Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 1,205]

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Otas: můžu taky poprosit o kompletní dokumentaci. (nahraj to na edisk, uloz.to nebo něco podobného)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Mir.ku - odeslány scany, snad si s tím poradíš, nasázel jsem to dohromady, převážně systémem ofocené otevřené dvojstránky.
Vočko - tak hluboko jsem do netu ještě nepronikl - uloz.to jsem nikdy nepotřeboval (odpust skoro starci) a přes zdejší meil nelze přílohy poslat.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Otas - moc díky - perfekt ... mít toto fórum karmu, dostaneš 10+ ...  big_smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

A co leteckaposta.cz

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

otas: můžu taky poprosit o tu oskenovanou dokumentaci?

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jestli Otas dovolí nahodím to na internet za něj. přeposlal mi o mir.ku tímto mu děkuji

(upravil Otas 7. 9. 2010 20:20)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

reeb: díky za tip, člověk se pořád učí. Snad to bude fungovat, alespoň jak slibují. Jinak je samozřejmě šíření zcela volné, není to mé know how.

http://leteckaposta.cz/122782480

Teď už by to snad mohlo být přístupné pro všechny, protože ani u Vočka, ani u PavlaTI se neukazuje adresa po kliknutí na mail.

Jinak plánuji ten korekčák odměřit a výsledky hodit na graf.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jednoduché ale brzo to odtud zmizne..

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Reeb to pokud si někdo dovolí, pak tento web ztratí spoustu návštěvníků....

Web

(upravil Otas 9. 9. 2010 19:57)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Quart: Myslím, že Reeb to myslel krátkou lhůtou, po kterou to tam uchovají (tuším 14 dnů).
Překvapilo mne, že to bylo již 60 x stáhnuto. Tak zajímavý bych ten transimix neviděl. Ale je fakt že je to osvědčené zařízení.

9.9.
Pánové, tak jsem se 2 večery snažil a odměřil jsem oba kanály čtyřpásmového korekčáku v mixu. Nemám moc dobrý TG, lehce padá na výškách, tak jsem to musel ještě vše přepočítávat. Pak jsem pracoval už jen s levým kanálem, ten je hozen do grafu. Vyjádřil jsem funkci v poměru ke korekcím v rovině.

Kondíky byly odměřené, s poťáky to bylo horší, je to po 10 letech služby a přeosazené na ty OPA 134. Vcelku mile překvapilo, na obyčejný zpětnovazební korektor s pár součástkami slušná práce. Ale příležitost ke zlepšení bych našel (omezit rozsah regulace 300 Hz dvěma odpory v sérii s poťákem).   

Odkaz na výsledek, bude tam 19 dnů dle jejich regulí:
http://leteckaposta.cz/947370418

(upravil sinclair 10. 9. 2010 6:58)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Tak pořád je to lepší, než starý TM102B, ten si musel vystačit s dvoupámovýma korekcema a všude KC509.
Jednou jsem zahlédl TM140 s těma barevnýma knoflíkama, to už mělo dokonce kromě čtyřpásma na každé šavli také nejméně tři auxy /jeden pre a dva post asi/, dokonce to někdo prodával na Aukru.
Otas, moh bys prosím bliknout,  jak ten TM120 vypadá? Čím je to osazeno - MA1458, MAA748 v plastu a tak?

Web

(upravil Otas 11. 9. 2010 15:22)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Leoši, pokud chceš kompletní schéma, je na něj i s návodem odkaz v 27. příspěvku.
Základem byly dederonské B 082 a 81, Tobě nemusím o nich nic říkat, makaly vcelku slušně, 1458 už jen v indikátoru (A 277D a ploché LEDky). Na nízkonapěťových vstupech diferenčáky s KC 810. Provedení, které jsem v roce 1990 se slevou nové kupoval (měl jsem výběr právě mezi 120 a 140), už mělo také barevné knoflíky (mám je v pytlíku schované...), ale na místě 300 Hz a 3 kHz nebyla díra, jen zespoda bylo možno šroubovákem nastavit na trimrech (tuším TP 040). Mělo to jen dva efektové výstupy na lajnu (8) a vstupy, což jsem ale pro disko nepotřeboval. Všechny konektory DIN 5. Odešel síťový vypínač a později pár tahových poťáků, jinak makal zodpovědně.

Pro zajímavost je ve grafu i změřený pravý kanál s levým dohromady, příjemně to zase překvapilo, jsou si dost podobné, někde naprosto stejné. Přeci jen asi výsledek trochy pečlivosti- změřené (a zpárované) kondíky.
Zadařilo se mi to převést na dB.
Odkaz:
http://leteckaposta.cz/876674965

Doplněno 11.9.: vymákl jsem se v logaritmech a grafech, tak jsem předchozí graf vymastil i klasicky (+ a - dB) a navíc přidal nastavení pro dvě obvyklá užití z mé praxe. Ve výchozí tabulce dole je i popis skutečné pozice rysek na poťácích. Uši skutečně nejsou blbci...
http://leteckaposta.cz/233599931

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Dobrý večer,
tak mi dneska došla ta stavebnice předzesilovače zmíněná ve #3. Jako operační zesilovač je tam použita TL072, chtěl bych ji nahradit něčím lepším NE5532AP popř. dražším LME49720. Má to cenu?
Ještě mám dotaz, jestli bude potřeba měnit nějaké součástky?, podle mě snad jen kondenzátory ve zpětné vazbě potlačující přenos VF (kondenzátory C2, C7) na hodnotu tak 10p -22p. Nepíšu blbosti? Nebo je to jedno a mohu hodnoty těch kondenzátorů nechat původní?

Díky za odpověď.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

5532 tam dej jako default, o TL nemá cenu ani uvažovat. LME je pak "luxusní varianta".

Pokud máš škopek, nastavíš si kondy na nejhezčí přenos obdélníků.

Web

(upravil j_paseka 23. 9. 2010 14:05)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Díky. Ty TL-ka bych tam stejně nakonec ani nedal.
Bohužel, osciloskop nemám, takže nemohu přenos signálu nějak detailně doladit. Disponuji pouze multimetrem. Je nějaký způsob, jak zjitit hodnotu potřebné součástky i tímto měřákem (měřící metodou)?

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Dej tam tedy ty 5532, jsou podobně rychlé jako TL (resp. maličko pomalejší), mělo by to být OK.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Dobrá tedy.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Máte někdo zkušenost s tímto RIAA preampem? Mužici to chválili, mám zásobu flašek

http://s4.postimg.cc/d26qcir3t/2868_riaa6f12p.jpg

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

To UZF bude nějaká filtrace ?

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

UZF = kapacitní násobič s FETem

Příspěvky [21 až 40 z 1,205]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£