Téma: magnet ARN226-07

Zdravím,
akým spôsobom sa dá bezpečne oddeliť magnet, resp. druhý feritový krúžok na tomto repráku bez toho, aby som mu "ublížil"?? je to niečím prilepené, alebo ako?
a druhá otázka:čím ho potom prilepiť na nové miesto? konkr. na typ 05.

Za odpovede vopred ďakujem.

Re: magnet ARN226-07

Ten kompenzacny ferit tam je prilepeny asi tym istym sajrajtom, ako je zlepeny riadny ferit medzi polovymi nastavcami. Ten som vyslobodzoval zohriatim v rure na 200 stupnov na asi 20 minut a to lepidlo sa samo rozlepilo, akurat to dost smrdi.... No ked ten repron chces este pouzivat a oddelit len kompenzacny magnet, tak to bude problem skvarit ho v rure. Skus nejak jemne mechanicky oddelit, pripadne len samotny magnet nahriat teplovzduskou.
btw, ako kompenzacny magnet som pouzil na 3 kusy polamany ferit nasledne zlepeny a stiahnuty stahovacou paskou, fungoval ako cely, akurat vyzeral na hovno.

Re: magnet ARN226-07

jedná sa mi o to, že potrebujem z pôvodného poškodeného repra 07 oddeliť magnet a dať ho na nové repro 05.
počas dvoch mesiacov som nenašiel nikde na e-shopoch typ 07, nakoľko už je TVM koniec, v bazáre sa tiež nikto neozval, tak ostala len takáto možnosť.

Re: magnet ARN226-07

A čo tak vymeniť kmitacie systémy? Nemusíš sa drbčiť s magnetmi, rozbíjať, smrdieť...

Web