Téma: renovace AZS 215

Zdravím,

Při renovaci tohoto zesilovače člověk narazí na jeden problém - a totiž speciální tříodbočkový stereo potenciometr RTF. Nevíte kde by se dalo menší množství koupit? Případně nemá jej někdo na prodej?

(upravil sinclair 2. 9. 2010 18:21)

Re: renovace AZS 215

Málokdy bývá vadný, pokud ovšem není velkým tlakem na osu rozpadlý. Pak je třeba jej znovu složit a zahnout jazýčky na zadním plechu. Pokud ovšem praskla některá dráha, je problém. Jinak stačí jen prostříknout Kontoxem, případně promýt větším množstvím trichloru s následným namáznutím dvěma kapkami červené Diavy na dráhu.

Edit: pozor na nožové kontakty zásuvných modulů a na konektorové lišty. Někdy bývají pěkně zoxidované a jestliže například vývody přepěťových diod, které jsou u koncových tranzistorů, nemají, nebo ztratí kontakt s obvody budiče, odpraví Vám to budiče i koncové tranzistory.

Web

(upravil zdeněk023 3. 9. 2010 10:44)

Re: renovace AZS 215

Dík, jde mi kompletní renovaci jednoho vraku takže se pídím po případných náhradních součástkách.

Zajímalo by mě jak renovovat dřevěnou kastli. Ta moje je již dosti poškrábaná s rýhami, někde až do dřeva, jinde jen lak. Jak se renovují tyto závady?

Re: renovace AZS 215

Nejlépe bude to svěřit stolařům-truhlářům nebo někomu, kdo se zabývá renovací starého nábytku apod.
Nebo sehnat za dvě stovky další kus a ze dvou složit jeden, zbytek dílů rozprodat či uschovat.

Já těch tříodbočkových RFT potenciometrů pár mám, ale na rovinu říkám, že bych se jich nerad zbavoval - jednak se už nedají sehnat ani v žádných doprodejích a jednak tříodbočkový potenciometr je v dnešní době takový luxus, že ho nevyrábí ani ALPS. Navíc ty RFT poťáky mají vcelku rozumný souběh.

Web