Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilňovač Audyn AD 600T prosím o pomoc

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Zosilňovač Audyn AD 600T prosím o pomoc

Chcem vás poprosiť o pomoc. Zhorel mi jeden kanál zosilňovača AD 600T (na akcii bol kvalitne obliaty) a chcel by som si ho opraviť, len neviem ako kedže nemám schému a ani DPS tohto zosilňovača. Preto sem píšem a chcem sa vás spýtať či neviete o niekom kto by mohol mať danú schému a dps tohto zosilňovača. Kludne by som sa toho zosilňovača mohol zbaviť a predať ho ale to sa so zosilňovačom ktorý bol v mojich službách 5 rokov proste nedá spraviť.
Za každý príspevok budem vďačný.

Re: Zosilňovač Audyn AD 600T prosím o pomoc

Mám úplne ten najstarší model, ten z tých prvých, tento bol ešte kvalitný, zaťažoval som ho naplno, blikávalo preťaženie a stále išiel. Večer ti to odfotím a dám to sem. Zatial ďakujem za pomoc, mám sa čoho konečne chytiť.

(upravil LIX 6. 9. 2010 0:54)

Re: Zosilňovač Audyn AD 600T prosím o pomoc

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal … 017e7e8f83
Tá nálepka potom nech nepletie, je vlastnej výroby.
Novšia verzia tohoto Audyn AD 600T má po bokoch ešte aj plechy na prichytenie zosilňovača nie?
Stále sa čudujem ako tento zosilňovač môžu predávať za 200€. big_smile
Chladič je zo zadu (predierovaný kôli vzduchu), ventilátor z boku a výkonové tranzistory sú od TOSHIBA 2SC3281 a 2SA1302. Kolko to má vlastne reály výkon takéto dva tranzistory na kanál?
Pán Huran sa musel zlepšiť pretože v zosilňovači od RH Sound SP 850QL sa nachádza na kanál týchto tranzistorov 8, dokonca to má aj oneskorenie pripojenia reproduktorov, no uvítal by som tam aj sofstart pri takom toroide, no a o filtárcii 2x 10 000uF ani nehovorím. To boli dve veci ktoré ma zarazili.

Re: Zosilňovač Audyn AD 600T prosím o pomoc

Vyskytuje se tu ještě jedna verze Audynu 600T, jmenuje se to MOSER AD600. Pasivní profrézovaný chladič vzadu, zboku ventilátor, osazení 2SA1943/2SC5200 jeden pár na kanál. Vstupy pouze Jack 6,3 asymetricky, výstupy šroubovací svorky, zesilovač bez jakýchkoliv ochran.

Web

(upravil LIX 6. 9. 2010 18:45)

Re: Zosilňovač Audyn AD 600T prosím o pomoc

Ano, je to presne on čo píšeš, chladič v zadu vyfrézovaný.

Správne, je bez akejkolvek ochrany, preto som si tam chcel jednu jednoduchú spraviť, ale začínam rozmýšlať že sa asi na to vybodnem. Deska je zelená.
Za tých 2 000 sk čo som ho kúpil keď som ma 13 rokov sa naňho asi fak vybodnem a poriešim niečo z zosilnovace.eu
Jediná využitelná vec bude asi ten toroid v ňom. Kolko môže mať približne reálny výkon ten toroid ak váži 3,2kg?
Páni pekne vám ďakujem za otvorenie očí.

Re: Zosilňovač Audyn AD 600T prosím o pomoc

Na zadu nieje vôbec nič, len výrobné sériové číslo a aj to je zmazané.
Po usmernení a vyfiltrovaní má 2x73V. Rozmýšlal som že ho asi použijem na výrobu aktívneho domáceho subwoferu, len neviem či by dal potrebnú šťavu subwoferu SP10 od HiVi.

(upravil sinclair 6. 9. 2010 21:49)

Re: Zosilňovač Audyn AD 600T prosím o pomoc

Nepřipojuj ten zesilovač k reproduktorům, které mají větší hodnotu než ten zesilovač. Nemá to žádné ochrany a na subwoofer to není vhodné už vůbec. Audyn, QSA a podobné klony jsou krámy na jedno použití, jakmile se to zesere, tak je lepší s tím fláknout do kontiše, nebo nabídnout na Aukru jako nefunkční, tam za něj ještě něco možná dostaneš.
Ten Audyn je fakt sračka a pokud do něj navíc ještě někdo něco vylil, tak to z hlediska stráveného času u opravy nemá smysl dělat. Sendy Ti to jistě potvrdí. Toroid je v tom silně poddimenzovaný, má výkon kolem 250VA a je dost měkký - to proto, aby při vybuzení nadoraz napětí hodně kleslo a neodpalovalo to koncáky.

Já se na Aukru tak zbavil minidiscu, kterému částečně odešel displej a o kterém jsem věděl, že displej už nelze nikde objednat. Ale prodal se za 1500Kč, takže to asi koupil někdo, kdo si ze dvou složil jeden funkční.

Web

(upravil LIX 8. 9. 2010 0:56)

Re: Zosilňovač Audyn AD 600T prosím o pomoc

Páni ďakujem Vám. Ešte by som sa chcel spýtať kde mi odporučíte kúpiť toroid na zosilňovač ako sa patrí?

Mám na výber tieto dve firmy: http://www.tme.eu/html/EN/toroidal-main … pelny.html
                                             
http://www.tme.eu/html/EN/toroidal-tran … pelny.html

poprípade ak vieto o niečo inom čo je na Slovensku, alebo Česku budem vďačný.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilňovač Audyn AD 600T prosím o pomoc

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£