Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 2" Driver

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 32]

Téma: 2" Driver

Zdravím,
měním EM121 za lepší středovrchy. V plánu mám koupit boxy s 2x Beyma 15MI100 + nějaký slušný driver. Moje představa by byla, že bych chtěl investovat asi tak 6000/pár (samotné drivery), mírné překročení rozpočtu je možné.
Chtěl bych co nejvíce muziky za málo peněz. Celá apratura bude mít tři pásma, takže středy a výška budou oddělené.

Jako můj první nápad byl: http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=89354 co vy na to?

Web

Re: 2" Driver

Proč si myslíš, že se s levným "horším" 2" driverem dostaneš dál než s lepším 1,4" ??? Ono má totiž použití 2" semtam už i nějakou nevýhodu, obzvláště když je to to nejlevnější co se dá sehnat.

Re: 2" Driver

No, a navíc je otázka, zda se tahat s 2 x 15 pro středy, na třípásmo bych volil raději osvědčenou 12", klidně Beyma 12 M. Menší průměr má i své přednosti v lepším zvuku. Ne náhodou byly opuštěny fullrange 2 x 15" + 1-2", zdánlivě superkombinace.
Ale to už ti rozbíjíme celou vizi.

Re: 2" Driver

Jojo, rozkopali jsme bábovičky, ale tak lepší než si něco nalhávat o tom jak je to super... Pravda nebývá příjemná.

Re: 2" Driver

Ano fullrange 2x15" byly opuštěny a kdo měl ruky a nohy využil i nových neodymovych 12" měničů a začal stavět 2x12" plus něco, aby využil přednosti v lepším zvuku. A neuplynul ani rok a 2x12 plus něco se prodávají, protože nesplní toužebné předpoklady. A stavět bábovičky na pláži je zakázáno.

(upravil Crashpc 18. 8. 2010 19:10)

Re: 2" Driver

No to ale není proto, že by 2X12" nebylo lepší, ale proto, že to neřeší ten problém s topologií a konstrukcí takovýchto soustav. Dvou-a půl pásmo je na tom sice lépe, ale už to není tak citlivé, nebo na středech zatižitelné jak by mohlo, obzvlášť když moderní středobasy zvládají výchylky kolem 5mm nebo více, a ten druhý basový měnič je tam v té nejzákladnější podstatě uplně k ničemu. Jistě, vyzařovat "vyšší basy" a nejvyšší středy jedním měničem kvůli velké výchylce není optimální - asi stejně tak jako konstrukce 2x něco + driver, ale alespoň to hraje víceméně stejně hodně, a přitom je to mnohem menší i levnější bednička. Smutné je, že s penězi na beryho projekt asi stejně nepůjde vykouzlit nic než skvělé dvoupásmo. Kdyby měl víc, měl by asi přemýšlet o zvukovodech "odshora až dolů"...

p.s.: Plavčík bude asi pěknej bastard a morous, když tohle zakáže smile

(upravil Otas 18. 8. 2010 20:32)

Re: 2" Driver

Možná jsme řečí o full a dvou a půl pásmech odbočili.
George: A co se kupuje po těch prodaných 2 x 12 středových plus něco?

Jinak to je vcelku dobrý tip: koupit někým prodávaný Megaton, může to vyjít lacino a máš kombinaci pro pasiv/biamp a neotravuješ - a navíc neplatíš - truhláře.

Re: 2" Driver

Rád si nechám poradit samozřejmě. Boxy zatím koupené nejsou a tak se dá laborovat.
Jen pro ujasnění, výšky a středy budou mít vždy svojí bednu, protože tahat takové "kravské" boxy je nad moje síly smile
Peníze na projekt jsou zhruba 3500 na samotný driver, opravdu je to nestravitelné? uui
Chtěl jsem konečně něco lepšího než úplný lowend a také jsem s tím chtěl zabít středovrchy na dost dlouhou dobu smile

Navíc nejlevnější driver 1,4" stojí tolik co nejlevnější 2" což je mi také trochu divné...

Web

Re: 2" Driver

Berry, je vidět, že všichni uvažujeme podobně ´- 2x 12 + nějaký driver smile

K tomuto tématu mám nachystané 2“ Beymy CP750Ti + TD590

http://s19.postimg.cc/nvazngqnj/84_beyma_cp750ti_td590_a.jpg http://s19.postimg.cc/wg4ben0tr/84_beyma_cp750ti_td590_c.jpg http://s19.postimg.cc/nz4t3pw4v/84_beyma_cp750ti_td590_d.jpg http://s19.postimg.cc/efv4a98mn/84_beyma_cp750ti_td590_f.jpg

..zatím nevím, jak s vyhýbkou;

Re: 2" Driver

Sakra! Nekupoval si náhodou ty Beymy nedávno od p. Mikyšky? smile Jestli ano, tak jsem měl na ně zálusk a byla to moje původní volba smile

Web

Re: 2" Driver

smile ano, byl jsem tam právě včera a vzal to i s těmi červenými skelety 2x12. Beymy tam byly stále namontované big_smile

Re: 2" Driver

Tak dlouho jsem váhal až... smile

Web

(upravil Betaron 19. 8. 2010 12:29)

Re: 2" Driver

Na tento bazar mě upozornil telefonicky george; ze dne na den jsem se rozmyslel a domluvil s prodejcem smile

Re: 2" Driver

Mikyška je velice dobrý človek dosť ma naučil a aj ma dosť krát zachránil...

On má toho viac tak neváhajte a brnknite mu

Web

Re: 2" Driver

Otas no co asi by mohlo následovat po kombinaci 2x15 pak 2x12 a teď bude 2x10 ? Ne tak to snad nedopadne. Další směr se vydal aktivním dělením od shora až dolů nebo obráceně. Kdo bude mít v bedně výhýbku byť od Huberta nebude in.

Re: 2" Driver

George, ale řešíme přeci mezi co dělit. Co je in ve středech? Co je in jako driver?
Když ale odbočím po tomhle směru: Z pohledu pokroku v DSP se to jeví reálně, to ano. Obvykle ale ne po roce, na to se musí vydělat.
Ono se to asi rozdělí na dva směry - jednak aktivní bedny typu TT25A, NT 59 - to je pro ty, co se nechtějí tahat s rackem, dvěma - třemi zesiky a DSP, nebo neumějí vkládat do DSP ty správné nastavení, nebo prostě nechtějí. Tam patřím já, mně NT59 na disko stačí. Rovněž NDM 152 od Huberta považuji za výborný stroj a ND3030 za vynikající driver - vřele doporučuji Berymu, ty peníze navíc se vrátí.
Do druhé skupiny by se měli zařadit jednak ti, co dělají live muziku a dnes by tudíž měli výše uvedené zvládnout. Dále diskotékaři na vyšší úrovni (bohužel obvykle snobismu). Tam jsem to ještě zvládnuté neviděl, ani neslyšel. Stačilo mi v úterý návštěva jedné příměstské diskotéky: v kombinaci 12+1 a 15 expo AC, dva zesiky nejnižší kategorie, crossover, 2 x 15 EQ, mix s 8 vstupy na přidávání mikrofonu + noťas na muziku. Na co jsem se podíval, bylo blbě. Zesik pro satelity v můstku (!!!), bedny zapojeny na pravý kanál a můstek, dělící kmitočet 300 Hz, různé vlnky na EQ, výšky na mixu stažené tak - 6 dB, na EQ v noťasu jsem se raději ani nekoukal, nedal bych ruku do ohně za stav - vůbec funkčnost -  středů na satelitech... Raději jsem během pár minut jen vše vrátil do rovin, vypadnul a nic nesliboval.

Re: 2" Driver

kde to bylo? jestli to tam náhodou neznám... smile

Web

Re: 2" Driver

Asi přišetřím na ND3030, bude to tak nejlepší, jen bych se chtěl zeptat. V čem spočívají výhody 1" a 1,4" driverů oproti 2"?

Web

Re: 2" Driver

Velikost, hmotnost, cena, frekvenční rozsah. Ne tak proprdel mnoho výrobců nad velký driver cpe ještě nějaký supertweeter, aby to opravdu "cinkalo" smile Přitom výkonovou výhodu nemá 2" driver nějak zajímavou, je to jen větší vyústění, cívka bývá leckdy uplně stejná, jako u toho menšího průměru...
2" driver bude obecně z principu moci jít níž, a bude moct být dělený na dost nízkých frekvencích, což přispěje lecčemu, ale to co přibyde dole, bude chybět nahoře. Pokud pak budeš mít v satelitu pásma tři, spíš to bude postrádat uplně smysl.

Re: 2" Driver

Jasný díky wink tak si myslím že je asi rozhodnuto...

Web

Příspěvky [1 až 20 z 32]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 2" Driver

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£