3m dlhej parapetnej dosky. Na počudovanie to bol celkom pekný rez. Taktiež ak sa človek snaží, dá sa s ňou rezať aj pekne. Ale chce to veľa trpezlivosti. Na motor nemôžem povedať zlé slovo, dokáže kotúč točiť tak, že prejde snáď všetkým...
ZNÁMKA - 3

Kapovacia a pokosová píla Metabo KGS 216
Celkom ma chytilo fidlikanie z dreva, tak som pokukoval po niečom, čo dokáže spraviť snáď aj pekný rez pod uhlom a tak podobne. Značke Gude, Einhell & co. som sa chcel vyhnúť, tak som hľadal nejakú lepšiu značku. Táto píla zakúpená nedávno predčila moje očakávania. Veľkou výhodou je možnosť spraviť rez takpovediac pod akýmkoľvek uhlom. A to dokonca veľmi pekný, ostrý a neohryzený rez (Kotúč Metabo je samozrejme súčasťou dodávky). Ďalšou z jej predností je posuv, vďaka ktorému možno prerezať až 30cm širokú dosku. Niekto by mohol protestovať, že ňou možno prerazať iba materiál hrubý maximálne 65mm. Nie. S kľudom sa tam vojde hranol 10x10cm, možno aj viac. (Ak ho chceme prerezať, je potrebné ho otočiť 180° no nie je to problém a rez je aj tak súvislý) O veciach ako prisvetlenie miesta rezu pomocou troch vysokosvietivých LED či laserovom ukazovateli rezu sa rozpisovať nebudem, snáď iba ťoľko, že svoju funkciu plnia na 100%.
ZNÁMKA - 1

Aku vàtací skrutkovač Hitachi DS12DVF
Za dobrú cenu sa mi podarilo zohnať túto šrobovačku. Patrí k veciam, na ktoré nemôžem povedať zlé slovo. Oproti Tesco/Metro/Kauflad šrobovačkám je to nebo. Silu má aj za dvoch, je maličká, perfektne sedí v ruke (motor až za rukoväťou). Polhodinová nabíjačka, kufrík, lampa (dosvieti fakt ďaleko) a samozrejme kufrík a sada bitov (tiež zatiaľ držia) sú len čerešničkou na torte.
ZNÁMKA - 1

El. hoblík ručný s falcovaním 1kW PLUS
NEKUPOVAŤ. Myslel som, že za tých 50€ sa s tým bude dať trošku hoblovať. Nedá sa. Z pekného hranola vám dokáže spraviť lichobežník . Totiž tá časť, ktorou sa určuje hľbka hoblovania má neskutočnú vôľu. Jedinou možnosťou je hoblovať pri hľbke 3mm, kedy tá časť už vôľu mať nemôžem. 3mm sú však niekedy moc.
ZNÁMKA - 4-

Horná fréza Fairline
Za cenu ktorá je v inzeráte získate skvelú frézu na domáce fidlikanie. Pobehala už všeličo, stále ide a nemám s ňou žiadny problém. Nie je to extrémny stroj za niekoľko sto € ale svoju prácu spraví.
ZNÁMKA - 2

TESCO náradie smile
Vypilovačka - Odpílila už možno niekoľko sto metrov (nielen dreva) a stále ide. Mal som v ruke jednu vypilovačku Asist s bočným vedením, laserom a kadečím, ale bola to riť... Išla kade sama chcela...
Vibračná brúska - Za 7€ už ovibrovala toho dosť, stále slúži a možno aj dlho bude smile Jediným vylepšením bolo nalepenie suchého zipsu na spodok, keďžle v LIDLi mávajú skvelé brúsne papiere za pár centov... smile
Keď sme pri LIDLi - Kúpil som tam vàtačku s príklepom značky Parkside, má za sebou niekoľko desiatok dier do steny, niekoľko sto dier do dreva a žiadne anomálne u nej nepozorujem...

Toť vsjo, ak mi niečo ešte napadne, doplním.
Neváhajte prispieť niečím podobným aj vy.

Web

(upravil Zeck1 27. 8. 2010 11:57)

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

BOSCH PST900 priamociara pila
hobby priamociara pila, celkom v pohode az na ten spodny plech, ktory nedrzi 90 stupnovy uhol, to naklapanie na 45stupnov je nestabilne, pretože ho drzi iba jedina skrutka. druhykrat by som tuto pilu nekupil a asi nic od bosch zelenej hobby rady.
znamka - 2

BLACK a DECKER KR703  priklepova vrtacka
dost sracka za tu cenu, slaby motor, pri tazsom nasadeni hori a rapci, spinac sa zasekava, prepinac medzi priklepom a vrtanim sa sam preklapava z jednej polohy do druhej.
original Cina za 5-nasobne vyssiu cenu. druhykrat by som nekupil.
znamka - 4

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

jaký by jste doporučili multimetr? tak do 800 - 1000kč? mám vyhlédlý mastech MY64 takový ten se žlutým prezervativem smile

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

už se to tu probíralo, pohledej.. Ve střední třídě zvítězil UNI-T http://www.tipa.eu/cz/kategorie/eshop-e … ultimetry/

(upravil Joski 27. 8. 2010 16:02)

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Ahoj, už několik let používám vrtací brusku PROXXON a příslušenství - svěráček a stojan.
Ideální na vrtání DPS, na přesné předvrtávání děr pro šasi, modelářství atd.

http://eshop.proxxoncz.cz/product/path/ … duct_id/10
http://eshop.proxxoncz.cz/product/path/ … uct_id/143
http://eshop.proxxoncz.cz/product/path/ … uct_id/139

Na větší práce NAREX - vrtačka a akušroubovák - obojí naprosto bez potíží.
http://www.narex.cz/web/Catalogue/ArtDe … ArtID=2018
http://www.narex.cz/web/Catalogue/ArtDe … ArtID=2750

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Festool vibrační bruska RS 300EQ
Profi vibrační bruska. Pracuji s ní často a zatím jsem s ní neměl jediný problém. Výhodou je možnost přichycení smirkového papíru na suchý zip, což zrychlí výměnu. Skvěle odsává, takže vám příjde jako by jste ani nebrousili. Má regulaci otáček a dobře ohebnej a odpojitelnej síťovej kabel. Jediný co bych možná vytkl je váha. Když děláte třeba úhly a podobně a musíte držet brusku v rukách, tak to nejde dělat celej den. Další nevýhoda je cena jak brusky, tak příslušenství.
Známka: 1+

Aku šroubovák/vrtačka
Tahle je jen pro představu. Ta co vlastním je skoro 10let stará a takhle z ní vychází. S dobrými vrtáky vám provrtá i 2mm silný nerez. Dnes ji používám spíše jen na dřevo a na šroubování. Jako mínus bych viděl rychle se vybíjející baterky, ale na svůj věk na to má nárok.
Známka: 1

Vrtačka Narex
Klasická modrá. Každý z nás ji doma má. Netřeba představovat.
Známka:1+

Úhlová bruska Bosch PWS 10-125
Tady to už nebudu moc rozepisovat. Kvalita supr. Díky novému dizajnu se mnohem líp drží. Řezání čehokoli s vhodnýma kotoučema stejně jako broušení bez problému.
Známka: 1

Přímá bruska Protool SGP 30-8
S ní toho nemám ještě tolik odpracováno. Ideální na broušení/odbrušování v úzkých škvírách, kam se jinak nedostanete. Jako hlavní nevýhodu vidím nemožnost regulovat otáčky, což ztěžuje manipulaci. Jednou mě málem přelámala pracky, když se mě frézka zamotala do hadry, přes kterou jsem měl uchycenou jednu věc ve svěráku. Jedna z mála věcí, ze které mám v dílně respekt!
Známka: 1

Kmitací pila Bosch PST 270E?
Koupil jsem ji na aukru a na svoji cenu (cca 300kč) pracuje suprově. Řeže překližku, dřevotřísku, masiv a když je člověk prase, tak zvládne i železo. Jediné co mě vadí je, že se na ní špatně nastavuje úhel řezu a ve výchozí poloze nemá břit úplně rovně, takže řežete pod mírným úhlem (místo 90st má třeba 88st).
Známka: 2-

Svěrky
Na první pohled se mě na nich líbí gumová rukojeť a zpracování. Na druhý mě už vadilo, že když odděláte plastovou krytku, tak ta železná koncovka není úplně rovná a tudíž se může stát že vám svěrka i sjede. Holt nejsou to starý český svěrky, ale za ty prachy to je dobrá koupě.
Známka: 2

To je zatím asi tak vše. Jen bych chtěl říct, že se opravdu vyplatí koupit kvalitní nářadí. Nejen že vydrží, ale mnohem líp se s ním pracuje a člověk se nemusí bát toho, že mu v půli práce odejde.

Ještě přidám seznam, podle mě, kvalitních výrobců, u kterých se nemusíte bát že vám odejdou.
Narex
Festool, Protool, Metabo
Bosch-vyšší rady ano, nižší je pouze kvalitnější čína s lepším servisem
DeWALT, Black and Decker, Dremel, Hitachi- kvalita? Nemám zkušenost

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Před cca rokem jsem koupil horní frézku "Power Force" která je velmi podobná stroji "Fairline" o kterém tady píše DeadMan. Od tohoto stroje jsem víceméně očekával že s ním udělám jedny bedny a půjde do háje. Bohužel šel do háje mnohem dříve. Závady:

- po cca hodině provozu odešel vypínač (tlačítko), originál jsem nesehnal, vyměnil jsem za jiné + výroba mezikusu
- během další práce vystřelily dva šrouby z příruby pro upínání frézy, byly tam takové pseudosamořezky, nahradil jsem všechny čtyři normálními šrouby s pérovkama.
- explodoval triak v regulátoru - nahrazen shodným typem
- odešel trimr v regulaci - vyměněn
- další závada regulátoru - vybuchl kondenzátor, regulátor jsem potom vyřadil a použil externí z vrtačky

Bedny jsem s tím sice udělal, ale mám v podstatě nepoužitelný vrak. Faktem je, že jsem za frézku dal kč 399,- ale nevím zda to za ty nervy stojí. Momentálně se to prodává kolem dvanácti stovek, za ty kroupy rozhodně nebrat !!!

http://s19.postimg.cc/qx6emshkf/3120_220910_1501001.jpg

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Vidím, že dizajnovo je  to to isté, akurát v modrom... Ale musím povedať, že tá moja toho nafrézovala už dosť, či už MDF, DTD, smrekové hranoly, ale aj agačové hranoly a ide bez problému... Akurát som vyštrbil jednu frézku, ale to skôr vlastnou blbosťou...

Web

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

horná fréza EINHELL E-OF 1200

http://s19.postimg.cc/5m8uiizfz/2638_snimka1276.jpg

zlakomil som sa v hornbachu na túto frézu, som rád, že ju už nevlastním. Jednoducho a rýchlo: nepresná, nedokonalá, rozheganá na vodiacich tyčkách, dokonca ešte aj tàň dorazu som musel najprv obrúsiť, aby som ho dostal do diery kde sa mal inštalovať. A vyvrcholilo to tým, že plastová zarážka slúžiaca pri upínaní frézky vyletela počas frézovania a skončila v mojej ochrannej maske. Hornbach mi vrátil peniaze po pár minútovej diskusii, ďakujem za korektné jednanie.

(upravil babakus 7. 10. 2010 20:22)

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Něco málo zboží z Tipa.eu spíše pro elektrikáře

Detektor napětí UNI-T UT12A http://tipa.eu/cz/produkt/07750024-dete … i-t-ut12a/

Vcelku šikovná věcička, zpracování je na dobré úrovni, citlivost je taky dobrá. Baterie to moc nepapá. Za tu cenu velmi dobrá věc


Detektor kovů MD-22 http://tipa.eu/cz/produkt/07760005-detektor-kovu-md-22/

Polský šmejd rozpadající se v ruce. Citlivost na vše možné, jenom ne na "něco" ve zdi lol Na pohled funkční, ale svojí funkci to neplní. Taky aby jo, za ty prachy wink Řekl bych, že je to prostě nepoužitelný krám.


Multimetr UNI-T UT 33A http://tipa.eu/cz/produkt/07720048-mult … -t-ut-33a/

Zpracování velmi dobré, přesnost měření až podezřele velká. Automatické přepínání rozsahů pracuje na výbornou. Bohužel přepínací kolečko po cca 2 letech občasného použití trochu zlobí, nicméně není to nic hrozného. Doporučuji začínajícímu bastlíři.


Zkoušečka BS-3 6-400V AC/DC http://tipa.eu/cz/produkt/07750003-zkou … 400v-acdc/
Zpracování celkem dobré, nicméně od pohledu laciná věc. Měřit to měří, ale chybí tomu obyč fázovka. Na orientační měření postačující.

Něco z audia:

Konektor repro šroubovací přímý černý http://tipa.eu/cz/produkt/03380022-kone … imy-cerny/

Na pohled kvalitní, nicméně zdání klame. Již první "dotáhnutí" šroubečku znamená jeho protočení a tudíž nepoužitelnost. Doporučuji se vyhnout těmto konektorům velkým obloukem.

Něco z nářadí:

Šroubováky NAREX PROFI LINE

Velmi dobré šroubováky, které vydrží i velmi neopatrné zacházení. Fakt povedené


Příklepová vrtačka CMI

Koupená v OBI za 399,-Kč. Pokud budete vrtat do dřeva případně cihly, tak slouží tato vrtačka opravdu dobře. Nechal jsem jí potrápit známého na stavbě a přežila to. Motorek se neutavil a sklíčidlo krásně drží. Příklep je ovšem nepoužitelný, protože je to jenom "vibrátor" který nemá prakticky žádný vliv

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Souhlasím, ty Narex-ácký šroubováky Profi Micro Line mám snad 4 roky, drží pořád. Jen nesmí bejt člověk jelito, tzn. musí používat správný velikosti - šroubek vs. šroubovák. smile

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Priamočiara píla TESCO Jygsaw 710w

Poviem za cenu 12€ si nemôžem sťažovať. Robím s ňou všetko. Od pílenia kmeňa stromčekov na vianoce po rezanie 0,5cm hrubého hliníka. Má to poriadny výkon. Akurát som musel meniť upínak na tie pílky lebo sa mi zodrali imbusové M3 a nedali sa vyšróbovať. Bola to ale moja chyba. Celkové hodnotenie. 1-

Web

(upravil KocuR 17. 11. 2010 12:00)

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Hobby kotúčová píla Black & Decker CD601
http://www.obchodny-dom.sk/pila-kotucov … na/z21497/

Kúpená v akcii za 70€ spolu so sadou náradia. Píla je fajn, má možnosť plynulého nastavenia uhla, hľbka rezu do 55mm (čo mne v pohode stačí), pravítko na rezanie do šírky 15cm. Píla má vodiace rysky pre rezanie pod 0° a pod 45°. Motor je dosť silný, rezanie nie je žiaden problém a ide rýchlo. Prakticky nemám čo vytknúť. Rezalo sa mi s ňou o hodne lepšie ako s pílou z Lidla za podobnú cenu, keďže tá lidlová mala dosť hlúpy klin ktorý dosť bránil v pohybe.

Sada náradia Black & Decker A7064
http://www.obchodny-dom.sk/sada-naradia … ne/z21431/
toto bolo grátis k tej píle, v sade sú vrtáky do dreva (13ks, 3-8mm), titánové vrtáky do kovu (13ks, 1,5-6,5mm) a vrtáky do betónu/muriva (3, 5, 6, 8 a 10mm, dosť pochybujem že niekedy nájdu využitie), ďalej skrutkovač s rôznymi násadami: ploché skrutky (8+3), krížové (12+4), hviezdicové (10+3), torx (10+3), štvoruholníkové (3), šesťuholníkové (7)
Rúčka skrutkovača má ale dosť blbý tvar, mohla by byť väčšia, tiež mi chýba aretácia prepínača smeru skrutkovania v strednej polohe. Kvalitatívne na mňa pôsobí ako taký priemer. Ale aspoň že bity nevypadávajú.

Hobby priamočiara píla Black & Decker KS631

400W pílka so základnými schopnosťami. Má možnosť rezať pod 15°, 30° a 45° uhlom a rýchloupínanie rezacích listov. Netrvalo dlho a na pílke mi praskol držiak listu, nebol ale problém objednať nový v servise Black & Decker v KE (ani to nestálo nejak veľa keby mi to neposlali cez UPS). Teraz mám ale problém s uhlom rezania, aj keď mám podstavu nastavenú na 0°, režem pod miernym uhlom, tá hlava čo drží rezací list proste vždy sadne nejak krivo. Problém bol tiež s odsadením rotora z jednej strany, čo akosi nechápem, lebo pílka fungovala normálne až zrazu som zistil že niekde derie. Po rozobratí bolo očividné že ventilátor drhol o časť statora a že rotor nebol z jednej strany odsadený od statora, čo sa ale pomerne jednoducho vyriešilo.


Taktiež som kupoval vodiace pravítko na pílku a svorky na uchycovanie z lidlu keď na to bola akcia. To vodiace pravítko má možnosť nastavenia uhla, dľžka pravítka je 55cm. Problém je ale v tom, že nie je šanca uhol presne nastaviť, vždy to o nejaký ten stupeň utečie, taktiež pravítko nie veľmi drží v nastavenom uhle. Je ale veľmi dobre využiteľné čistko ako pravítko, dľžka je na také bežné veci čo ja robím dostatočná. Americký uholník po dedovi mi ale nenahradí.
Svorky sú fajn, maximálne rozpätie je 10cm, čo tak akurát stačí na prichytenie dosky k stolu. Nie sú síce v nejakom megapevnom prevedení, ale zatiaľ nesklamali.

(upravil right13 22. 11. 2010 16:04)

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

tak my máme :

OK Akuskrutkovač


Taká modré čudo na 18V. Nerobí sa s ňou ale zle.silu má celkom dobrú, bola lacná (otcova fylozofia) . Účel splní. Baterky vydržia tak priemer,hlava dostala trochu vôľu.Šak ale čo človek čaká za 30€ z baumaxu aj s dvoma baterkami . Pogumovaná rúčka a prevodovka tuším s 8 stupňami


Extool Priamočiarka

stála tuším 70€ či koľko. Tvar dobrý,spracovanie dobré,uchytenie listu dosť pevné jednou šrubkou .Motor má slušnú silu. Laser ide ale dokriva,takže ho nepoužívam . Dá sa nakloniť do rôznych uhlov,je k tomu aj tá vodiaca lišta ...

http://i80.photobucket.com/albums/j177/ … mka362.jpg


Akušrubovák EINHELL


SILNE NEDOPORUÆUJEM !!!! nekvalita najvyššieho zrna. Po dvoch dňoch som ju bol vrátiť . Cenou lákavá,aj tým že je na 9V tuším,ale motor ma neskutočne malý krutiaci moment,nič to nedotiahne,tobôž povolí, navyše žiadne kľbové spoje tam nedržia a rozkladá sa

http://s19.postimg.cc/6lz5e8elr/396_snimka372.jpg


Narex MicroLine mám aj ja, veľmi slušné náradíčko za veľmi slušnú cenu. Taktiež mám žltú wimu a to je tiež dosť pevný šrubovák . Dobrá rúčka a čepeľ drží jak hluchý dvere. Cena okolo 7€ tuším za kus.


No a nakoniec dremelku , na tú nemôžem povedať jedno krivé slovo

Web

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Má někdo zkušenost? Pro občasné vrtání...

http://s19.postimg.cc/5kywp3xm7/5883_vrtaeka_lidl.jpg

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Z toho bych měl strach. Pokud potřebuješ odvrtávat tišťáky, tak je nejlepší si koupit dremelku nebo něco podobnýcho. Stojí to stejně a můžeš to použít na víc věcí, než jenom vrtání. Pokud chceš vrtat větší díry a nechceš do toho vrážet moc peněz, tak si kup třeba jen ten posuvnej držák a do něho dej nějakou klasickou narexku, nebo podobnou vrtačku. Tohle bych si já v životě nekoupil..

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

ničo podobnej konštrukcie mám doma ale od Einhellu . a na domáce používanie to bohate stačí . Pevná konštrukcia, motor je dostatočne silný . Na doma je to OK

Web

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Podľa obrázku je to Parkside z Lidlu, a s tou značkou nemám žiadne zlé skúsenosti... Všetko odtial funguje v rámci ceny prekvapivo dobre...

Web

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

o tej vrtačke je písané dosť neni na ňu zrovna chvála ani za tú cenu škola ich kúpila dvadsať z toho 6 ak sa dobre pam(tám nešlo tak akoby malo...

Pridávam recenziu na Akuskrutkovač Amitech  KPCD209A Je síce len na 12V ale za cenu 15€ svoju prácu splní. v ruke ho po hodinovej práci a stupni 6/8  nemám šancu stopnúť radšej mi ju zlomí. Nevýhoda: vàzgajúce plasty a pomalé nabíjanie. upnem do neho od 0,5mm do 12mm čo je dosť dobré smile
Známka: 2-

Web