Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

Zdravim,

hladam receiver, ktory by mal multichannel analog in. Signal z vstupu aby nebol nijak upraveny (DSP, korekce atd..) iba volume (viackanalovy potenciometer..) a dalej rovno do koncakov.. Vpodstate viackanalovy zosilovac s ovladanim hlasitosti. Idealne by bolo, keby boli vsetky kanaly rovnocenne (napr. 6x60W). staci mi aj stvorkanalovy.

nasiel som napr. toto: http://www.pioneer.eu/eur/products/42/9 … specs.html .
nejake dalsie tipy?

dik

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

Maximální investice je kolik?

Web

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

cim menej tym lepsie.. smile pocital som tak do 200E, na ebay by sa za tu cenu snad mohlo dat kupit nieco rozumne..? je to k dvojpasmovej aktivnej vyhybke, takze vsetky video funkcie su nepodstatne, ide len o zvuk.
rozmyslal som aj nad stvorkanalovym koncakom (napr. SONY TA N220 ES - vcera som jeden prehral o 5E) ale s ovladanim hlasitosti by asi bol problem - tocit "rovnako" dvomi potenciometrami..
repraky su citlive a kedze vyhybka je aktivna, takych 40-50W na kanal je viac ako dost.

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

ok, tak inak, povedzme, ze cena nieje podstatna.. nejake vhodne tipy bez ohladu na cenu?

(upravil bobobrod 22. 9. 2010 23:40)

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

Běžně se toto v praxi řeší dvojkanálovým preampem s regulací hlasitosti následovaným výhybkou a sadou konců.
Pak můžeš vyhýbat kolik chceš kanálů.
použít receiver na něco takové je zhovadilost - to co získáš aktivní výhybkou posereš mizerným receiverem...
tongue

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

no jo, ale vyhybka bude digitalna v PC.. takze dvojkanalovy preamp je mimo hru. ovladanie hlasitosti nieje problem za cenu straty rozlisenia..

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

Dobrá, zeptám se jinak:
sháníš něco co ti bude dělat pořádný kravál nebo bys raději aby ti to pořádně hrálo?

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

jasne ze ide o to aby poradne hralo.. chapem, ze receiver za par korun nebude idealny resenie, ale bohuzial vzdy rozhoduju peniaze.. receiver je jednoduche a lacne riesenie "vsetko v jednom" preto sa pytam ktory receiver by mohol byt vhodny.. napr. na spominane pioneer vsx-919 som cital vela dobreho aj od ludi, ktory ho pouzivali na stereo s spickovymi reprakmi a nevnimali receiver ako nejaky nedostatok..

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

Denon AVR2105 určitě takhle funguje, dle pohledu do schématu, z multi vstupu to jde do šaltru před volume, ktry přepina mezi vystupem z DAC za DSP a timhle vstupem, pak jen vlolume na všechny kanaly a preamp vystupy a přímo do konců...

Web

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

vox: dik za tip, vyzera dobre, 6 vstupov - v buducnosti moze byt aj 3-pasmo smile len na doplnenie: co je "do šaltru" smile dik

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

tu je jeden slusny kusok: http://cgi.ebay.de/NAD-T-760-AV-Surroun … 801wt_1133
bude asi za dobre prachy kedze je pokazeny smile vie niekto z toho popisu odhadnut narocnost (cenu) opravy? ma to zmysel kupovat?

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

a co tento za 150E http://cgi.ebay.de/NAD-T-753-AV-Receive … 673wt_1133 ?

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

NAD 753 má volume digitální. Ostatní pravděpodobně také. Nevidím logický důvod proč by to u jakéhokoliv AVR mělo být jinak.

(upravil mss 25. 9. 2010 16:57)

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

sorry, velmi sa v tom nevyznam.. neznamena digitalne volume stratu rozlisenia? takze signal ktory pride z multichannel analog in potom prejde A/D, digitalne je ovladana hlasitost a potom do D/A a dalej koncaky? aky ma potom zmysel mat analog in?
alebo je tam nieco podobne tomuto: http://www.cirrus.com/en/products/cs3308-18.html ? ak ano, tak by to malo byt ok..

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

Šmankote.. ! Pokud ti někdo doporučoval pioneer VSX-919 tak musel být s prominutím chluchý jak poleno... Měl jsem před lety VSX-915, 919 bude dle mého akorát vybavená HDMI a pár blbostmi k ničemu navíc, audio část bude ještě o to víc ořezaná. No každopádně hrálo to děsně. Od té doby co jsem se ho zbavil mě nesmí AVR přes práh domu.
Když už tak tak nějaký multikanálový preamp, k tomu zvlášt koncové stupně.Ale to už je cenově jinde..

Re: Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

dakujem vsetkym, nakoniec som vydrazil NAD T751 za velmi slusnu cenu... snad to bude nejak hrat.. smile

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Receiver s multikanalovym analog in a multikanalovym volume.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£