Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla AZK220

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Tesla AZK220

Mam doma AZK220 a blbnu mi nejako indikatory urovne signalu... na jednom z kanalov mi to robi tento problem:

Ak privediem signal 1kHz a uroven 1V, tak ked postupne pridavam hlasitost tak ledky sa rozsvecuju stylom klasicky prva svieti stale a potom druha tretia stvrta a potom (ten problem) ked sa ma rozsvietit piata zhasnu predosle tri a rozsvecuje sa piata siesta siedma, potom ked sa ma rozsvietit osma zase zhasnu predosle tri atd... na konci ked je signal max tak svietia posledne 4 ledky a prva a nejaka prostredna, nechapem co s tym moze byt... napajacie napatie je v poriadku, nastavoval som aj referencne napatie (bolo na 2,35V) tak som ho dvihol na spravnu hodnotu 2,5V ako pisu v servisnom manuale, neviem co s tym...

Potom este dalsi problem na druhom kanale mi indikator nejde vobec, len svieti prva ledka, skusal som menit aj citlivost vstupu indikatoru nic nepomahalo, akurat ked som meral referenc. napatie bolo len 0,5V a nedala sa nastavit vacsia hodnota ako 0,54V tiez neviem co s tym...

Re: Tesla AZK220

v oboch prípadoch to asi majú A277D za sebou. Podobne sa správajú aj nepodarky UAA180....

Web

Re: Tesla AZK220

Akurat teraz so vymenil tie A277D za cisto nove a robi to stale to iste, co som pisal vyssie, takze v nich chyba nebude

(upravil Kadrnozka 28. 7. 2010 21:00)

Re: Tesla AZK220

Kdysi jsem řešil podobný problém. Budík fungoval tak, že podidně nestejným jasem blikaly první 3-4 ledky, potom dlouho nic a pak až zas nějaká 8. Začal jsem tedy bádat a nalezl chybu v tranzistoru KF. Někdo kdo ho již předemnou z nějakého důvodu měnil, jej zaměnil za tranzistor s opačnou vodivostí. Po dání správného fungoval tak jak měl.

tesličku AZS 224 + XN125

Re: Tesla AZK220

meral som tie tranzistory a vyzerali byt bez ujmy ale to boli zapajkovan v doske, tak sa skusim na to pozriet blizsie a dam vediet, zatial diky za radu. Inak ak by som nahodou nezohnal toto KF507 co tam mozem dat namiesto toho ?

Re: Tesla AZK220

Když Ti nebude vadit jiné pouzdro a jiné zapojení vývodů tak třeba KD nebo BD139.

Web

(upravil Wili 28. 7. 2010 23:11)

Re: Tesla AZK220

jj myslel som si ze to bude ten ale nebol som si isty smile dakujem , skusim to zajtra vecer vymenit ked pridem z prace a snad to pomoze...

Re: Tesla AZK220

Zkontroluj i ledky, zda není některá přerušená. U AZK220 co jsem opravoval to taky blikalo živelně, páč jedna shořelá ledka rozhodila budič natolik, že nefungoval korektně. Po osazení nové ledky už to jelo normálně. U toho mrtvého indikátoru zkontroluj, zda do něho vůbec jde signál, když se to ani nehne, stačí si nachvíli "půjčit" buzení z toho funkčního sloupce, na zkoušku si tedy prohoď buzení indikátorů mezi sebou. OK?

Re: Tesla AZK220

Ledky som skusal kazdu jednu osobitne baterkou a vsetky funguju to ma tiez napadlo ako prve, akurat boli tam asi 4 ledky kt. svietili o trosku menej ako ostatne tak tie som vymenil, nepomohlo... ale to s tym budicom dik sa tip... pozriem sa na to hned ako vymenim tie KFka ak to nepomoze.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla AZK220

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£