Re: Diskuze o LM3886

Ale prd nic se nesníží (teda kromě dolní mezní frekvence) smile Ušetříš dva kondíky bez nežádoucích vedlejších účinků.

Web

Re: Diskuze o LM3886

dolní mezní frekvence? takže to je něco jako subsonic? big_smile na šetření 2 kč za 2 kondíky kašlu big_smile jedině že by jsi mi napsal co si představuješ pod pojmem ,, nežádoucí vedlkejší učiny'' smile

(upravil wwsly 29. 7. 2010 9:06)

Re: Diskuze o LM3886

Lojzku, pokud se sníží dolní mezní frekvence, tak se jedná o rozšíření frek. pásma směrem k nižším kmitočtům.

Ondro: Pokud z lmka bude chtít lojzek získat plný výkon, tak asi bude muset zvýšit zesílení. Třeba můj SE k750i při vazbě cca 22x mi suba vybudí tak na 15W.

Web

Re: Diskuze o LM3886

OK, díky za info, lojzek ty dva odpory jistě vyměnit zvládne.

Web

Re: Diskuze o LM3886

Nevím jak toto zapojení, ale měnit zesílení samotného konce se mi moc nelíbí. Já to vždycky řeším předzesilovačem na vstupu. OZ se zesílením 3,5 - 4 (podle potřeby).

Nevím jestli v datasheetu není napsáno že to zesílení jde měnit v nějakém rozmezí, pak ano, v pořádku. Ale také tam může být napsáno vstupní napětí pro plné vybuzení (nějaké stovky mV). Pak by stačilo předzesilovačem upravit zesilovaný signál na tuto úroveň a je to vyřešené.

Re: Diskuze o LM3886

Ale jdi, myslíš že mu tady radím píčoviny? LMko je při vyšším zisku naopak o trochu stabilnější.

Naco tam cpát zbytečně operák, dělat pomocný zdroj atd?

Web

Re: Diskuze o LM3886

Naopak, já si nemyslím vůbec nic. S tou stabilitou je to tak, pak jenom dobře. BTW naco pomocný zdroj?, předzesilovače i korečňáky, dávám napájení ze stejného zdroje jak konce a nikdy žádný problém.

Re: Diskuze o LM3886

Aha, neshoda v terminologii smile Pro mě jsou už i ty zenerky nebo stábly (který jsou nutný) "pomocnej zdroj".

Jinak v obecný rovině je Tvůj přístup OK, jen pro to LMko a navíc k mobilu to jezbytečný.

Web

Re: Diskuze o LM3886

OK. Pravda, ty zenerky tam opravdu používám a ještě podpořené tranzistory.

Re: Diskuze o LM3886

myslíte vyměnit odpor na pozici R1? Chlapi ted ze sebe udělám trošku blbce ale jak říká můj nevlastní tatík ,, když ze sebe uděláš blbce tak ti vždy někdo poradí big_smile '' jde o to že jsem nějak nemohl změřit výstupní U na mobilu ! Jde tam střídavé napětí nebo ne? big_smile

Re: Diskuze o LM3886

K tomu ať se ti vyjádří opamp, on sám zná tento šváb jak vlastní boty.

Jasně, s tím že nemáš jak změřit výstupní napětí mobilu se nijak nezatěžuj. Já to bral v obecný rovině.

Re: Diskuze o LM3886

no ale nějak to musí jít smile jak zjistím jestli je tam dost šťavičky na vybuzení nebo tomu něco schází - popř. dopočítat ten odpor tak ad je to dobré smile
Jasně že počkám na opampa smile

Re: Diskuze o LM3886

Je to R5 a případně pro dobrý pocit i R2.

Web

(upravil wwsly 30. 7. 2010 19:16)

Re: Diskuze o LM3886

Mělo by smysl narvat k lmku dc servo?

Web

Re: Diskuze o LM3886

Servo jistě (při dobrém návrhu) neuškodí, asi ani moc nepomůže.

Web

Re: Diskuze o LM3886

Tyto a i jiné budiče k dispozici mám, jen mě dost omezuje lenost.

Co takle použít toto servo:
http://s4.postimg.cc/nk3tfg7jt/1360_servo1.jpg

Jehož výstup by byl zaveden o neinvertujícího vstupu

Web

Re: Diskuze o LM3886

asi by to šlo.

Web

Re: Diskuze o LM3886

Podle čeho se to servo navrhuje?

Web

Re: Diskuze o LM3886

Opravoval a tunil jsem nějaké bedýnky Genius a ve všech případech je v zapojení servo..Konce 2030 a 2040

Re: Diskuze o LM3886

wwsly: 1M/1u ,časová konstanta jak kráva,to se bude připojenému reproni líbit.:) Ochrana proti DC a spožděné zapnutí bude nutností. Imho ovšem nevidím důvod to k monolitu cpát.

Horys: už jsem se setkal také s názorem že to DC servo způsobuje u Queniusu akorát problémy. Proč tam je nacpáno,když v DS k těm TDA o něm není ani zmínka je otázka. Možná měli u Queniusu strach že se ty IO budou v uzavřené bedně na pidichladiči přehřívat a mohly by potom trochu ujet s DC ofsetem,ale nevím....